Forbes turtuolių sąrašas: Rusija prarado daugiausiai

Autorius: Sarmatas.lt Šaltinis: http://www.sarmatas.lt/03/forb... 2015-03-03 13:28:52, skaitė 5442, komentavo 1

Forbes turtuolių sąrašas: Rusija prarado daugiausiai


Pasaulinis parazitas - utėlė ant dirbančių žmonių Bilas Geitsas - pirmas kandidatų į kartuves sąraše

Naftos kainų kritimas neturėjo pastebimos įtakos turtingiausių planetos žmonių sąrašui, tradiciškai publikuojamam amerikiečių žurnale Forbes. Jų skaičius paskelbtas 2015-ųjų kovo 2 dieną naujame reitinge, išaugo beveik 300 žmonių ir sudarė 1826. bendras jų visų turtas vertinamas 7,05 trilijono dolerių (pereitais metais suminis Forbes sąrašo kapitalas siekė 6,4 trilijono dolerių).

Truputį mažiau, nei trečdalis iš 290-ies sąrašo naujokų sudaro Kinijos atstovai. O štai Rusija, kurios ekonomika nukentėjo nuo Vakarų sankcijų, prarado sąraše 33 pozicijas. Jei pernai Forbes reitinge buvo 111 Rusijos atstovų, tai dabar jų liko 88.

Ir sumine išraiška Rusijos turtuoliai prarado 30% savo kapitalų (apie 73 milijardus dolerių). Pagal milijardierių skaičių Rusija nusirito iš 3 į 5 Forbes sąrašo vietą, praleidusi į priekį ne tik JAV ir Kiniją, bet ir Vokietiją bei Indiją.

Pačiu turtingiausiu Rusijos atstovu yra laikomas 15,4 milijardo dolerių turto savininkas Vladimiras Potaninas, užimantis 60-ąją vietą bendrame sąraše.

Porošenko iškrito iš sąrašo

Dabartiniame Forbes reitinge – penki ukrainiečiai. Lyginant su pereitais metais jų skaičius sumažėjo keturiais žmonėmis, ir tarp iškritusių atsidūrė dabartinis Ukrainos prezidentas Petro Porošenko.

Pačiu turtingiausiu vokiečiu tapo Georg Schaeffler, kuriam priklauso žinomas padangų Continental gamintojas. Jo turtas vertinamas 26,9 milijardo dolerių (apie 24 mlrd €u), kas leido jam užimti 21-ą vietą sąraše.

Turtingiausiu planetos žmogumi, pagal Forbes versiją, šiais metais tapo „Microsoft“ įkūrėjas Bill Gates, kurio turtas vertinamas 79,2 milijardo dolerių.Lyginant su praėjusiais metais jo turtas išaugo 3 mlrd dolerių.

Po Gates’o seka meksikiečių milijardierius Carlos Slim, valdantis turtą vertinamą 77,1 mlrd dolerių. Į trejetuką grįžo ir žymus finansų investuotojas Warren Buffet. Su savo 72,7 milijardo dolerių vertinamu turtu (14,5 mlrd daugiau nei praėjusiais metais) jis stumtelėjo į ketvirtą vietą ispanų madingų drabužių parduotuvių tinklo Zara įkūrėją Amancio Ortega.

"DW", Vokietija

Sarmatai

---
LDiena.lt: būtina atkreipti dėmesį, kad jokie viešai skelbiami sąrašai neparodo ne atskirų parazitų, o šeimyninių klanų sukaupto turto. Pusiau oficialiai yra žinoma, kad keliems šimtams šeimų (300-500) šiuo metu priklauso daugiau negu pusę visos žmonijos sukurtų materialinių vertybių. O jeigu vertinti, ne tik tai, kas joms priklauso juridiškai, bet ir tai, ką jos gali valdyti per įvairius aktyvus ir fondus - realiai šitos mikroskopinės mažumos (lyginant jos dydį su visa žmonija) kontroliuojamas turtas siekia 90 %.

O jūs, ir toliau tikėkite, kad kapitalizmas - tai puiki sistema, kurioje kiekvienas pasistengęs gali iš ubago tapti milijonieriumi. Būtent šitoks tikėjimas ir leidžia tam kelių šimtų šeimų klanui kontroliuoti likusius 7 milijardus debilinamų ir engiamų žmonių.

Laikas pabusti, gerbiamieji ir suprasti, kad kiekvienas milijonierius - tai šimtai tūkstančių apiplėštų baudžiauninkų.