Rusija Viduržemio jūroje dislokuos raketas "Kalibr"

Autorius: SputnikNews.lt Šaltinis: https://sputniknews.lt/russia/... 2018-05-17 10:32:07, skaitė 529, komentavo 1

Rusija Viduržemio jūroje dislokuos raketas

Raketos Kalibras paleidimas, archyvinė nuotrauka
Raketos Kalibras paleidimas, archyvinė nuotrauka

Putinas paskelbė, kad kovodama su teroristais Sirijoje, Rusija dislokuoja papildomas raketas Viduržemio jūroje

VILNIUS, gegužės 16 — Sputnik. Laivai su sparnuotosiomis raketomis "Kalibr" atliks nuolatinius karinius budėjimus Viduržemio jūroje, Sočyje trečiadienį sakė Vladimiras Putinas.

Šias priemones Rusijos vadovas paaiškino "nuolatine tarptautinių teroristų atakų Sirijoje grėsme". Tuo pačiu metu Putinas pabrėžė darnius karinio jūrų laivyno veiksmus Sirijoje.

"Smūgiai sparnuotosiomis raketomis, veiksminga denio aviacijos veikla, sukėlė rimtą žalą teroristams, buvo sunaikinti svarbūs jų infrastruktūros objektai", — cituoja RIA Novosti Putiną.

Be to, jis pabrėžė, kad reikėtų tęsti ilgalaikių jūros ekspedicijų, pratimų ir mokymų praktiką. Pasak jo, šiemet planuojamos 102 laivų ir povandeninių laivų ekspedicijos.

Raketos "Kalibr" — eksperimentinio projektavimo biuro "Novator" sukūrimas. "Kalibro" diapazonas — apie 2,5 tūkst. kilometrų. Jos eksploatuojamos projekto 885 "Jasen" ir projekto 636 pavandeniniuose laivuose, 11356 projekto fregatose ir kituose laivuose. Pirmą kartą "Kalibr" buvo panaudotas Sirijoje 2015 metų spalį, paleidžiant jas iš Kaspijos jūros į už daugiau nei 2000 kilometrų esančius taikinius. Nuo to laiko "Kalibr" buvo daug kartų naudojami prieš teroristus.

Nors teigiama, kad "Kalibro" raketos dislokuojamos prieš teroristus, tačiau akivaizdu, jog pagrindinė jų paskirti – sulaikyti ir atgrąsyti taip vadinamų "vakarų partnerių" agresiją prieš Sirijos Arabų Respubliką ir Irano Respubliką, taip pat atšaldyti NATO teroristinių pajėgų įkarštį provokuojant naujus karus Artimuosiuose Rytuose.