Ir po ZAPAD Rusijos atgrasymas išlieka vienu didžiausiu Lietuvos iššūkiu ginant pasaulinę taiką

Autorius: Ekspertai.eu Šaltinis: http://www.ekspertai.eu/ir-po-... 2017-09-23 15:15:48, skaitė 875, komentavo 1

Ir po ZAPAD Rusijos atgrasymas išlieka vienu didžiausiu Lietuvos iššūkiu ginant pasaulinę taiką

screen-shot-2017-09-23-at-08-14-40.png
Nuotr. urm.lt

Rugsėjo 21 dieną Vašingtone Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su JAV valstybės sekretoriaus pavaduotoju Johnu J. Sullivanu, JAV Prezidento nacionalinio saugumo patarėjo pavaduotoju generolu majoru Ricky L. Waddellu ir JAV nacionalinio saugumo tarybos vyriausiuoju direktoriumi Europos ir NATO klausimais Richardu Hookeriu.

„Dar kartą išgirdau JAV patvirtinimą apie išlaikomą didelį dėmesį Lietuvos ir viso mūsų regiono saugumui bei aiškų supratimą apie grėsmes, kurios kyla Baltijos šalių regionui ir visai transatlantinei bendruomenei“, - po susitikimo pranešė L. Linkevičius.

Ministras padėkojo JAV už karių ir karinės technikos dislokavimą bei papildomus JAV naikintuvus kaimynystėje vykstant Rusijos ir Baltarusijos pratyboms „Zapad“.

„Tariamas pratybų skaidrumas, suteikiant tik selektyvų ir ribotą priėjimą prie mažesnės pratybų dalies, nepanaikino tarptautinės bendruomenės pagrįstų nuogąstavimų dėl puolamojo pratybų pobūdžio. Nors aktyvi „Zapad“ fazė baigėsi, tačiau šios pratybos plačiąja prasme tęsiasi jau nuo 2008 metų. Tai pasireiškia tiek neskaidriu ir smarkiai padidintu kariniu aktyvumu, tiek  agresyviais kariniais veiksmais. Turime ir toliau savo ryžtinga ir nuoseklia politika siųsti žinią, kad bet kokia agresija ar kaimyninių šalių suvereniteto pažeidimai turės didelę kainą“, - atskleidė L. Linkevičius.

JAV pareigūnai dėkojo Lietuvai už principingą poziciją sankcijų prieš agresyvią Rusijos politiką atžvilgiu bei už nuoseklią paramą Ukrainai ir pažymėjo, kad reikia tęsti tiek dvišales, tiek daugiašales priemones, stiprinančias visos Europos saugumą ir pasaulinę taiką.

Pokalbyje su Brukingso instituto prezidentu Strobe Talbottu Lietuvos ministras aptarė globalius iššūkius saugumui ir demokratinėms normoms bei grėsmes tarptautinei santvarkai, kurias kelia agresyvi Rusijos politika.

Užsienio reikalų ministras taip pat dalyvavo „Europos politikos analizės centro“ metinėje konferencijoje, kurioje pasisakė transatlantinio bendradarbiavimo bei saugumo situacijos regione klausimais, kurioje buvo aptartos ir Rusijos atgrasymo priemonės.

Kalbėdamas apie JAV ir Rusijos santykių įtaką mūsų regiono saugumo situacijai, ministras pažymėjo, jog svarbu atvirai įvardinti Rusijos veiksmus, nes nutylėjimas skaldo  demokratinių šalių  vienybę, skatina agresorių eiti dar toliau.

„Moralinių, žmogaus teisių klausimų pamynimas ir jų nepaisymo nutylėjimas neišvengiamai baigtųsi realia saugumo krize mūsų regione ir dideliais nuostoliais Vakarų valstybių ekonomikai “, - perspėjo L. Linkevičius.

Šaltinis: urm.lt