Seimas po svarstymo pritarė Fizinių asmenų bankroto įstatymo pataisoms

Autorius: Infa.lt Šaltinis: http://infa.lt/22418/seimas-po... 2018-05-09 11:53:52, skaitė 449, komentavo 2

Seimas po svarstymo pritarė Fizinių asmenų bankroto įstatymo pataisoms

bankrotas.jpg

Seimas po svarstymo bendru sutarimu pritarė Fizinių asmenų bankroto įstatymo pataisoms (projektas Nr. XIIIP-1668(2).

Šiuo teisės aktu siekiama įgyvendinti 2017 m. gegužės 19 d. Konstitucinio Teismo nutarimą, kuriuo pripažinta, kad iki šiol galiojančios įstatymo nuostatos, pagal kurias fiziniam asmeniui bankrutavus nurašomi neįvykdyti reikalavimai atlyginti nusikalstamomis veikomis padarytą žalą, prieštarauja Konstitucijos 30 straipsnio 2 daliai, numatančiai, kad asmeniui padarytos moralinės ir materialinės žalos atlyginimą nustato įstatymas, taip pat konstituciniam teisingumui ir teisinės valstybės principams. Svarstomomis pataisomis siūloma nustatyti, kad reikalavimai atlyginti nusikalstamomis veikomis padarytą žalą nebus nurašomi dėl fizinio asmens bankroto.

Įstatymo projektu taip pat siūloma įtvirtinti teismų praktikoje jau pripažintą galimybę viename procese bankrutuoti keliems bendro turto ir prievolių siejamiems fiziniams asmenims. Numatoma įtvirtinti galimybę keliems asmenims priklausantį turtą parduoti kaip vieną objektą tais atvejais, kai bent vienas iš bendraturčių bankrutuoja, o iš kitų išieškojimą vykdo antstoliai.

Pataisomis taip pat siūloma nustatyti turinio reikalavimus bankroto administratoriaus išvadai dėl mokumo atkūrimo plano ir kreditoriams teikiamoms ataskaitoms dėl mokumo atkūrimo plano vykdymo.

Kartu numatoma tikslinti procesinių veiksmų atlikimo terminus, nustatant objektyviai pagrįstą jų trukmę.

Svarstomu projektu numatoma sudaryti sąlygas tinkamai įgyvendinti 2015 m. gegužės 20 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentą dėl nemokumo bylų. Šiuo tikslu siūloma tikslinti apie fizinio asmens bankrotą kaupiamų duomenų sąrašą bei įstatymą taikyti visoms Lietuvos Respublikoje nagrinėjamoms fizinių asmenų bankroto byloms.