Kinijos užsienio reikalų ministras: Rusija ir Kinija palaikys viena kitą dėl taikos

Autorius: LTnacionalistas Šaltinis: https://ltnacionalistas.wordpr... 2015-03-09 00:49:37, skaitė 4524, komentavo 1

Kinijos užsienio reikalų ministras: Rusija ir Kinija palaikys viena kitą dėl taikos

Wang Yi
Vangas Ji

Kinijos užsienio reikalų ministras Vang Ji spaudos konferencijos metu pareiškė, kad Kinija bei Rusija ketina ir toliau bendradarbiauti bei stiprinti savo santykius, su tikslu abiejoms šalims prisidėti prie taikos išlaikymo, dalyvaujant Jungtinių Tautų Saugumo Taryboje.

„Rusija ir Kinija yra pastovūs JT Saugumo Tarybos narės. Mes tęsime strateginį koordinavimą ir bendradarbiavimą siekdami tarptautinės taikos ir saugumo“, teigė užsienio reikalų ministras. Jis pridūrė: „Praktinis Kinijos ir Rusijos bendradarbiavimas remiasi abipusiu poreikiu, jis siekia abipusiškai naudingų rezultatų ir turi milžinišką vidinę reikšmę bei plėtros galimybes“.

Kinijos užsienio reikalų ministras taip pat pažymėjo ir bendrus Rusijos bei Kinijos renginius gegužės 9-ąją, o taip pat ir siekį padidinti abipusę Kinijos bei Rusijos prekybos apimtį iki 100 milijardų dolerių.

Vertas dėmesio ir Kinijos prezidento Xi Jingpingo išreikštas palaikymas Rusijos atžvilgiu dėl vis besitęsiančio Ukrainos konflikto, kurį jis yra įvardijęs kaip aiškią Vakarų provokaciją, siekiant plėsti savo hegemoniją rytinės Europos regione.

putin-xi-jinping1.jpg
Kinijos ir Rusijos prezidentai

Tolimesnis bendradarbiavimas tarp Rusijos ir Kinijos, kaip ir esame ne kartą minėją, ilgalaikėje perspektyvoje turėtų stipriai prisidėti prie JAV, kaip hegemoninės pasaulio jėgos, žlugimo, kas neišvengiamai sudarytų palankesnes sąlygas tautų kovoms dėl tikrų, esminių permainų, kurios daug kur vargiai įmanomos tol, kol viešpatauja Vašingtono kuruojama dolerio diktatūra, į kurią, kaip konkuruojanti jėga, ir kėsinasi Rusijos bei Kinijos formuojama politinė ir ekonominė ašis.