Ko moko depresija?

Autorius: ŠeimaIrNamai.eu Šaltinis: http://seimairnamai.eu/ko-moko... 2018-04-17 09:58:30, skaitė 507, komentavo 1

Ko moko depresija?

Kas pasakė, kad depresija – tai visiška psichikos katastrofa? Taip, nieko gero šioje būsenoje nėra: susikoncentruoji į negatyvą, prarandi susidomėjimą viskuo aplinkui, negali susitvarkyti su emocijomis, jautiesi prislėgtas, išsekęs, sutrikęs ir pasimetęs. Tačiau bet kokia krizė tuo pat metu yra ir pamoka. Depresija padeda permąstyti gyvenimą, pakeisti atgyvenusį elgesio stilių, tapti labiau pasitikinčiu ir laimingu. Netikite? Siūlome pasverti vidinės krizės pliusus ir minusus.

Psichikos resursai ne begaliniai. Jei pastoviai eikvosime paskutinius nervus, paskutines jėgas, be paliovos aukosimės – rizikuojame sudegti. Rūpintis reikia ne tik kūnu, bet ir psichika, kuri aprūpina mus mentaline energija, kontroliuoja hormonų balansą, nuotaiką ir darbingumą. Rūpinkitės psichine sveikata – sportuokite, užsiimkite kūryba, medituokite ir nepamirškite sveiko miego. O dar turėkite galvoje, kad aplinkiniai žmonės neturi teisės naudotis jūsų resursais.

Resursais dalintis galima tik tada, kai patenkinti baziniai poreikiai. Kvaila eikvoti tai, ko pačiam trūksta. Jūs neprivalote būti Motina Tereza visiems nuskriaustiesiems, kad ir kaip to norėtųsi. Dalintis reikia tuo, ko patys turite pakankamai. Giminaičiai, draugai, mylimieji – ne invalidai, galite padėti jiems tada, kai išmoksite padėti sau patiems, kai pajausite harmoniją savo pačių pasaulyje.

Svarbus ne pozityvus, o proaktyvus mąstymas. Depresija moko, kad gyvenimas iliuzijose, atsaini pozicija, realybės neigimas – toli gražu ne pozityvas. Kitas dalykas – matyti problemas, tačiau neišpūsti iš jų tragedijos, o priešingai – aktyviai ieškoti sprendimo ir susikoncentruoti į pliusus. O jeigu pakeisti nieko nesigauna, galima paleisti situaciją pasroviui ir atsipalaiduoti, pasikliaunant tėkme.

Pasaulis be mūsų nesugrius. Kodėl tiek daug žmonių sulaužo aplinkybės? Todėl, kad jie ir toliau viską tempia vieni – žmoną, vaikus, verslą. Toks įspūdis, kad be jų sugrius visas pasaulis. Ir kokia nuostaba apima, kai pats įstringi, o mašina važiuoja toliau. Aplinkiniai randa jėgų susidoroti su problemomis savarankiškai. Ir žmogus staiga praregi – kaip kvaila buvo tempti visą naštą pačiam ir kaip šaunu pasiųsti visus po velnių ir užsiimti pagaliau savais reikalais.

Visi turi teisę nesutikti. Ne su viskuo reikia sutikti, kitaip tariant. Jeigu nėra jėgų ir nuotaikos, jūs turite pilną teisę pasakyti „ne“. Taip, ant jūsų gali užpykti, gali jumis pasipiktinti, tačiau jūs neatsakingas už svetimus jausmus. Žmonių pasipiktinimas – jų pačių problema. Nėra tokio įstatymo „įtikti kiekvienam“ ir kvaila įsiteikinėti, stengtis patikti. Jūs žmogus, o ne žaislas.

Principai – savigarbos pagrindas. Pažiūros ir savi principai – svarbus turinys, leidžiantis žmogui teisingai susidėlioti prioritetus, atskirti svarbų nuo nesvarbaus ir antraeilio. Jokių sandėrių su sąžine, jokių nuolaidų ar saviplakos, kuri pažeidžia vidinį vientisumą ir verčia blogai jaustis. Arba aplinkiniai su jumis skaitosi, arba „gali būti laisvi“ – štai tikrasis savigarbos pagrindas.

Meilė kuria, o ne žaloja. Jeigu santykiuose blogai, partneris riboja laisvę, pakerpa sparnus, trukdo tobulėti ir atskleisti naujas galimybes – tai ne santykiai, o kelias į pragarą. Meilė atskleidžia pačias geriausias žmogaus savybes, ji gali komplikuoti gyvenimą, bet tuo pat metu visada jį praturtina. Jeigu kažkokios durys užsitrenkia, kalba eina apie ką tik norite, bet tik ne apie meilę.

Sveikata svarbesnė už pinigus. Depresija mus moko, kad materiali gerovė – geras dalylas, tik ji nepakeis pilnaverčio kūno ir smegenų darbo, kuris įtakoja gyvenimo kokybę, savijautą ir nuotaiką. Be pinigų galima gyventi ir netgi jaustis laimingu, realizuojant save mėgstamame darbe, šeimoje, profesijoje. Be sveikatos niekas nebeteikia džiaugsmo, jūs ir pats sau nebepriklausote.

Bendravimas turi teikti džiaugsmą. Toksiški žmonės paskleidžia toli aplinkui save nuodus, užkrėsdami baimės, liūdesio, nusivylimo nuodais. Štai dėl ko teisingai pasirinkti draugus – išgyvenimo pagrindas. Norite nugalėti? Bendraukite su gerais žmonėmis, kurių pažiūros įkvepia ir suteikia jėgų, kurie nemanipuliuoja emocijomis, nesinaudoja jumis kaip daiktu.

Aplinkiniai nieko mums neskolingi. Galime prašyti pagalbos, meilės ir paramos, palaikymo iš artimųjų, tačiau neturime teisės nieko reikalauti. Niekas nieko mums neskolingas, kiekvienas sprendžia savus uždavinius ir savaip vystosi. Mes neprivalome kapanotis svetimose emocijose ir problemose, tačiau ir kiti neprivalo – svarbu laiku tai prisiminti. Gyvenimas kiekvienam atseikėja pagal sugebėjimus. Atsirado problema – atsiras ir sprendimas.

Visiškai normalu gyventi be tikslo. Galima įpulti į neviltį dėl to, kad nežinai, kur eiti. O galima atsipalaiduoti ir gyventi dabartimi, mėgautis pačiu procesu. Nėra nieko tragiško, jei žmogus neturi globalaus masto tikslų. Gyvenime svarbus pats kelias, žmonės, kurie eina greta, įspūdžiai. Apsidairykite aplinkui – ar patinka tai, kas jus supa? Nebijokite keisti krypties, čiupti naujų šansų ir įgyvendinti nedidelių svajonių. Iš jų ir susideda gyvenimas.

Svarbiausia depresijos pamoka yra ta, kad reikia pastoviai sekti savo būseną. Jums norisi čia būti, ar ne? Patinka šis kelias, ar vargina? Būkite ten, kur jaučiatės laimingas.

Šaltinis