Minske V. Putino pergalė. Bet tai dar ne karo pabaiga: kažkas prieš tai dar turi kapituliuoti

Autorius: Raimondas Navickas Šaltinis: https://www.facebook.com/bloge... 2015-02-13 00:28:16, skaitė 4455, komentavo 1

Minske V. Putino pergalė. Bet tai dar ne karo pabaiga: kažkas prieš tai dar turi kapituliuoti


Ugliagorsko apylinkės, Donecko Liaudies Respublika

Šiandienos popietėje - viena naujiena. Minsko paliaubos, kurios turėtų nutraukti karą.

Šia tema turi nuomonę ir pasisako visi, kas turi televizorių ir supranta, ką ten ekrane porina eilinė kalbanti galva. Eteryje jau suskardo graudūs balsai apie naująjį Miuncheną ir pan. Aš asmeniškai jokio noro veltis į tuos postringavimus neturiu. Niekuo nenusivyliau, nes nieko kito ypatingai ir nesitikėjau. Ukrainos teisės ir interesai buvo paaukoti vardan taikos Europai.

Atvirai sakant, bijau, kad tokia savotiška, vienos pusės sąskaita išprievartauta taika gali išsilaikyti ne itin ilgai. Visi tie keisti modeliai, kuomet kitos šalies remti ir savo bendrapiliečius žudę maištininkai turėtų pavirsti į Ukrainos valstybės pareigūnus yra anekdotiniai.

Tokio tipo konfliktai išsisprendžia tik itin aiškiai: arba taip - arba kitaip. Jokio ilgalaikio ir efektyvaus trečio kelio nebūna. Būna tik neišspręstos situacijos užkonservavimas ir tiek.

Kiek prasmingi tie mūsuose populiarūs priekaištai Vakarų Europos lyderiams dėl jų nenoro spausti Putiną visomis, įskaitant karines priemones, nežinau. Lietuviškos kalbančios galvos, mėgstančios papostringauti apie tarptautinę teisę ir pan. idealistinius reikalus, pamirštą vieną paprastą tiesą:

- niekas niekam šiame pasalyje nėra nieko skolingas. Tiksliau yra nebent tiek, kiek apima kažkokie formalūs dvišaliai bei daugiašaliai susitarimai. Ir tai dar šakėmis ant vandens.

Ukrainai tai galioja visa apimtimi. Niekas nieko nėra jai skolingas ar įsipareigojęs. Faktas. Ir šiandien mes tai pamatėme savo akimis. Nustebti dėl to galėjo tik labai naivūs ar kitus tokiais mėgstantys laikyti žmonės.

Karo niekas Vakarų Europoje nenori. Jie gerai, sočiai ir ramiai gyvena jau daug dešimtmečių. Perspektyva veltis į karą vardan to, kas jau seniai nebėra Šv. Karvė niekam nepatraukli.

Juos galima suprasti.

Žinoma, daug kas pas mus norėtų, kad būtų kitaip.

Ypač keista girdėti priekaištaujant Vakarams tuos, kurie reikalaudami, kad pastarieji smogtų visomis sankcijomis, o gal net panaudotų karinę jėgą, nemano to reikalo pritaikyti sau. Šnekoriai kažkaip naiviai įsivaizduoja, kad kariaus ir mirs kažkokie bevardžiai junitai, o ne Vakarų Europos piliečiai, rinkėjai ir rinkėjų sūnūs, broliai, tėvai. Tiesa yra ta, kad kiekvienam savo marškiniai arčiau kūno. O jėgą galima įveikti tik didesne jėga. Ir tai nepasikeitė nuo Antikos laikų.

Todėl Ukrainos bus tiek ir ji bus tokia, kiek sugebės išlaikyti tos šalies žmonių sukurta valstybė. Gal būt tai bus gerokai mažiau, nei matome žemėlapyje dabar. Skolininkų, kaip matome, pas Ukrainą neatsirado. Ir tai yra pamoka mums visiems.

Ypač naiviesiems šnekučiams, savo laiku mėgusiems išdidžiai papostringauti apie "moralią tarptautinę politiką" ir panašius blėnis.

---
LDiena.lt: skeptišką nuomonę apie Minsko paliaubas išsako ne tik gerbiamas rusofobiškasis Blogeris Zeppelinusas aka Raimondas Navickas, bet ir kita busė - vakaroidofobiškasis Rusijos parlamento deputatas ir vienos iš partijų vadukas, įžymus savo pašmaikštavimais Vladimiras Žirinovskis: