Lietuvos televizijoje vis dar vyrauja rusiško turinio produkcija

Autorius: SputnikNews.lt Šaltinis: https://sputniknews.lt/society... 2018-04-04 11:52:50, skaitė 549, komentavo 1

Lietuvos televizijoje vis dar vyrauja rusiško turinio produkcija

Lietuvos televizija, archyvinė nuotrauka
Lietuvos televizija, archyvinė nuotrauka

Lietuvos radijo ir televizijos komisijos atliktas tyrimas parodė, kad daugiausia rusiško turinio rodė "Lietuvos ryto" televizija bei BTV

VILNIUS, balandžio 4 — Sputnik. Šešių žiūrimiausių Lietuvos televizijų eteryje tarp ne Europoje parengtos produkcijos dominavo Rusijoje bei Jungtinėse Valstijose pagaminti filmai, serialai ar laidos, skelbiama LRT reportaže.

Lietuvos radijo ir televizijos komisijos (LRTK) atliktas tyrimas parodė, kad daugiausia rusiško turinio rodė "Lietuvos ryto" televizija bei BTV, o LRT Televizija daugiausia rodo europietiškos produkcijos. "Lietuvos ryto" televizija ir BTV taip pat nemažai rodo JAV ir Brazilijos produkcijos.

Tyrimo duomeinis, sausį LRT eteryje 84  proc. laiko užėmė Europos šalių kūriniai, įskaitant ir lietuviškas laidas, serialus, filmus.

Vasarį Lietuvos radijo ir televizijos komisija metams sustabdė televizijos programos "RTR Planeta" transliaciją.

Kaip anksčiau pranešė VGTRK tarptautinių santykių direkcijos vadovas Piotras Fiodorovas, kontroliuojančioji bendrovė neketina cenzūruoti savo leidžiamos medžiagos tik dėl to, kad to reikalauja LRTK, tačiau gali išklausyti Lietuvos poziciją.
Fiodorovas pabrėžė, kad nepaisant draudimų tarp Lietuvos žiūrovų VGTRK programos yra populiarios ir jie galės jas žiūrėti internetu.