Pogrindis.lt

Straipsniai skaityti per paskutines...

ModRNR gamintojų planuose yra daug vakcinų nuo vėžio. Kad investicijos į mokslinius tyrimus ir plėtrą pasiteisintų, reikėtų milijonus vėžiu sergančių pacientų gydyti modRNR vakcinomis, nepriklausomai nuo to, ar jos duoda naudos. Klausimas lieka atviras: Ar yra nauda? Praėjusią savaitę Čikagoje vyko Amerikos klinikinės onkologijos draugijos (ASCO) susitikimas. Jame apsilankė 45 000 lankytojų, tai didžiulis renginys, kuriame susipina mokslinė konferencija ir komercinė mugė. Kodėl jis toks populiarus? Todėl, kad galima uždirbti daug pinigų.


Žemiau pateikiamas tekstas nepriklauso propagandos žanrui jau vien todėl, kad „liaudies masės“ – o būtent joms ir skirta propaganda – jo niekada neperskaitys. Jį perskaitys dalis konservatyvių pažiūrų Rusijos intelektualų. Ir todėl darosi nejauku, neramu ir net baisu. Nes šitas tekstas – ne masių „smegenų plovimui“. Tai – ne „propaganda“.


Очередной скандал для Латвии: оттуда сбежала - Ольга Чернявская, кандидат в депутаты Европарламента (2024). В данном интервью мы узнаем её мотив, познакомимся с нею поближе, поинтересуемся её прошлым и настоящим.


Jei valstybė ir toliau abejingai stebės, kaip mūsų informacinę erdvę užvaldo kremlinė propaganda, kurį plūsta net per daržininkų grupes, mums bus šakės. Vaitkaus ir tomaševskininkų pergalės atsirodys, kaip nekaltas nesusipratimas.
Liuksemburge įsikūręs Europos Sąjungos teismas ketvirtadienį priimtame sprendime nurodė Vengrijai sumokėti vieno milijono eurų baudą už kiekvieną vėlavimo laikytis taisyklių dieną, nes ji neįvykdė 2020 m. gruodžio mėn. teismo sprendimo dėl Priėmimo sąlygų direktyvos ir Grąžinimo direktyvos pažeidimo. Apie tai rašoma Vengrijos dienraštyje "Magyar hirlap".


Litukrijos seimukas priėmė visuotinio karo prievolės reformos įstatymo projektą, pagal kurį jaunuoliai bus šaukiami į karo tarnybą iš karto baigę mokyklą. Kiek abiturientų rinksis stoti į kariuomenę, o ne išvykti į kitą šalį, ir kaip greitai litukrijai pritrūks titulinės nacijos?


​​​​​​​Bendras latviešų, litukrijos ir estliandijos auditas atskleidė, kad ilgai kenčiančio siaurojo geležinkelio tiesimo sąmatos buvo išpūstos keturis kartus, projekto įgyvendinimas penkeriais metais atsiliko nuo bendrojo plano, o projekto pabaigimui trūksta 19 milijardų eurų.


Lietuva turėjo nusiuntusi į Europos parlamentą tris Rusijos įtakos agentus bei vieną Rusijos „asset“, po šių rinkimų nusiuntė du Rusijos įtakos agentus bei du „assets“. „Asset“ kaip tranas pramuša kelią Rusijos įtakos bei agentų veikimui. Du „assets“ plius minus atitinka vieną Rusijos įtakos agentą. Reziumuojant, Kremliaus rezultatas Europos parlamento rinkimuose bene identiškas kaip buvusiuose. Arba kaip Kurtinaitis 90-aisiais po postkomunistinių jėgų pergalės pasakė: „man gėda būti lietuviu“.


1. Odesoje kariniai komisarai bandė sugriebti greitosios pagalbos gydytojų komandą ir pasiųsti juos myriop į frontą. Kolegos gydytojai šturmavo karinį komisariatą, atmušė mobilizuotus ir pagrasino, kad jei kariniai komisarai vėl bandys juos pulti, Odesoje nustos veikti greitoji medicinos pagalba, o milijoninis miestas liks be greitosios medicinos pagalbos;Raseinių rajono meras balandžio 1 dieną proga socialiniame tinkle pakvietė žmones skiepytis "Sputnik V" vakcina, nes "priimtas sprendimas šią vakciną įsileisti ir į Lietuvą". Pokštas nepavyko  — dalis žmonių pagalvojo, kad tai tiesa, ir pradėjo domėtis, kaip pasiskiepyti.  Sveikatos apsaugos ministerija pareiškė: "Pokštai yra gerai, tinkamu laiku ir tinkamoje vietoje".


Udalcovas pasakė spaudos konferencijoje: „Šalys, kuriose žmogaus teisių padėtis yra labai sunki, mūsų vertinimu, šiuo metu išlieka Ukraina, Latvija, Lietuva, Estija, JAV, Lenkija, Čekija. Čia sistemingai pažeidžiamos mūsų tautiečių teisės.“ „Jie bando įbauginti tautiečius ir priversti juos atsisakyti bet kokių ryšių su Rusija, atimti iš jų teisę vartoti gimtąją kalbą ir mokytis ja.“


RAIMONDAS ŠIMAITIS: "Spalvos sušildo" Konflikto su parado apsauginiu pradžia. Štai kas nusprendė ir ištransliavo jog tai buvo vėliava. Spėju akiniai pigūs, kinietiški, vaizdą suliejo... – Ką apsauginis pažeidžia? Ir kaip tą tipą teisingai nuleisti ant žemės?


Seimas skubos tvarka pradėjo svarstyti teisingumo ministrės Ewelinos Dobrowolskos pristatytą projektą, kuriuo siūloma denonsuoti 1992 m. liepos 21 d. Vilniuje pasirašytą Lietuvos ir Rusijos sutartį dėl teisinės pagalbos ir teisinių santykių civilinėse, šeimos ir baudžiamosiose bylose, ratifikuotą Aukščiausiosios Tarybos nutarimu. Tokiu būdu siekiama nepalaikyti glaudesnio teisinio bendradarbiavimo su valstybe agresore.


Ernestas Če Gevara įėjo į mūsų atmintį ir apsigyveno joje amžiams ne bėgdamas per džiungles su kulkosvaidžiu ar skelbdamas uždegančias kalbas aukštose tribūnose. Savo asmeniniu kasdieniu pavyzdžiu jis iškėlė aukščiausią etikos ir nuoseklumo standartą, kuriame nėra prieštaravimų tarp jausmų, žodžių ir veiksmų, kur jis visada buvo griežtesnis ir reiklesnis sau, kaip vadovui, nei savo pavaldiniams.Esminis sprendimas nepratęsti sutarties suteikia Saudo Arabijai galimybę parduoti naftą ir kitas prekes įvairiomis valiutomis, įskaitant Kinijos juanį, eurą ir jeną, o ne tik JAV doleriais. Be to, gali būti svarstoma galimybė naudoti skaitmenines valiutas, pavyzdžiui, bitkoinus, praneša „The Business Standart” leidinys. Tą patį skelbia žurnalistė Katja Hamilton „MSN” leidinyje, remdamasi „SindyGate” leidiniu. Finansų pasaulio potencialiai laukia dideli finansiniai sukrėtimai, nes Saudo Arabija nusprendė neatnaujinti 80 metų trukusios naftos dolerio sutarties su Jungtinėmis Valstijomis.


Geopolitinė padėtisPrieš NATO aukščiausiojo lygio susitikimą Vilniuje JAV paskelbė, kad aprūpins Ukrainą kasetiniais šaudmenimis. Prezidentas Džo Baidenas šį žingsnį pavadino „sunkiu sprendimu“. Du trečdaliai NATO narių yra uždraudusios šiuos šaudmenis, nes jie gali sukelti daug civilių aukų, tačiau JAV mano, kad jų tiekimas padės sustiprinti Ukrainos puolimą ir pralaužti Rusijos fronto linijas.


Gegužės 14 d. Seimo narė, tuometinė kandidatė į LR Prezidentus, premjerė Ingrida Šimonytė drąsiai kalbėdama valstybinio transliuotojo LRT eteryje laidoje „Dienos tema“, papasakojo apie savo nuolatinę kovą su dezinformacija ir vatnikais, perspėjo dėl dėl internete veikiančių lietuviškų propagandos kanalų.Moteris informavo, kad šiai problemai spręsti Vyriausybės kanceliarija skiria labai daug dėmesio.Pastaraisiais metais mes matėme, kaip bendra neapykanta Rusijai nesugebėjo suvienyti lenkų ir ukrainiečių nacionalistų. Galiausiai strateginis Lenkijos ir Ukrainos aljansas nepasiteisino, nors už tokį aljansą buvo visi: JAV, ES, NATO fašistai, britaškė ir pačios Lenkija bei okraina.
Tbilisio meras Kakha Kaladze: „Reikia persvarstyti santykius su JAV, nes strateginis bendradarbiavimas tokia forma neįmanomas. Gruzija nėra kažkieno vasalas, Gruzija nėra šalis, kurią kas nors panaudos savo interesams, sunaikins pasaulį ir kartos Ukrainos likimą."


Susisiekimo ministro Mariaus Skuodžio nuogąstavimai dėl nepakankamai spartaus darbų vykdymo ir pavojaus, kad bus nepakankamai panaudotos ES lėšos, pagrįsti. Faktas tas, kad Lietuva gavo įspūdingą sumą pinigų iš Europos Sąjungos šio itin svarbaus infrastruktūros projekto statybai, o laikas dirba prieš šalį. Kadangi esminis dalykas yra paskirtų lėšų panaudojimo terminas.


Lenkijos ginklų gamykloje "MESKO", kuri gamina ginkluotę Ukrainai, birželio 10 d. įvyko sprogimas, žuvo 59 metų vyras. Sprogimas įvyko raketų ir kuro centre Skaržisko-Akmennos mieste Sventokšsko vaivadijoje apie 10 valandą ryto. Po sprogimo kilo gaisras.


Amerikiečių bulterjerai (American Bully) yra laisvai apibrėžta šunų veislė, kurią lengviausia atpažinti pagal didžiulę galvą ir karikatūrišką raumeningumą. Teigiama, kad ši veislė atsirado sukryžminus baisų ir liūdnai pagarsėjusį amerikiečių pitbulterjerą su didesniais, bet panašios išvaizdos amerikiečių buldogais ir anglų buldogais. Amerikiečių veisėjai jį skirsto pagal dydį. Nuo mažiausio iki didžiausio jie būna kišeniniai, klasikiniai, standartiniai ir XL. Kad amerikiečių bulterjeras būtų priskiriamas XL veislei, jis turi sverti ne mažiau kaip 100 svarų.1990 m. birželio 12 d. buvo priimta Rusijos valstybės suvereniteto deklaracija. Tai oficiali šventė, tačiau iš tikrųjų ji sugebėjo tapti tokia visos šalies mastu.


2023 metų birželio mėnesį bandė įsikurti net 6 opoziciniai judėjimai Lietuvoje. Visi bandymai baigėsi niekuo. Tad likus kiek daugiau negu mėnesiui (liepos 22 dienos) iki dienos kada užsidarys galimybė registruoti partiją/sąrašą bei kandidatus į 2024 metų Seimo rinkimus, esame gilioje nežinioje.


V.V. Putinas įgarsino reikalavimus pradėti taikos derybas su okrainos chuntos šeimininkais: 1. Okrainos kariai turi būti visiškai išvesti iš DLR, LLR, Chersono ir Zaporožės regionų teritorijos; Regionų statusas turi būti nustatytas tarptautinėse sutartyse. 2. Okrainos įsipareigojimas neprisijungti prie NATO; 3. Okrainos statusas - neutrali, neprisijungusi prie ES reicho ir prie NATO šutvės;


Tema, kurios rinkimuose vengė Gitanas Nausėda ir Ingrida Šimonytė. Tema, kurios lenkiasi net Liberalų sąjūdis ir Laisvės partija. Tai lietuvio laisvės tema, neseniai vėl iškelta Valstybės saugumo departamento aplinkos žmonių. Tomas Gailius, buvęs aukštas VSD pareigūnas, viešai pripažino, kad departamento direktorius Darius Jauniškis ir jo pavaduotojas Remigijus Bridikis net keletą kartų buvo jam įsakę surinkti įslaptintą informaciją, kuri turėjo būti perduota žurnalistui Mariui Laurinavičiui.


Tęsinys. Ankstesnės dalys ČIA. Apie bausmių griežtinimą59. Paslaptis po devyniais užraktais. Kaip žinoma, visos valstybių įvedamos bausmės gali būti kaip griežtinamos, taip ir švelninamos. Autoritarinės šalys paprastai valdo daugiausia bausmes griežtindamos, o demokratinės – švelnindamos. Tačiau tam tikromis sąlygomis ir demokratinės valstybės būna priverstas bausmes griežtinti. Prie tokių sąlygų pirmiausia priklauso stichinės nelaimės, karai ir kitokios suirutės. Tada tenka įvesti terminuotą ekstremalią arba nepaprastąją padėtį iki tol, kol krašte bus sugrąžinta normali padėtis.Vilniuje gynybos technologijų konferencijoje „TechBatt: Technologijos mūšio lauke 2024“ verslo, mokslo bei gynybos sektorių atstovai iš Lietuvos ir užsienio šalių aptarė atgrasymo technologijas, galinčias pakeisti mūšio lauko dinamiką, analizę ir strategijas, technologijų integravimą į kasdienę karinę veiklą. „Ukrainoje vykstantis karas mums nuolat primena, koks svarbus mūšio lauke yra nuolat kintantis pažangiųjų gynybos sprendimų vaidmuo.


Vienas uolus jankių pimpačkiukas Žygimantas Pavilionis nuvyko į Gruziją, kad pagrūmotų piršteliu valdančiajai partijai už tai, kad...


Vyriausybė pritarė 14 vnt. šarvuočių M113 perdavimui Ukrainos kariuomenei. Krovinys Ukrainą pasiekti turėtų dar šią savaitę.Perduodami šarvuočiai yra skirti Ukrainos kariuomenės išminavimo pajėgumams stiprinti ir yra neatlygintinas Lietuvos indėlis į bendrai su Islandija vadovaujamos Išminavimo koalicijos telkiamą paramą. Ukrainos išminavimo koalicijos tikslas – apjungti ir koordinuoti šalių donorių jau teikiamą bei būsimą paramą Ukrainai – tiek kovinio, tiek humanitarinio išminavimo srityse.


Vengrijos ministras pirmininkas Viktoras Orbanas pareiškė, kad Ukrainos šalininkai Vakaruose tik siekia išnaudoti šalį dėl jos gamtinių išteklių, ir teigė, kad karas galėtų baigtis per vieną dieną, jei Europa susivienytų dėl taikos. Interviu televizijai HírTV Ministras Pirmininkas V. Orbanas sakė, kad pagrindinis Vakarų rėmėjų, palaikančių tarpinį karą su Rusija Ukrainoje, tikslas yra plėšti „turtus ir įtaką“, o ne miglota demokratijos apsaugos ar tariamų imperialistinių Maskvos ambicijų stabdymo sąvoka. "Ukraina yra turtinga savo ištekliais šalis, ir būtent tai jie nori įsigyti.


Galvoju - kaip Lietuvos valdžia reaguos, kai/jei Lukošenka PASKELBS apie premiją už tai, kad būtų pagrobta Baltarusijos “prezidentė” iš Lietuvos? O jeigu pagrobimo metu žus 2 arba 3 Lietuvos gyventojai, tai premija padidės ar sumažės ? Jei TOKS skelbimas bus ne oficialiam Baltarusijos valstybiniam kanale, bet privačiame masių informavimo kanale, tai keičia situacijos ESMĘ, ar ne? O GAL Lietuvos valdžia pasakys - MES galime tokį skelbimą skelbti, o Lukošenka - NEGALI...Su drąsaus vikingo įvaizdžiu galiu susieti kur kas labiau nei su kryžiaus idėja, kuri atrodo tokia svetima kaip religijos simbolis.


Gruzijos šaltiniai praneša, kad Gruzija pradėjo ruoštis atidaryti ambasadą Maskvoje ir atkurti diplomatinius santykius su Rusija. Kaip prisimename, diplomatiniai santykiai nutrūko po karo, įvykusio 08-08-08.


Gabrielius yra kuiliukas. Pakalbam atvirai ir paprastai – jam niežti kiaušiukus kuo greičiau padėti į aksominį seimo nario krėslą. Išoriškai to niežulio nepastebėtum – droviai perkreipta burna, tvirta kaip uola žmona šalia ir visose priešrinkiminėse nuotraukose Anūkas apkibęs kekėmis vaikų. Kiek ten jis jų turi?


Netoli Rūdninkų kaimo (Šalčininkų rajonas) gyvens maždaug 5 tūkst.Bundesvero karių kartu su šeimomis. Miestelio plotas bus apie 40 hektarų, kuriuose bus kareivinės ir įvairūs pastatai bei statiniai. Visų pirma, įrenginyje bus įrengtas šarvuotosios technikos, artilerijos ir šaudymo pratybų poligonas, taip pat "miestas vaiduoklis", skirtas kovoti miesto sąlygomis.


Sumišimas, atsargumas, nuostaba, netikrumas — tokia pirmoji Vakarų reakcija į viešai skelbiamas Rusijos taikos iniciatyvas
Energetinės nepriklausomybės siekianti Lietuva ruošiasi istoriniam žingsniui: 2025 m. vasario 8 d. šalis planuoja atsijungti nuo Rusijos tinklo, vadinamo BRELL, ir nuo vasario 9 d. pradėti dirbti sinchroniškai su Europos tinklu.


Geopolitinė padėtisJei Rusija laimės karą, amerikiečiai turės kautis toliau, pareiškė galimas respublikonų kandidatas į prezidentus Maikas Pensas (Mike Pence). „Jei Ukraina pralaimės karą, Rusija pradės naują agresiją, ir tada amerikiečių kariams teks kariauti“, – teigia buvęs JAV viceprezidentas. „Turiu jums pasakyti – tai, kas dabar vyksta Ukrainoje, yra ne tik karas, bet ir blogis. Ir, atvirai kalbant, išvykau iš Ukrainos labiau nei bet kada pasiryžęs skatinti mūsų nacionalinį interesą remti Ukrainos kariuomenę, kad ji atremtų šią Rusijos invaziją“, – sakė Pensas.Artėjant karui, Krašto apsaugos ministerija skelbia, kad pilietinis pasipriešinimas – visų mūsų susitelkimas, ginant Lietuvos nepriklausomybę, teritorijos vientisumą ir žmonių laisvę.„Todėl kiekvieno vaidmuo yra svarbus. Gegužės 14-ąją švęsime Pilietinio pasipriešinimo dieną. Šiemet gegužės 14-ąją visi Lietuvoje ir užsienyje gyvenantys tautiečiai pirmąkart kviečiami laikyti Pilietiškumo egzaminą ir pademonstruoti savo žinias apie patriotizmą, pilietiškumą ir valstybę“, - informuojama ministerijos pranešime visuomenei „Žmonių apsisprendimas priešintis – valstybės išlikimo pagrindas“.Nuo šių (2024) metų birželio 10 dienos baigiasi petrodolerio era Arabijoje. Kada Saudo Arabija galėjo savo išteklius parduoti tik už dolerius. Tai revoliucinio poveikio pokytis, kuris žymi trečiojo pasaulio išsivadavimą iš JAV dolerio vergovės.


Fašistams užgrobus Krasnodono miestą (Donbase), jame susibūrė kelios jaunimo antifašistinės grupės. 1942 m. rugsėjo 30 d. šių grupių pagrindu sukurta pogrindinė komjaunimo organizacija „Jaunoji Gvardija“.


Žiauri Moskovijos agresija ukrainiečių žemėse tęsiasi jau treti metai. Vargu ar kas Moskovijos ordai įsiveržus į Ukrainą 2022-ųjų pradžioje galvojo apie tokią europinio karo trukmę. Vieni buvo įsitikinę ukrainiečius atsilaikysiant kelias dienas ar mėnesius. Tarp tokių ir didžiuma europinio bei amerikietiškojo politinio elito žmonių. Prisiminkime Vokietijos valdančiųjų pasisakymus pirmosiomis agresijos dienomis, taip pat ir amerikiečių pasiūlymą Ukrainos prezidentui kuo greičiau išvykti.


Сегодня уже второй раз на нашем канале мы поговорили с Лауриносам Рагельскисом (известный как: ЛИТОВЕЦ РУБИТ ПРАВДУ). Обсудили "демократичные" выборы в Литве, гей парад в центре Вильнюса и какая перспектива для Литвы в будущем...


Politinės prostitucijos asas Linas Linkevičius jau yra išspirtas iš JAV liokajų tarnybos, tačiau Lino kamasutros vaivorykštinę vėliavą...Kad rusai mūsų jau nepuola supratome, apsilankę kariuomenės šventėje Marijampolėje gegužės 17–ą dieną, sekmadienį. Matyt, tai ir buvo svarbiausias tiek vidaus, tiek tarptautinis įvykis. Nei vienoje nei Grybauskaitės, nei Oleko kalboje (o abu politikai šventėje pasisakė po du kartus) nė karto nenuskambėjo nei Rusijos, nei Putino vardai.


Kas esame ir kur einame? Štai - pagrindinis klausimas ir kiekvienam žmogui, ir kiekvienai tautai. Ir vargu, ar yra geresnė proga į jį atsakyti, nei Gegužės 9-oji, TSRS - tarybinės liaudies ir armijos Didžiosios Pergalės prieš vokiškąjį fašizmą diena. Tai yra: pasakyk, ką galvoji apie Gegužės 9-ąją - ir pasakysiu, kas esi tu (o tiksliau - kaip save, savo šalį ir tautą, suvoki istorijoje).


Lygiai prieš 80 metų vokiečių okupantai, kuriems šiame karo nusikaltime talkino vietiniai lietuvių nacionalistai, nacių kolaborantai, sudegino Pirčiupio kaimą Varėnos rajone ir visus ten gyvenusius kaimiečius.Seniai akivaizdu, kad Vakarams įprasta maniera žvelgti į Rusiją iš aukšto nepriklauso nuo kokių nors konkrečių politinių momentų. Pranašumo idėja slypi Vakarų civilizacijos atstovų pasąmonės gelmėse, taip pat kaip ir patologišką siaubą vakariečiams kelianti "rusų grėsme". Vienas iš vakarietiškos pasaulėžiūros ypatumų yra tai, kad viską stengiamasi unifikuoti. Europiečio ir amerikiečio supratimu, visas aplinkinis pasaulis (mokslas, religija, ekonomika, menas ir t.t.) turi būti protingai sudėliotSeimo valdantieji, norėdami išvengti ekspertinio jų parengtų įstatymų projektų vertinimo ir balsavimo už atskirus įstatymų projektus, pasinaudojo „skubos tvarka”, kuri leidžia visus projektus priimti vienu paketu ir be ekspertinio vertinimo. Iš esmės tai reiškia mokesčių didinimą verslui (ir visiems kitiems), siekiant surinkti pinigų ginklavimuisi. Primename, kad Ukrainai buvo perduota 1,2 nlrd eurų, t.y. apie 2% BVP, kurių šiandien trūksta Lietuvos gynybai. Apie tai vakar pranešė Ingrida Šimonytė.Mūsų karo vanagai – konservatoriai ruošia pasauliui naują projektą kurį pavadinčiau „Paverskime Ukrainą naujuoju Afganistanu“. Leidinys Newsweek publikuoja buvusios aukštos JAV Centrinės Žvalgybos valdybos (CŽV) pareigūnės ir nacionalinio saugumo ekspertės Rebekos Kofler (Rebekah Koffler) įžvalgas: „Ukraina verčiama naujuoju Afganistanu, pumpuojant į ją ginklus ir pinigus…“. Būtent ji savo knygoje numatė Rusijos invaziją į Ukrainą. G.


Алёна Алексеёнок – врач по образованию. Она окончила кишинёвский мединститут по специальности врач-терапевт в 2000 году, но так и не пошла в официальную медицину – не хотела делать чужим детям прививки, а без этого работать в медицинской системе, увы, не получается. Поначалу Алёна свято верила в необходимость и пользу вакцинации для всех, однако после...


Ar pamenate, kaip darbovietėse buvo atsisakyta grynųjų pinigų ir algos darbuotojams pradėtos pervedinėti į banką? Anksčiau juk išmokėdavo grynais, algų dieną išsirikiuoja eilutė prie kasos langelio, ir kiekvienas gauna savo uždarbį į rankas, nuo stambiausių kupiūrų ligi paskutinio cento. Ir tada, kas pasitaupo, gali kišti į kojinę arba nešti į banką. Bankas tikrai geriau: ir saugiau, ir palūkanas moka.
Vakaruose seksualinių mažumų propaganda jau pakeitė visos kartos sąmonę ir jauni žmonės jau nesidomi priešinga lytimi.


Nuo paminklų, pastatytų ant Tarybinių karių kapų, valdžią Lietuvoje užgrobusi fašistinė chunta pereina prie kapų naikinimo. Litukrijos seimas leido perkelti Tarybinių karių kapus. Dabar kapai ir kapinės nebus saugomi įstatymų, jei jie bus pripažinti „totalitarinių, autoritarinių režimų ir jų ideologijų propaganda“.


Ne vieneri metai, kaip „Achema“ turi prisidėti prie garsiojo SGD terminalo („Independence“) išlaikymo. Tačiau palyginti tik neseniai Lubio našlė, pagrindinė „Achemos“ savininkė L. Lubienė pradėjo skųstis tariamai „nepakeliama“ šito našta įmonei. Tačiau akį rėžia skaičiai –2016-ais gavę 10 mln. eurų dividendais, 2017-aisiais „Achemos“ akcininkų grupė (valdanti per 95% įmonės akcijų; iš jų – 54,07% priklauso Lubio našlei su dukra) dividendais gavo 25 mln. eurų. Tuo tarpu lengva numanyti, kad „Achemos“ sunkumų našta gulė ant įmonės darbininkų pečių...


Nuo 2022 metų vasario įsižiebęs karinis konfliktas Ukrainoje palaipsniui privedė prie krizės šioje šalyje. Tokios krizės, kuri realiai veda link dugno, akivaizdu, jog Ukrainai gresia tikras žlugimas jau artimiausių dviejų metų bėgyje. Per tą laiką nuo konflikto pradžios labai daug žmonių pabėgo iš Ukrainos. Bėgo nuo karinių veiksmų, ir nuo betvarkės, kuri buvo akivaizdi dar 2022 metais. Tai, kas vyksta Ukrainoje, ryškiai peržengė žmogiškumo ribas. Vienas iš tokių reiškinių: tiesiai iš savo būstų, iš gatvių ir net poliklinikų prievarta į kariuomenę velkami piliečiai.Arizonos didžioji prisiekusiųjų žiuri pateikė kaltinimus 18 piliečių dėl dalyvavimo schemoje, kuria siekta kištis į rinkimus, kad 2020 m. būtų perrinktas buvęs JAV prezidentas Donaldas Trampas (Donald Trump). Daroma prielaida, kad kaip vienas iš bendrininkų yra Donaldas Trampas, tačiau jam kaltinimai nepareikšti. Agentūra „Reuters” cituoja Arizonos generalinį prokurorą Chrisą Maysą, kuris sakė, kad kaltinamųjų sąraše yra 11 asmenų, o dar septynių pavardės bus atskleistos vėliau.


Geopolitinė padėtisKaro nusikaltėlis, teroristinės Rusijos fiureris Putinas vakar apkaltino Lenkiją turint teritorinių ambicijų buvusioje Sovietų Sąjungoje ir pareiškė, kad bet kokia agresija prieš Rusijos kaimynę ir artimą sąjungininkę Baltarusiją bus laikoma išpuoliu prieš Rusiją. Į bet kokią agresiją prieš Baltarusiją, kuri su Rusija sudaro laisvą „sąjunginę valstybę“, Maskva reaguotų „visomis turimomis priemonėmis“, – sakė tarptautiniu mastu paieškomas karo nusikaltėlis per televiziją transliuotame Saugumo tarybos posėdyje. V.


Pasirodė įrodymai, kad buvęs JAV prezidentas Barakas Obama yra homoseksualistas, o jo žmona Mišel yra vyras Michael LaVaughn Robinson, dar vadinamas Didžiuoju Maiku (Big Mike).


Balandžio 9 d. Visuomeninio judėjimo „Tautininkų Sąjunga“ steigėjai pranešė, kad gavo Registrų Centro patvirtinimą dėl šios organizacijos, kurios juridinis forma yra asociacija, įregistravimo. Gegužės 11 d. numatomas šio judėjimo kūrėjų visuotinis susirinkimas, kuriame bus išrinkta Tautininkų Sąjungos taryba ir kitos institucijos. Steigėjų išplatintame pranešimą rašoma, kad „Tautininkų Sąjunga“ veiks kaip nepartinis piliečių, išpažįstančių tautines vertybes ir puoselėjančių lietuvių tautininkų tradicijas, judėjimas, kuriame galės dalyvauti ir užsienio lietuviai.


Žmonės nuolat klausinėja, kodėl pas mus, Amerikoje, neprasideda revoliucija ar bent jau didelio masto reformos, tokios kaip, pavyzdžiui, "progresyvioji era" ar "naujasis kursas"? Vidutinės pajamo smunka, vargingųjų gretos gausėja, beveik visi pelnai atitenka turtingiesiems, o milžiniški pinigai užkrečia korupcija mūsų demokratiją. Atsakyti į tai nelengva, tačiau galima išskirti tris pagrindines priežastis. Pirmas dalykas - dirbančiuosius paralyžavo baimė prarasti darbo vietas ir atlyginimus.
Tiek garsus Lietuvos kovotojas su Kremliaus grėsmėmis Valdas Vasiliauskas (slapyvardis „Vasia“), tiek ir signataras bei valstybininkas Albinas Januška yra vienminčiai, kalbėdami apie Kremliaus trolius. Apie tai ir daug daugiau 2024 01 19 ekspertai.LIVE laidoje „2K+“. Tiesiogiai ekspertai.LIVE laidas „2K+“ galima žiūrėti ekspertai.eu TELEGRAM kanale ČIA (kas neturi, instaliuokitės programėlę). Laidos vaizdo įrašai talpinami čia – youtube.com/@ekspertaiTV, čia – dailymotion.com/ekspertai ir čia – youtube.com/@ekspertai.eurasia. Ekspertai.


Strateginės aplinkybės Vienas iš fiurerio Putino paaiškinimų Vakarams ir savo visuomenės elitui dėl plataus masto invazijos į Ukrainą buvo menama NATO plėtros grėsmė. Rusijos užsienio teroro reikalų ministerija vakar pareiškė, kad imsis „karinių-techninių“ veiksmų reaguodama į Švedijos įstojimą į Šiaurės Atlanto sutarties organizaciją. Kaip matome, būtent brutalus karas suvienijo Vakarus, pakeitė neutralių Suomijos ir Švedijos poziciją ir sustiprino Aljansą.


Tačiau kai kuriuos reikia paviešinti. Vienas iš agresyvių "žemaičių" yra Vaidotas Puteikis, kuris socialiniame tinkle viešai menkina tikrus Žemaitijos patriotus ir apie juos skleidžia tikrovės neatitinkančią informaciją.


Žinutė, kad Rusijos Ust-Lugos uoste ieškoma vietos "Belaruskalij" terminalui, Lietuvai buvo netikėta. Sako, iš jūsų, broliai-baltarusiai, nesitikėjome tokios niekšybės. Tiek metų dirbome oriai ir kilniai ranka rankon. Net 30 procentų "Birių krovinių terminalo" akcijų leidome įsigyti jūsų "Belaruskalij". O jūs tokie nemalonūs. O ką jūs ten radote toje Ust-Lugoje? Juk nuo Baltarusijos sienos matomas Klaipėdos uostas, o kelias iki Suomijos įlankos ilgas.Seimo narys Justas Džiugelis, kuo ramiausiai per tris metus išleidęs 23 tūkstančius mokesčių mokėtojų eurų savo veiklos viešinimui teigia, kad „demokratija kainuoja brangiai“. Tai neskambėtų taip groteskiškai, jei ne visai sena istorija su šalto vandens tiekimu, kurio Seimo nario namuose buvo pavogta už maždaug 4 tūkstančius eurų. Tiesa, brangios demokratijos apologetas tuomet teigė, kad vandenį vogė ne jis, o jo mama. Puikus etinis – moralinis viražas, gerai, tiksliai atspindintis gražulių, džiugelių ir žemaitaičių koaliciją Seime.


Marksistai visada buvo už tradicinę šeimą


Rusijos vadovybė ne kartą pabrėžė, kad Maskva neketina nieko pulti ir kad Vakarų karinio bloko šalys naudojasi kalbomis apie „galimą Rusijos agresiją“ ir kelia antirusišką isteriją.


Kovo 22–23 d., Kernavėje, ant Balto kalno vyks pavasario lygiadienio šventę „Teka upelė, duinoja“. Sustojus nuolatinėms dienos – nakties sūpuoklėms, kalendoriai žymi ypatingą virsmo laiką – Pavasario lygiadienį.Baltiško šventumo vietovė Kernavė kviečia pasitikti jį kartu užburiančiais vaizdais, įsimintinais potyriais, magiška muzika ir apeigomis Balto kalno miško paslaptyje. Kernavė kviečia į pavasario lygiadienio šventę „Teka upelė, duinoja“ | Rengėjų nuotr.Dienotvarkė: Kovo 22 d. (penktadienis) 17.30 Žygis „Kas prabunda naktį?“ / ornitologas Gediminas Petkus 19.
Izraelio portale 9tv. rašoma, kad Kijevas atsargiai vertina netikėtą Izraelio ministro pirmininko NaftaliBennett vizitą į Maskvą, tačiau sveikina bet kokius bandymus daryti įtaką karo veiksmų pabaigai, interviu radijui "103 FM" sakė Ukrainos prezidento patarėjas Vladyslavas Roitburgas. Roitburgas su Izraelio žurnalistu kalbėjosi hebrajų kalba. Ukrainos valstybės vadovas, Roitburgo žodžiais, nežinojo apie Bennetto vizitą, tačiau Kijeve sveikinamas bet koks bet kurio politiko bandymas prisidėti prie karo veiksmų nutraukimo.


VILNIUS, lapkričio 23 — Sputnik. Lietuvos krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis ketvirtadienį kariuomenės šimtmečiui skirtoje spaudos konferencijoje pareiškė, kad reikia modernizuoti Lietuvos Respublikos kariuomenę ir investuoti į ją. Karoblis pranešė, kad Lietuva planuoja iš JAV įsigyti 200 šarvuotų visureigių, kurių vertė yra 100 milijonų eurų. Derybas šiuo klausimu numatyta baigti per artimiausius dvejus metus.


Šių metų liepos pradžioje Šveicarijos bendrovė „EuroChem Group AG“, kuriai priklauso AB „Lifosa“, inicijavo Lietuvoje veikiančios „Lifosos“ gamyklos laikino konservavimo procesą.„Teigiama, kad sprendimą lėmė Lietuvos sankcijų Rusijai poveikis, dėl kurio tapo neįmanoma vykdyti įprastos ir pelningos veiklos“, - buvo skelbiama publikacijoje „1000 kėdainiškių aktyviai prisijungė prie sankcijų Rusijai – konservuojama „Lifosa“.


Skiriama Kosmonautikos dienai - 1961-ųjų metų balandžio 12-ą dieną Tarybų Socialistinių Respublikų Sąjunga bendromis visos tarybinės liaudies jėgomis pasiuntė pirmąjį žmogų į Kosmosą. Juo tapo Jurijus Gagarinas.  Šia proga siūlau peržvelgti rinkinį Tarybinių žurnalų viršelių kosmine ir futuristine tematika, bei užsienio leidinių viršelius skirtus pirmajam kosmonautui Jurijui Gagarinui. Bet pradėsime nuo žiauraus ir negailestingo Kosminio jumoro...


Šešėlinės jėgos, kuriančios Naująją Pasaulio tvarką (NPT) nuosekliai įgyvendina planą, įvedantį visišką žmonių ir planetos resursų kontrolę. Deividas Aikas vadina šį procesą „totaliniu sėlinimu ant pirštų galiukų“, kadangi link mūsų visiško ir neabejotino pavergimo žengiama nedideliais žingsneliais. Dėl to žmonių masės praktiškai nieko nežino, kad iš jų palaipsniui atimama nepriklausomybė, kai tuo tarpu aštuonkojo, kuris žinomas NPT pavadinimu, galia nenumaldomai auga.Ir vėl skaldoma ir valdoma. Ir vėl pasaulis dalijamas į tuos, „kurie už“, ir tuos, „kurie prieš“. O kaip dėl tų, kurie tiesiog mąsto ir nori viską suvokti, nepalaikydami nei tų, kurie tyčiojasi iš religijų (ne tik islamo!), ir tų, kurie už patyčias sumoka mirtinu kerštu? Dar vienas rezonansinis įvykis, dėl kurio pasaulis kiršinamas, žmonės kvailinami, dalijami į stovyklas, nes taip juos pavergti bus dar paprasčiau.


Viešoje erdvėje vis daugėja raginimų kovoti prieš vidinius priešus - atseit, nelojalius, prorusiškus ir visokius kitokius piliečius.


Valdžia kiek apsiramino po pirminio isterijos priepuolio dėl Vaitkaus kaip, atseit, „Kremliaus ruporo“ parodyto per I prezidento rinkimų turą rezultato. Opoziciniai Vaitkaus palaikytojai džiūgauja dėl jo sėkmės bei viliasi pratęsti ją rudeniniuose Seimo rinkimuose.


Jie atėjo į Seimą tik tam, kad šeimininkai dar daugiau uždirbtų žudydami Lietuvių tautą.


Gegužės 6 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius telefonu kalbėjo su Baltarusijos užsienio reikalų ministru Vladimiru Makėjumi dėl Baltarusijos  paskelbtos informacijos apie atvežtą bra…Politikai, kalbėdami apie žmonių saugumą, pamiršo fundamentalius saugumo klausimus. Mums reikalinga stipri kariuomenė, ginklai, NATO sąjungininkų pagalba, bet tai ne viskas. Visuma, kuri lemia Lietuvos saugumą, yra susijusi ne tik su ginklais ir kariais. Nematydami jos ir kalbėdami apie saugumą, sukuriame tik saugumo iliuziją, todėl dabartinė Lietuvos situacija jau ima priminti pasaką, kai niekas nedrįsta pasakyti, kad karalius nuogas. Žmonių pasitikėjimas valstybe.


.......................


Stebėdamas įvykius Izraelyje, pasaulyje, įsiklausydamas į protingų žmonių išsakytas mintis, aš mėginu suprasti, kas atsiras dabartinės Lietuvos vietoje, kai valdžioje pasodintiems mameliukams pavyks galutinai pribaigti lietuvių Tautą ir išparduoti jos žemę? Skruzdėlyne gyvena įvairios skruzdėlės. Vienos dirba, o kitos vengia darbo ir tinginiauja, skruzdės-motinėlės deda kiaušinėlius. Šiandieninis Izraelis primena skruzdėlyną.


Apgaulės dėlei šis valdžios projektas pavadintas Eksperimentu. Žiūrėk video ir daryk išvadas, kad taip neatsitiktų Lietuvoje, nes 2017-aisiais kaip rašė ekspertai.eu visi JAV gyventojai bus prievarta sučipuoti. Kaip katės ar šunes!


Ir vėl mūsiškiai „patriotai“ ruošiasi į naują žygį… Tiesa – ne į Ukrainą, bet čia, Lietuvoje… Ir ne prieš kokią armiją ar „žaliuosius žmogeliukus“, o prieš vieną vienintelį žmogų. Atsei…Dėl nuolatinio Zaparožės atominės elektrinės apšaudymo JT Saugumo Taryboje pasisakė Rusijos atstovas Vasilijus Nebenzya. Jis Rusijos vardu perspėjo Vakarų valstybes, kad "nebegalima atmesti branduolinės katastrofos galimybės" ir paragino TATENA vadovybę atkreipti dėmesį į tikrąjį galimos branduolinės katastrofos kaltininką. https://www.youtube.com/watch?v=jfpsDl1R2Yc TATENA generalinis sekretorius Rafaelis Grossi Jungtinių Tautų Saugumo Tarybai papasakojo apie įtemptą inspekcinę veiklą Zaporožės atominėje elektrinėje, kurioje jis ne kartą lankėsi.


Vasario 22 d. krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas Ukrainos gynybos reformų rėmėjų – JAV, Jungtinės Karalystės, Kanados, Lenkijos ir Lietuvos – gynybos ministrų nuotoliniame susitikime su Ukrainos gynybos ministru Andrii Taranu užtikrino, kad Lietuva ir toliau tęs paramą Ukrainos vykdomoms reformoms, euroatlantiniam integracijos siekiui. „Ukrainos sėkmė yra mūsų sėkmė, todėl ir toliau aktyviai remsime Ukrainos siekį tapti NATO nare. Ukrainos gynybos ministerija rengia naują karinę strategiją, numatančią kariuomenės vystymo planus, vykdo Gynybos valdymo sistemos peržiūrą.


Из фейсбука Евы Малыш, Харьков. Её родственник ушел воевать. Мобилизация оказалась последнему в радость. Хроника родственника Евы Малыш начинается 13 августа. «Одного моего родственника мобилизовали. Уже неделю на учениях под Чугуевом. Сразу был щенячий восторг — а как же! После офиса – море оружия и свежий воздух, пиво рекой и новые знакомства! Через три дня позвонил и попросил привезти, чего не хватает. Не хватает очень много, начиная от носков и заканчивая бронежилетом и каской. Накладно выш


Jėzus bylojo savo mokiniams: "Saugokitės netikrų pranašų, kurie ateina pas jus avių kailyje, o viduje yra plėšrūs vilkai. Jūs pažinsite juos iš vaisių. Argi kas gali pasiskinti vynuogių nuo erškėčių ar figų nuo usnių?! Juk geras medis duoda gerus vaisius, o netikęs medis – blogus.


Amerika – vienintelė tauta, kurią sukūrė įsitikinimų rinkinys, ir šie įsitikinimai, taip gražiai išdėstyti mūsų pamatiniuose dokumentuose, pradedant Konstitucija, yra labai įkvepiantys. Mes įsitikinę, kad Amerika – laisvų žmonių šalis, kurioje didžiausia vertybė yra žmogus ir niekas netrukdo siekti viso to, ką siekti leidžia mūsų talentai. Šitas Amerikos vaizdinys, šis savotiškas mūsų šalies „prekės ženklas“, brendas – nepaprastai galingas. Tačiau egzistuoja milžiniška praraja tarp įsišaknijusių įsitikinimų ir dabartinės amerikiečių realybės.PRISIDĖK prie Liaudies Žurnalistikos!

Pramogos Tiktoke

@ragelskis.laurynas

Mūsų bendruomenė Feisbuke

....


....
Paveiksliukai


Video

Orai

Draugai

Laisva informacija - laisvas žmogus!

Švieskis


....