Vilniečiai Antakalnio kapinėse surengė akciją „Nemirtingasis pulkas“

Autorius: SputnikNews.lt Šaltinis: https://sputniknews.lt/society... 2018-05-09 18:29:22, skaitė 656, komentavo 1

Vilniečiai Antakalnio kapinėse surengė akciją „Nemirtingasis pulkas“

Nemirtingasis pulkas Vilniuje, nuotrauka iš įvykio vietos
Nemirtingasis pulkas Vilniuje, nuotrauka iš įvykio vietos

Nors Lietuvoje gegužės 9-oji nešvenčiama kaip Pargalės diena, daugelis miesto gyventojų vistiek šią dieną ateina į Antakalnio kapines ir pagerbia karo dalyvių atminimą

VILNIUS, gegužės 9 — Sputnik. Trečiadienį ryteAntakalnio kapinėse susirinko apie tūkstantį žmonių, kurie sudalyvavo akcijoje "Nemirtingasis pulkas", praneša Sputnik Lietuva korespondentas.

Renginyje kaip ir kasmet dalyvavo Rusijos ambasdorius Aleksandras Udalcivas, be to tarp susirinkusiųjų buvo pastebėtas Lietuvos lenkų rinkimų sąjungos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) lyderis Valdemaras Tomaševskis.

"Noriu pasveikinti veteranus, noriu pasveikinti jus su šia nuostabia šventė, nes mums tai tikrai yra didžiulė šventė. Šiandien prisimename ir prisiminsime, kas laimėjo šį karą. Laimėjo Sovietų kariuomenė ir kariuomenė, jungianti daugybę tautų", — renginyje sakė Udalcovas.

Taip pat į Antakalnio kapines atėjo Baltarusijos ambasadorius Lietuvoje Aleksandras Karol, kuris prisijungė prie sveikinimų.

"Kaip žinia, Baltarusija dažnai patirdavo karo siaubą, todėl baltarusių tauta prisimena ir gerbia didvyrių atminimą. Sveikinu veteranus ir jų šeimas. Noriu pastebėti, kad čia daugybės žmonių susirinkimas yra atsakingos pilietinės pozicijos pasireiškimas ", — sakė jis.

Veteranai nešėsi raudonus gavzdikusVeteranai nešėsi raudonus gavzdikus

Minėjimo pradžioje nuskambėjo Lietuvos ir Rusijos himnai, po kurių žuvusiųjų atminimą susirinkę pagerbė tylos minute.

"Nemirtingasis pulkas" parsidėjo kaip tik žmonės susirinko kapinėse, jie nuo įėjimo ėjo iki paminklo sovietų kariams. Žmonės iš anksto atsinešė savo artimųjų, kurie dalyvavo Antrajame pasauliniame kare, nuotraukas. Tie, kas neturi savo šeimo snarių nuotraukų, galėjo ant plakato tiesiog užrašyti vardą ir pavardę.

Kaip ir kasmet akcijoje dalyvavo Rusijos ambasadorius Lietuvoje Aleksandras UdalcovasKaip ir kasmet akcijoje dalyvavo Rusijos ambasadorius Lietuvoje Aleksandras Udalcovas

Anksčiau akcijos koordinatorė Tatjana Afanasjeva-Kolomiec teigė, kad šiais metais akcija vyks ne tik Vilniuje, bet ir daugelyje kitų Lietuvos miestų.

Akcija "Nemirtingasisi pulkas" vyksta jau septintą kartą. 2017 metais akcija "Nemirtingasis pulkas" surinko apie 250 tūkstančių dalyvių užsienyje. Pasak Rusijos užsienio reikalų ministerijos, žygiai vyko daugiau nei 60 šalių, įskaitant NVS šalis, Serbiją, Izraelį, Graikiją, Bulgariją, Jungtines Amerikos Valstijas, Prancūziją ir Jungtinę Karalystę.

Kasmet akcijoje Lietuvoje dalyvauja vis daugiau žmoniųKasmet akcijoje Lietuvoje dalyvauja vis daugiau žmonių

Lietuvoje panašus renginys pirmą kartą įvyko 2015 metais. Tada prie akcijos prisijungė vienuolika žmonių. Kiekvienais metais dalyvių skaičius tik auga. Iš šiandienos renginys Antakalnio kapinėse tai tik įrodo.

Daugiausiai žmonių akcija surenka Maskvoje, ten ateina įvairaus amžiaus žmonės, atsiveda vaikus. Beveik visi dalyviai turi Georgijaus juostelę. Lietuvoje šiandien konservatoriai vėl užregistravo pataisas, siūlančias uždrausti šio sovietinio simbolio demonstravimą masiniuose renginiuose.

Susirinkę tylos minute pagerbė žuvusiųjų kare atminimąSusirinkę tylos minute pagerbė žuvusiųjų kare atminimą

Vilniuje Antakalnio kapinėse palaidoti trečiojo Baltarusijos fronto kareiviai, kurie žuvo per Lietuvos sostinės išlaisvinimo mūšius. Sovietų karių atminimui 1951 metais Antakalnio kapinėse buvo atidarytas memorialas. Tais pačiais metais buvo perlaidoti 3460 karių palaikai. Ant trijų pietinio šlaito terasų ir ant 14 rytinio šlaito terasų įrengti 287 raudonojo granito antkapiai su mirusių karių vardais. Priešais pagrindinį paminklą šalia Amžinosios ugnies palaidoti penki Sovietų Sąjungos didvyriai.