Autorius: ŠeimaIrNamai.eu Šaltinis: http://seimairnamai.eu/tevu-kl... 2018-05-22 10:45:32, skaitė 590, komentavo 1
Per pastaruosius dešimtmečius smarkiai padidėjo paauglių, jaučiančių nerimą ir patiriančių depresiją, skaičius. Problema reali. Problemų su nerimu turi vos ne kas ketvirtas 13-18 metų vaikas. Nerimas – labiausiai paplitęs suaugusių žmonių psichinis sutrikimas. Kas gi vyksta?
Ekspertų nuomone, didžiausia problema – hipergloba. Viename iš gausių tyrimų šia tema netgi rekomenduojama vaikams žaisti daugiau pavojingų žaidimų, kad išsiugdytų ištvermę ir išmoktų priešintis pernelyg fanatiškai globai iš tėvų pusės.
Norvegų tyrinėtojai išsiaiškino, kad hipergloba tiesiogiai susijusi su jauno amžiaus žmonių nerimu. Būtina, kad vaikai gyventų aktyviai, žaistų, laipiotų į medžius ir turėtų galimybę kaitalioti riziką, pavojus su ramia aplinka. Tuo tarpu šiuolaikinės žaidimų aikštelės išklotos minkštais guminiais paviršiais, sporto salėse neįmanoma netgi nusibrozdinti kelio.
Kada paskutinį kartą matėte į medį įsikorusį mažą vaiką? Toks malonumas – ne dabartiniams vaikams. Tačiau vaikai turi žaisti tokius žaidimus, jie turi rizikuoti ir įgyti patirties.
Štai kaip tai aiškina ekspertai: „Rizikingas žaidimas gryname ore – tai sudėtingas fizinis aktyvumas, kurio metu vaikai išbando tai, ko dar nedarė anksčiau. Jiems būtina sužinoti kas yra kontrolės nebuvimas, būtina išmokti įveikti baimę. O baimės vietą užima kur kas labiau kvapą gniaužiančios emocijos.“
Tačiau šiuolaikinėje Vakarų visuomenėje vis daugiau dėmesio skiriama vaikų saugumui absoliučiai visose sferose, įskaitant žaidimus. Tai didelė problema, kadangi, iš vienos pusės, vaikai turi vengti traumų, o iš kitos – jiems gali prasidėti problemos su normaliu vystymusi, tiek fiziniu, tiek psichiniu ir protiniu.
Rizikingi žaidimai sukelia vaikams jaudinančias pozityvias emocijas, duoda stimulų, kurių jis anksčiau prisibijodavo. Tobulėjant sunkumų ir kliūčių įveikimo įgūdžiams, mažėja vaiko jaučiamas nerimas.
Tyrinėtojai išskiria šešias rizikingų žaidimų kategorijas: