Rinkiminės aktualijos. Kauno pasirinkimas

Autorius: Marius Jonaitis Šaltinis: https://www.facebook.com/mariu... 2015-03-09 00:23:05, skaitė 4463, komentavo 0

Rinkiminės aktualijos. Kauno pasirinkimas

Turiu pripažinti, jog į antrą Kauno miesto mero rinkimų turą neplanavau eiti. Arba nuėjęs nupiešti ką nors gražaus (palinkėjimus) ir panašiai. Nes nė vienas kandidatas neatitinka mano pasaulėžiūros ir nėra labai vertinamas. Bet po Kovo 1 dienos prasidėjusi vieno iš kandidatų rinkiminė kampanija pakeitė mano požiūrį.

Kovo 15 dieną ateisiu į rinkimus ir balsą duosiu Visvaldui Matijošaičiui. Jam nereikėjo vystyti jokios agitacijos, užteko ir dabartinio mero netikusios kampanijos. Tie juodieji viešieji ryšiai (jie tikrai buvo ir yra naudojami), Vieningo Kauno lyderio, o ir komandos atžvilgiu, buvo tikrai labai neprofesionalūs ir atgrasūs. Gal konservatoriams ir pavyks mobilizuoti baimių valdomus žmones, bet bet kurį mąstantį žmogų tokie dalykai atstums. Akivaizdu, kad kai kas taip priprato prie valdžios, jog darys bet ką, kad ją išsaugotų. Pils purvą ant konkurento, o tuo pačiu ir pats jame išsivolios.

Mėtyti užuominas į tarnybą milicijoje yra gan juokinga (o ir daug aukšto rango pareigūnų pradėjo karjeras dar „anoje“ sistemoje), na o jei tai yra baisus „griekas“ ir koloboravimas, tada kas yra partinės mokyklos dėstytoja ir komunistų partijos narė? Kažkaip konservatoriai dėl to klausimo nekėlė, o tą asmenį net labai rėmė prezidento rinkimuose:). Natūralu, kad tas asmuo mėto užuominas ką reikia remti Kauno savivaldos rinkimuose. Labai gražu.

Kaltinimas oligarchija ir tuo, jog turtuolis eina į politiką. Na, jei tą sakytų kokia socialistinė ar komunistinė partija tada suprasčiau, bet kai tą transliuoja liberalkapitalistinio pasaulio rėmėjai... mintys kyla įvairios. Arba tie žmonės apimti visiškos desperacijos ir apeliuoja ne į savo elektoratą, arba jiems svarbiausia pati valdžia, o jau ideologija, na, ji bus tokia, kokios reikia. Raudona, ruda ar žydra, tai neturi esmės.

Užuominos ir baksnojimai į velionės kandidato žmonos pusę, išvis, išeina iš normalumo ribos (o tokių nemažai pastebėjau), todėl net nekomentuosiu plačiau.

Esu kaunietis, todėl puikiai pamenu kai kurių tos partijos aktyvistų kalbas senukams tremtiniams, jog, jei išsirinks ne konservatorius, tai ateis į valdžią komunistai (tai tinka visiems ne konservatoriams), kurie iškart pasikvies rusus ir juos ištrems į Sibirą. Gan ciniška tą kalbėti 80 ir daugiau metų senukams, kurie ir taip patyrė didžiulį pragarą savo praeityje. Natūralu, jog baimės apimtą žmogų visada lengva valdyti, todėl senukai ir balsuoja kaip liepta Landsbergio ir Dievo.

Aš nesitikiu, jog Vieningas Kaunas ir V. Matijošaitis vystys man palankią viešąją politiką, nes, pasikartosiu, mes gan skirtingos pasaulėžiūros, bet labai laukčiau, jei jie padarytų stiprų auditą kai kuriose įstaigose ir išsiaiškintų:

  • Ar savivaldybės įmonėse nedirba per daug tam tikros partijos asmenų ir ar jų kompetencija atitinka užimamas pareigas?
  • Ar tokia viena partija nekontroliuoja visų Kauno seniūnų?
  • Kokia Kauno vidurinių ir aukštųjų mokyklų direktorių ir vadovų partinė priklausomybė, ar ir vėl ne per daug tokios partijos atstovų?
  • Seniūnaičiai, Bendruomenių tarybos ir kaip jos paskirsto gautas pajamas, nes ne viena jau pasižymėjo lėšų iššvaistymu.

Manau laikas kapoti daugiagalvę hidrą. Tikėkimės, jog tai hidrai vis neataugs naujos galvos...