Jei rusai išties užpultų Ukrainą 2

Autorius: Versijos.lt Šaltinis: http://versijos.lt/jei-rusai-i... 2015-02-03 09:32:48, skaitė 4811, komentavo 1

Jei rusai išties užpultų Ukrainą 2

Jei-rusai-išties-užpultų-Ukrainą-2.jpg

Kadangi ukrainiečiai iš aukščiausių Kijevo valdžios ešelonų visiškai rimtai kalba apie karo paskelbimą Rusijai, verta susimąstyti, kas atsitiks, jeigu Kijevas galutinai atitrūks nuo realybės ir paskelbs karą Maskvai, mėgindamas bent jau tokiu būdu įvelti į karą Ameriką ir NATO.

Rimto karo atveju Rusijai, teisybę sakant, nėra jokio reikalo įvesti į Ukrainos teritoriją kokius nors sausumos dalinius. Esant dabartinei karinių pajėgų būklei, Rusijos smogiamoji aviacijos galia yra tokia didelė, kad Ukrainos priešlėktuvinė gynyba ir visa kariuomenė gali būti neutralizuota per laikotarpį nuo 2 dienų iki savaitės.

Pagrindų daryti tokį drąsų pareiškimą pakanka.

Pradėsime nuo grynai ukrainietiškų faktorių, dėl kurių Ukrainos priešlėktuvinė gynyba nepajėgi priešintis rusų KOP smūgiui tuo atveju, jeigu Kijevo chunta ryšis pulti Rusiją.

Pirmas dalykas – apverktina Ukrainos priešlėktuvinės gynybos būklė. Visą ukrainiečių techniką pagamino rusai, dėl to pažįsta ten kiekvieną varžtelį.

Antra – moralinė karininkijos būklė. Ukrainiečių vadai argu ar bent jau pamėgins įvykdyti užduotį, kuri iš pat pradžių yra neįgyvendinama.

Trečia – labai nepalanki karui su Rusija Ukrainos geografinė padėtis.

Dabar apie Rusiją.

Per 6 KOP reformos metus armija gavo šimtus naujutėlių lėktuvų, vidutinis rusų lakūnų skraidymo laikas siekia 140 valandų per metus (labai solidus rodiklis), pradėti serijiniu būdu gaminti dešimtys naujų rūšių šaudmenų ir apskritai atsirado visa eilė naujų dalykėlių, kurių rusai dar niekam neparodė. O svarbiausia – visus tuos metus buvo kuriamos įvairios kovinio informacinio valdymo sistemos, o baigėsi tai Nacionalinio Gynybos valdymo centro įvedimu į rikiuotę 2014 metų gruodžio 1 dieną.

Kalbant paprastai: Nacionalinis gynybos valdymo centras – tai milžiniškas superkompiuteris, kurio pagalba galima realaus laiko režimu valdyti visą Rusijos kariuomenę, aviaciją ir laivynus, o taip pat sekti situaciją visame pasaulyje. Ukrainiečių armija atsiliko šioje srityje 50-čia metų, per dvi-tris analogiškų sistemų kartas.

Galima kiek tik nori puoselėti savyje ukrainietiškumą, tačiau reikia juk suprasti, kad kiekvieną tokio superpatrioto žingsnį stebi akylas skaitmeninis maskolis – iš kosmoso, iš dangaus, nuo žemės, per kompiuterinius tinklus, pagaliau. Ir kai tik ukrainietis pamėgins pilietinį karą paversti III Pasauliniu karu – maskolis neleis jam to padaryti.

Iš pradžių ukrainietis neteks to, ką jis vadina priešlėktuvine gynyba. Visus jo radarus ir zenitinius raketų kompleksus sunaikins kombinuotas smūgis: sparnuotosios raketos „Iskander“ ir didelio tikslumo ginkluotė.

Toliau ateis eilė štabams ir armijos ryšių mazgams, o taip pat aerodromų leidimosi-pakilimo takams. Taip kad, jeigu netgi NATO ir išsikraustys iš proto ir puls ukrainiečiams į pagalbą, tai nebeturės kur nutupdyti savo lėktuvų. Viskas įvyks labai greitai ir su minimaliais nuostoliais – čia jums ne iš Brežnevo laikų haubicų Donecką apšaudyti.

Toliau jungtinė Novorosijos kariuomenė pajudės į priekį ir puolimo greitį ribos tiktai technikos galimybės, nes tie negausūs didvyriai (be jokios ironijos, kadangi priešintis tokioje situacijoje galės tiktai didvyriai) iš Ukrainos kariškių tarpo neturės fronto sustabdymui nei artilerijos, nei tankų, nei tiekimo, nei ateities, nei gyventojų paramos.

Kol visi tie superpatriotai, persekiodami normalius ukrainiečius, rengė aikštėse nesibaigiančius maidanus ir degino gyvus žmones, prakeikti maskoliai atkūrė savo karinį pramoninį kompleksą, sukūrė ir pasigamino penktos kartos naikintuvus T-50, leido į kosmosą palydovus, sukūrė ir paleido į darbą rusišką GPS analogą „Glonas“, pasigamino nuosavus procesorius ir dar daugybę įvairių dalykų. Štai tokie reikaliukai.

Rusai, žinoma, tikisi, kad ukrainiečiai suras savyje jėgų nusimesti nuo savęs benderininkų pančius. Tačiau paraką laiko sausą.

www