Vieni politikai gyrė N. Sadūnaitę ir jos pasakytą kalbą Seime, susijusią su pedofilijos ir žudymų istorija, kiti sumalė į miltus

Autorius: Ekspertai.eu Šaltinis: http://www.ekspertai.eu/vieni-... 2018-01-14 23:12:51, skaitė 2443, komentavo 6

Vieni politikai gyrė N. Sadūnaitę ir jos pasakytą kalbą Seime, susijusią su pedofilijos ir žudymų istorija, kiti sumalė į miltus

garliava-vv-landsbergis-matelis-sadunaite-grigas.png
N. Sadūnaitė (antra iš kairės ) pedofilijos ir žudymų istorijoje nestovėjo po medžu ir iki šiol nestovi. Tai labai papiktino dabartinį šalies premjerą, buvusį policijos generalinį komisarą Saulių Skvernelį. Nuotraukoje visuomenininkai Garliavoje, likus nelabai daug laiko, iki Deimantės Kedytės pagrobimo ir pradanginimo. Nuotr.facebook.com

Sausio 13 d. Seime minint Laisvės gynėjų dieną disidentei Nijolei Sadūnaitei įteikta Laisvės premija.

Pirmasis šalies vadovas atkūrus nepriklausomybę, konservatorius Vytautas Landsbergis žurnalistams apie laureatę pasakė, kad N. Sadūnaitė „yra labai nusipelniusi savo gyvenimo kova, moraline kova“.

„Teisingumas, tikėjimas, laisvė, tiek persekiota, tiek kalinta, terorizuota, labai gerai, kad jai paskyrė tą premiją“, – teigė V. Landsbergis.

Kadenciją baigęs prezidentas Valdas Adamkus sakė, jog džiaugėsi, kad N. Sadūnaitė sulaukė dienos, kai Lietuva yra laisva.

Jis palinkėjo laureatei „neprarasti energijos, atvirumo ir kandumo, kurį ji parodė ir šiandien savo kalboje“.

„Aš džiaugiuosi, aš galvoju, kad ji kaip kovotoja nuo pirmųjų dienų tos premijos yra nusipelniusi, ir galiu tik pasidžiaugti, kad ji gyvena tą dieną, kai mato savo darbo vaisius“, – žurnalistams pasakė V. Adamkus.

Tuo metu premjeras Saulius Skvernelis sumalė į miltus laureatę išgirdęs N. Sadūnaitės kalboje pateiktus reikalavimus pedofilijos ir žudymų istorijoje. Kaip žinia, šios lavonais nusėtos istorijos metu ir kai buvo prievarta paimtas vaikas, S. Skvernelis ėjo policijos generalinio komisaro pareigas.

„Ji turi savo nuomonę, ji tvirtai turėjo nuo pat istorijos pradžios, bet viskas, kas šiandien buvo pasakyta, neatitinka tikrovės. Nei viename žodyje nėra tiesos“, – žurnalistams N. Sadūnaitės kalbą į nieką pavertė premjeras.

Ypač premjerą papiktino N. Sadūnaitės reikalavimas pateikti informaciją, kad 2012 m. gegužės 17 d. prievarta pagrobta ir nežinia kur pradanginta Deimantė Kedytė yra gyva ir sveika, o jei mirusi ar nužudyta – nurodyti kapo vietą.

Screen%20Shot%202018-01-14%20at%209_45_53%20am.png

Screen%20Shot%202018-01-14%20at%209_44_29%20am.png

Screen%20Shot%202018-01-14%20at%209_45_20%20am.png
Po smurtinės operacijos įvykdytos prieš taikius protestuojančius piliečius ir smurtinio vaiko pagrobimo, tuometinis policijos komisaras Saulius Skvernelis sulaukė nemažos kritikos. Nuotr. facebook.com

Liberalų atstovas Arūnas Gelūnas taip pat pasipiktino N. Sadūnaitės kalba. Jo nuomone, „tokios Sausio 13-sios dar nebuvo“.

Seimo internetinis portalas lrs.lt vakar visos lauretės kalbos tekstiniu formatu paskelbti nespėjo, tai žadama padaryti šiandien.

N. Sadūnaitės kalbos vaizdo formatu galima žiūrėti čia:

Susiję:

Politikos lyderiai G. Landsbergis ir R. Karbauskis kol kas dar nepateikė atsakymų, kur yra vaikas ir kas jam nutiko