Kodėl aukojamės ir kaip to atsikratyti?

Autorius: ŠeimaIrNamai.eu Šaltinis: http://seimairnamai.eu/kodel-a... 2018-05-16 09:51:45, skaitė 471, komentavo 1

Kodėl aukojamės ir kaip to atsikratyti?

Mes labai dažnai pamirštame save. Ypač tai aktualu jauniems tėvams – viską geriausia vaikams. Tokie paprasti norai kaip pamirkti vonioje, suvalgyti kažką skanaus, nusipirkti naują drabužį ar tiesiog vienam pasivaikščioti sukelia nuostabą: kaipgi taip galima? Viskas man, o kaipgi kiti? Aš negaliu skirti laiko sau, juk yra tėvai, vyras/žmona, vaikai… Reikia rūpintis jais, o aš apsieisiu. Tokiu elgesiu dažniau pasižymi moterys, tiek ištekėjusios, tiek ne.

Kodėl gi moterys atsisako ne tik pasilepinti, bet ir būtinų dalykų?

Pirmoji priežastis – suvokimas, kad kolektyve įmanoma išgyventi tik skiriant dėmesio kitiems. Vienišiams išgyventi sunkiau. Vadinasi, reikia pajungti savo troškimus ir interesus aplinkinių žmonių labui. Išgyvens aplinkiniai, išgyvensiu ir aš kartu su jais.

Antroji priežastis – iš vaikystės atsineštas tėvų elgesio modelis. Jeigu mergaitė kiekvieną dieną matė skalbiančią, gaminančią nusikankinusią mamą, kuriai nebelikdavo laiko save prižiūrėti, palaipsniui susiformuos nuostata, kad štai jis – tikros žmonos ir mamos idealas. Reikia stengtis skaniai gaminti, tvarkyti namus, o sau dėmesio galima neskirti. Juk myli ne už tai.

Trečia ir turbūt pati svarbiausia priežastis – žema savivertė. Kompleksuoti žmonės nesistengia užpildyti savo gyvenimo grožiu ir rūpinimusi savimi. Atseit, bus gerai ir taip, vis tiek aš bloga, o pasilepinimas putų vonioje geresne manęs nepadarys.

Visos šios priežastys trukdo moterims išgirsti savo vidinius troškimus, suvokti poreikius ir padovanoti sau nedidelę, tačiau svarbia ir būtiną dovaną – pasilepinimo pavidalu.

Ką gi daryti? Kaip atsikratyti nemeilės sau?

Pirmiausiai reikia suprasti, kad pasaulis susideda iš begalės mažų pasaulėlių, kurių kiekvieno centre stovi žmogus. Savo mirkopasaulėlyje svarbiausias žmogus esate jūs. Nuo jūsų priklauso, koks jis bus: šviesus ir lengvas ar niūrus ir rūstus. Kai stengiatės įvesti tvarką svetimuose pasaulėliuose, saviškio geresniu nepadarote.

Išmokite girdėti save. Tiesiog dabar atsitraukite nuo darbo ar namų reikalų ir pamąstykite, ko jums norisi. Jeigu noras šiuo momentu neįgyvendinamas – pagalvokite, kaip ir kada galima jį realizuoti, kokius žingsnius reikia žengti. Įsivaizduokite visa tai smulkiai ir detaliai.

Skirkite sau laiko. Valandos ar netgi pusvalandžio per dieną pradžiai visiškai pakaks. Ir šį laiką skirkite vien sau. Išgerkite skanios arbatos ar kavos, papieškite, pasidarykite veido kaukę ar pagulėkite ant sofos, be jokio tikslo spoksodama į lubas – darykite tai, ko norisi šiuo momentu. Ir meskite iš galvos visą negatyvą bei nerimą. Visiškai atsipalaiduokite ir atsiduokite troškimams.

Patiko? Tada stenkitės taip pasilepinti kiekvieną dieną. Svarbiausia, kad netrukdytų aplinkiniai. Galima iš anksto įspėti apie tokia pertraukas.

Rūpinkitės savimi ne vien dėl to, kad „taip visi daro“. Analizuokite savo mintis ir pojūčius, kai mirkstate vonioje su maloniai kvepiančiomis putomis, tepatės rankas kremu, dedatės ant veido kaukę. Galvokite apie tai, kokia švelni ir lygi oda bus po procedūros, kaip ims švytėti iš džiaugsmo jūsų akys ir kaip džiugiai šypsositės artimiesiems po tokio malonumo.

Nebijokite garsiai reikšti savo norų. Jeigu jūsų bendravimo rate nėra bendraminčių – ieškokite kitur. Būtinai sutiksite žmonių, kurie tapos jums draugais.

Palepinkite save ir gyvenimas taps turtingesnis, malonesnis, laimingesnis.

Šaltinis