Prezidentė D. Grybauskaitė nepriekaištingai atlieka savo misiją

Autorius: Ekspertai.eu Šaltinis: http://www.ekspertai.eu/prezid... 2017-10-06 20:41:12, skaitė 1308, komentavo 2

Prezidentė D. Grybauskaitė nepriekaištingai atlieka savo misiją

screen-shot-2017-10-06-at-07-44-39.png
Apibendrintos biografijos NKVD gaisrininko (vėliau tremtinio) duktė, kolaborantė, Lietuvos Nepriklausomybės priešininkė, komunisto Mykolo Burokevičiaus bendražygė, Rusijos Federacijos valstybės paslaptis, fotosesijų su vaikučiais ir karine technika fanė, Konstitucijos garantas, daugelio tautinių ir tremtinių renginių dalyvė bei gerųjų iniciatyvų iniciatorė LR prezidentė D. Grybauskaitė. Nuotr. prezidentas.lt

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė Baudžiamojo kodekso pataisas, kuriomis baudos už korupcinio pobūdžio nusikaltimus ir kitas nusikalstamas veikas didinamos dešimt ir daugiau kartų.

Priimtomis Baudžiamojo kodekso (BK) pataisomis baudos už visas nusikalstamas veikas didėja 10 ir daugiau kartų, lyginant su tais baudų dydžiais, kurie buvo nustatyti 2003 m. įsigaliojus naujajam BK.

Taip pat atsisakyta minimalios baudos ribos, kuri už visas nusikalstamas veikas buvo vienoda – vienas minimalus gyvenimo lygis – 38 eurai. Kaip parodė teismų praktika, tokios baudos neatgraso nuo nusikaltimų.

Be to, baudos už korupcines nusikalstamas veikas yra susietos su žalos dydžiu, nusikaltėlių gauta ar siekta gauti nauda arba kyšio suma. Tai reiškia, kad už duotą ar paimtą, pavyzdžiui, 50 tūkst. eurų kyšį bus skirta tokio paties arba dar didesnio dydžio bauda.

Teismai yra įpareigoti paviešinti visus nuosprendžius, kai už korupcinius nusikaltimus baudžiamas juridinis asmuo. Už apysunkį ar sunkų korupcinį nusikaltimą taip pat numatyti viešosios teisės arba teisės dirbti tam tikrą darbą atėmimo terminai – nuo 3 iki 7 metų. Galimybė atidėti laisvės atėmimo bausmės vykdymą už sunkius nusikaltimus yra panaikinta.

BK pataisos įsigalios kitą dieną po to, kai bus oficialiai paskelbtos Teisės aktų registre.

Šaltinis: prezidentas.lt

Didžiojoje (politinėje) korupcijoje neegzistuoja jokie kyšiai. Visi biudžetiniai pinigai įsisavinami legaliai, remiantis įstatymais, per viešuosius pirkimus.

Kad viskas vyktų sklandžiai, Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT), Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) ar kitų reikalingų institucijų vadovus paskiria prezidentas. Paskirtųjų pareigūnų misija – prižiūrėti, kad pinigai būtų įsisavinami tvarkingai, o jei atsitinka kokie nesklandumai, tų tarnybų vadovybė privalo viską sutvarkyti taip, kad nekiltų didelis triukšmas, o jei ir kyla, būtų kuo skubiau viskas nutildyta.

Blogiausiais atvejais, jei koks nors valstybės pinigų įsisavinimo atsitikimas sukelia vienokį ar kitokį rezonansą viešojoje erdvėje, reikalo imasi prokuratūra, kuri pradėjusi ikiteisminius tyrimus tęsia juos tiek metų, kiek tik reikia, o tada be jokių rezultatų nutraukia (VEKS'as, Lietuvos tūkstantmetis, e-sveikata, stadionas, atominės uždarymas, operos scenos renovacija, Rubikonas, Fluxus – tai tik keli pavyzdžiai iš šimtų).

Didžiosios (politinės) korupcijos, kuri yra dabartinės Lietuvą kontroliuojančios sistemos egzistavimo garantas, prezidentė net pirštu neliečia. Jos misija, kaip supranta vis daugiau žmonių, visai kita – kuo kruopščiau išvalyti Lietuvą vietinių čiabuvių.

Geriausiai prezidentės ir jos svitos nuopelnus iliustruoja ne kas kita, o sausa Lietuvos statistika.

Pasižiūrėjus į prezidentės nuveiktus darbus labai aiškiai galima suprasti priežastis, kodėl žmonės iš Lietuvos sprunka rekordiškais tempais, valstybė velkasi Europos Sąjungos uodegoje, pirmaudama pagal skurdžių skaičių, o ant Konstitucijos viešai šlapinamasi.

P. S.

Naujausias Prezidentūros kūrybinės vaizdo grupės filmas apie prezidentę:

Susiję:

Palikite G. Kėvišą ramybėje ir įsidėmėkite šias pavardes: Saulius Urbanavičius ir Diana Vilytė