Dasisiekė ilga KGB ranka: Rusijoje už akių nuteistas oligarcho Berezovskio partneris pasmaugtas Londone

Autorius: SputnikNews.lt Šaltinis: https://sputniknews.lt/world/2... 2018-03-19 18:32:31, skaitė 802, komentavo 0

Dasisiekė ilga KGB ranka: Rusijoje už akių nuteistas oligarcho Berezovskio partneris pasmaugtas Londone

Londonas, archyvinė nuotrauka
Londonas, archyvinė nuotrauka

Londone savo namuose rastas garsiojo Rusijos verslininko Boriso Berzovskio partnerio Nikolajaus Gluškovo lavonas, Skotland Jardas tiria jo mirtį kaip tyčinį nužudymą

VILNIUS, kovo 17 — Sputnik. Boriso Berezovskio kompanionas Nikolajus Gluškovas galėjo mirti pasmaugtas šuns pavadėliu, rašo „Independent".

Už akių Rusijoje aštuoneriems metams nuteistas Gluškovas kovo 13 dieną  rastas negyvas savo namuose Londone. Rusijoje Gluškovas dirbo aukšto rango "Aeroflot" vadybininku ir buvo Berezovskio verslo partneris.

Skotland Jardas teigia, kad nėra jokios priežasties manyti, jog Gluškovo mirtis ir Skripalio nunuodijimas gali būti susiję, tačiau anglai tiria šią mirtį kaip tyčinį nužudymą.

Medikų ataskaitoje pateikta išvada, kad vyras mirė nuo kaklo suspaudimo.

"Independent" rašo, kad uždusinimo šuns pavadėliu versiją  Britanijos tyrėjai vertina kaip pagrindinę.

Rusijos Valstybės Dūmos saugumo ir pasipriešinimo korupcijai komiteto atstovas Andrejus Lugovojus pareiškė, kad Gluškovo ir Berezovskio mirties aplinkybės panašios.

Anksčiau Rusijos ambasada Londone oficialia nota pareikalavo visos informacijos apie Gluškovo mirtį. Penktadienį Rusijos URM vadovas Sergejus Lavrovas teigė, kad Londonas  neinformavo Maskvos apie buvusio "Aeroflot" generalinio direktoriaus pavaduotojo mirtį, nors privalėjo tai padaryti.

Rusijos ir Didžiosios Britanijos santykiai pablogėjo dėl buvusio GRU pulkininko Sergejaus Skripalio ir jo dukros Julijos nunuodijimo.

Kovo 4-ąją buvusį Pagrindinės žvalgybos agentūros karininką Sergejų Skripalį ir jo dukrą Juliją rado be sąmonės prie prekybos centro Solsberyje. Londonas teigia, kad jie buvo apnuodyti kovine "Novičiok" klasės nervus paralyžuojančia medžiaga. Didžiosios Britanijos ministrė pirmininkė Teresa May tvirtina, kad "prie apnuodijimo prisidėjo Rusija".

Kovo 14 dieną JK ministrė pirmininkė paskelbė, kad išsiunčia 23 Rusijos diplomatus ir nutraukia visus aukšto lygio ryšius. Rusijos URM paneigė kaltinimus. URM ministras Lavrovas teigia, kad visi kaltinimai yra nepagrįsti.

2006 metais buvęs PŽA pulkininkas Sergejus Skripalis nuteistas 13 metų kalėjimo už šnipinėjimą Jungtinės Karalystės naudai. Tačiau vėliau jam suteikta malonė ir jis iškeistas į dešimt žmonių, sulaikytų JAV.  Po to jam suteiktas prieglobstis JK.