Kongresmenai reikalauja JAV prezidento tiekti Ukrainai ginklus

Autorius: Sarmatas.lt Šaltinis: http://www.sarmatas.lt/03/kong... 2015-03-09 00:39:52, skaitė 5042, komentavo 1

Kongresmenai reikalauja JAV prezidento tiekti Ukrainai ginklus

Vašingtonas – JAV kongreso atstovų rūmų spikeris, respublikonas iš Ohajo valstijos John Boehner ir grupė žinomų įstatymų leidėjų, atstovaujančių Respublikonų ir Demokratų partijas, kreipiasi į Baltuosius rūmus reikalaudami nedelsiant perduoti Ukrainai karinę pagalbą ginklais, kaip priemonę atsilaikyti prieš Rusijos bandymus destabilizuoti padėtį regione.

Boehner kartu su daugumos lyderiu atstovų rūmuose – respublikonu iš Kalifornijos valstijos Kevinu McCarthy, o taip pat žinomi demokratai ir respublikonai iš keleto pagrindinių kongreso komitetų, savo kreipimesi į prezidentą Baracką Obamą pereitą trečiadienį pareiškė, jog JAV turi nedelsdamos perduoti ukrainiečių kariuomenei „letalinio gynybinio ginklo sistemas“.

Pažymėję, jog kongresmenai pereitais metais suteikė administracijai įgaliojimus suteikti papildomą karinę pagalbą Ukrainos vyriausybei, kreipimosi autoriai „ryžtingu tonu“ pareikalavo pono Obamos nedelsiant suteikti tą papildomą pagalbą.

„Mes neturime laukti, kol rusų kariuomenė ir rusų statytiniai separatistai užims Mariupolį bei Charkovą anksčiau, nei mes imsimės priemonių, kad išplėsti Ukrainos vyriausybės galimybes sulaikant ir atremiant tolimesnę agresiją“, – parašė kongresmenai.

Pasirašytas vasarį susitarimas dėl paliaubų pasirodė nepakankamai efektyvus, kad sureguliuoti konfliktą regione, nors kai kuriuose rajonuose pavyko pasiekti pagrindinių karo veiksmų nutraukimą tarp ukrainiečių kariuomenės ir prorusiškų separatistų.

Abi konflikto pusės tvirtina, jog laikosi susitarimo sąlygų, pagal kurias jie turi atitraukti sunkiąją ginkluotę, tačiau nepriklausomi stebėtojai šią savaitę pareiškė, jog negali patvirtinti ar iš tiesų šių susitarimų laikomasi.

Baltieji rūmai dabartiniu metu kaip galima variantą svarsto galimybę perduoti Kijevui gynybinius ginklus, tame tarpe sistemas, kurias galima panaudoti atremiant atakas, vykdomas su šarvuota technika – pavyzdžiui tankų atakas. Kai kurie, aukštas pareigas užimantys JAV gynybos Ministerijos ir žvalgybos tarnybų atstovai, tame tarpe gynybos ministras Ash Carter ir nacionalinės žvalgybos direktorius James Clapper, atvirai pareiškė palaikantys tokį sprendimą.

Neseniai įvykusio karinių veiksmų masto sumažėjimo dėka, tokio sprendimo būtinybė jau nebėra tokia skubi, nors, pasak kongresmenų, klausimo svarstymas tęsiasi.

Kaip demokratai, taip ir respublikonai dar ryžtingiau pareikalavo iš Obamos administracijos imtis griežtų priemonių prieš Rusiją už Krymo aneksiją ir veiksmus vykstančiame konflikte Ukrainoje. John Boehner ir kiti konkresmenai, trečiadienį pasirašę kreipimąsi, pareiškė, jog konfliktas įgauna gerokai didesnį mastą ir dabar vertinamas ne tik kaip „Rusijos kėsinimasis į Ukrainos nepriklausomybę ir suverenitetą“.

„Tai nevykęs tarptautinės teisės normų pažeidimas, iššūkis Vakarams ir kėsinimasis į pasaulio tvarką, kuri tokia didžiule kaina buvo nustatyta po Antrojo pasaulinio karo“, – parašė kongresmenai.

Tarp pasirašiusių laišką buvo aukšti atstovų rūmų ginkluotųjų pajėgų, užsienio reikalų, specialių komitetų žvalgybos klausimais komitetų valdininkai bei pirmininkai, o taip pat trys aukšti asignavimų komiteto pareigūnai.

The Wall Street Journal“, JAV

Sarmatai