Velnio logikos pavyzdys: Smerkiate svetimą priklausomybę? Reiškia, turite panašių problemų

Autorius: ŠeimaIrNamai.eu Šaltinis: http://seimairnamai.eu/smerkia... 2018-05-07 17:09:23, skaitė 623, komentavo 2

Velnio logikos pavyzdys: Smerkiate svetimą priklausomybę? Reiškia, turite panašių problemų

LDiena.lt: DĖMESIO - šis straipsnis yra tipiškas taip vadinamos "velnio logikos" ir manipuliacijos argumentais pavyzdys.

Perskaitykite ir išvardintas ydas papildykite nutylėtomis, kad gautųsi pilnas pedoliberastinių "vertybių" sąrašas - narkomanija, prostitucija, pedofilija, žudymas, vogimas ir t.t.

Ir kai kitą kartą viešoje diskusijoje išgirsite kokį nors "pozityvistą" kartojantį šiuos jėzuitiškus argumentus - žinosite, apie ką šis nutyli.

---

Aplinkiniai nemėgsta priklausomybė turinčių žmonių. Jie juos smerkia. Ir šitaip dar labiau komplikuoja situaciją.

Priklausomybę nuo alkoholio, azartinių žaidimų ar nikotino visuomenė laiko labai rimta problema. Tačiau kokia jos esmė?

Visi mes turime kokią nors priklausomybę nuo pačių įvairiausių dalykų – žmonių, įpročių, pramogų, maisto ir t.t. Žmonių be priklausomybės pasaulyje paprasčiausiai nėra.

Tačiau kas gi siūloma alkoholikams, lošėjams ir rūkantiems? Savaime aišku, gydymas. Kodavimas, hipnozė, medikamentai. Tiktai nuo gydymo niekas iš esmės nesikeičia. Nes tikroji problema slypi ne tame, ką daro žmonės, o tame, kad štai šis konkretus elgesys laikomas amoraliu ir yra pasmerktas visuomenėje.

Iš tikrųjų priklausomybė – tai ženklas, kad žmogus turi nepatenkintų troškimų. Kad jis negali pilnavertiškai tenkinti savo poreikių, pradeda ieškoti išeities iš šios nemalonios situacijos ir ne visada priima teisingą sprendimą. Labai dažnai paguodą susiranda rūkyme, alkoholyje, kenksmingame maiste, apsivalgyme. Po to iš pradžių susiformuoja kenksmingas įprotis, o šis palaipsniui perauga į priklausomybę.

Kuo labiau visuomenė smerkia priklausomybę turinčius žmones, tuo mažesnė tikimybė, kad jie pasitaisys. Smerkiama ne visada atvirai, tačiau jau pats faktas, kad manai, jog kitas žmogus elgiasi neteisingai, reiškia, jog tu jį smerki.

Vietoje pasmerkimo vertėtų pamėginti suprasti priežastį. Juk kenksmingi įpročiai yra ne kas kita, kaip tikrųjų žmogaus poreikių pakaitalas.

Niekas nesako, kad rūkyti, gerti ir lošti yra gerai. Tačiau draudimai tik dar labiau apsunkina ir taip jau tragišką situaciją.

Pirmas dalykas, kurį patartų specialistas – pašalinti visus tabu ir apribojimus. Žmogus turi žinoti, kad jeigu nuspręs parūkyti, niekas nepuls jo stabdyti.

Tačiau čia yra viena sąlyga.

Rūkant jo neturi blaškyti įvairūs pašaliniai faktoriai. Jis turi rūkyti ir mėgautis procesu. Draudimas, tabu, tik sustiprina nikotino badą. Galimybė laisvai pasirinkti šį alkį sumažina. Tai pasakytina ir apie kitas priklausomybės rūšis.

Kito žmogaus priklausomybės smerkimas rodo, kad turite panašių problemų

Daug žmonių prisipažįsta, kad iš tiesų patiria malonumą rūkydami ar gerdami. Tai padeda atsikratyti įtampos ir tam tikram laikui pamiršti problemas. Paskui jį pradeda smerkti giminaičiai ir artimieji. Tik ar turi kas nors teisę tvarkyti svetimą gyvenimą ir pasiskelbti kito žmogaus teisėju? Kol žmogų smerks, jis niekada negrįš į teisingą kelią.

Kol esame padalinę pasaulį į dvi dalis, kol įžvelgiame Dievą tik tame, ką laikome teisingu ir nepastebime Jo rimtai sergančiame žmoguje, mes elgiamės kaip bepročiai.

Jei manome, kad žmogaus poelgiai neteisingi, laikas pradėti ieškoti savyje to paties, ko esama tame žmoguje, pamatyti jame savo atspindį. Patyrinėti patį save, atrasti savo paties priklausomybę. Gyvenime atsitiktinumų nebūna. Susitikimas su tokiu žmogumi – ženklas, kad atėjo laikas atkreipti dėmesį į savo paties poelgius.

Jeigu sutuoktinis vartoja alkoholį, yra agresyvus, neadekvačiai elgiasi, tai kokiose situacijose aš elgiuosi lygiai taip pat kaip jis? Ar būnu aš pikta ir neadekvati? Kokių turiu kenksmingų įpročių?

Jei pritaikau veidrodžio principą (kiti žmonės atspindi mano paties/pačios vidinį pasaulį ir problemas), reiškia, gaunu progą save ištirti, ištaisyti klaidas ir tobulėti. Jeigu keičiamės mes, keičiasi ir artimieji, kuriems irgi norisi tobulėti. Ir kai mes pasikeisime, jiems jau nebeliks priežasties likti priklausomais.

Šaltinis