Rusijoje ruošiamas Maidanas. Reikalas beviltiškas, bet pinigus moka

Autorius: LTnacionalistas Šaltinis: https://ltnacionalistas.wordpr... 2015-01-29 10:01:10, skaitė 4289, komentavo 0

Rusijoje ruošiamas Maidanas. Reikalas beviltiškas, bet pinigus moka


Nuotraukoje: kadras išvakaroidinio aktyvisto sapno...

Rusijos internete plinta blogerio polunkin_anton iš livejournal atviravimas, kaip jį bandė verbuoti nežinomi asmenys „pilietiniam“ darbui internete, t. y. rašyti straipsnius ir komentarus, nukreiptus prieš oficialiąją Rusijos politiką. Už užmokestį. Galima numanyti, kad tokiu būdu jau dabar dedami pagrindai būsimiems neramumams Rusijoje, tokiems pat, kokie prieš metus vyko Ukrainoje, o šiek tiek seniau – arabų pasaulyje. Kaip žinia, socialiniai tinklai tuose įvykiuose suvaidino vieną pagrindinių vaidmenų. Pateikiame ironiško polunkin_anton pranešimo vertimą į lietuvių kalbą.

 

Nusprendžiau aš tądien, išgėręs Genfarklaso likučius, pasieškoti papildomo uždarbio internete. Vakansijų daug, tačiau kas galėjo pagalvoti – visu reikia dirbt… Daug, ilgai ir nuobodžiai. Ir netikėtai suspindo šviesos spindulys – skelbimas dėl reraiterių ir kopiraiterių darbo, kurie dalyvaus pilietinės visuomenės vystyme Rusijos Federacijoje (sic!).

„Darbo esmė yra platinti pranešimus socialiniuose tinkluose, forumuose ir kituose interneto šaltiniuose.

Pareigos:

Kopiraitingas (tekstų rašymas pagal užduotas temas), projektų ir PR akcijų organizavimas internete ir dalyvavimas jose, informacijos siuntimas susidomėjusiems žmonėms. Account’ai suteikiami, anonimiškumas garantuotas.

Reikalavimai:

Kompiuteris/planšetė, interneto ryšys, socialinių tinklų automatizacijos ir auditorijos pritraukimo išmanymas, aktyvumas, komunikabilumas.

Garantuojame stabilų atlygį ir laisvą grafiką. Darbas nuo 1 iki 3 valandų per dieną, priklausomai nuo darbo kompiuteriu ir su soc. tinklais įgūdžių. Darbas vienetinis. Susisiekti galima elektroniniu paštu eg.415@yandex.ru.”

Pagal įsitikinimus aš narodnikas-revoliucionierius ir praleisti tokios galimybės negalėjau. Nešvaistydamas laiko veltui aš susisiekiau su būsimu darbdaviu norėdamas patikslinti technines mano darbo detales.

„Sveiki, mane domina keli klausimai dėl šios vakansijos.

  1. Kokio pobūdžio ir turinio tekstus aš turėsiu platinti?
  2. Kaip darbas bus kontroliuojamas ir kaip aš pranešiu apie atliktą darbą?
    3. Kaip darbas bus apmokamas?
    4. Kokios savalaikio atlygio garantijos?
  3. Kokie konkretūs darbo įkainiai?“

Po kurio laiko atėjo atsakymas, kuris sudėjo visus taškus ant i:

„Laba diena. Jūsų užduotis bus rašyti ir platinti tekstus, kuriais siekiama vystyti Rusijos Federacijos pilietinę visuomenę, prieš totalitarinio režimo restauraciją ir kitas temas.

Dėl įkainių:

  1. Teksto parašymas pagal duotą temą – 160 rublių už 1000 ženklų.
  2. Paruoštų tekstų platinimas – 10 rublių (už vieną vietą).
  3. Komentarų rašymas – 300 rublių per dieną už 40 komentarų.

Atsiskaitoma už atliktą darbą. Norėdami pranešti apie atliktą darbą jus duodate jūsų įdėtų tekstų (komentarų) nuorodas ir screenshot’us. Po to 2 valandų bėgyje bus pervesta atitinkama suma į jūsų elektroninę sąskaitą.“

Ką gi… Skurdokai. Aišku, krizė, Ukraina, žuvytė maža – visiems neužteks, bet visgi reikia save laikyti rankose. Tekstas pagal duotą temą – 160 rublių už 1000 ženklų. Tai maždaug pusė to, ką gauna regioninis žurnalistas-freelancer’is už tai, kad aprašo zootechniko darbą vietinėje įmonėje arba melžėjos Klaudijos Aleksejevnos gyvenimo dramą su laiminga pabaiga. 7,50 už komentarą? Jei tikėti gandais, Olgine moka 11,80 (pasak rusų „demokratų“ spaudos, Sankt-Peterburge, netoli Olgino geležinkelio stoties įsikūrusi įmonė, kuri moka pinigus interneto komentatoriams už tai, kad jie šlovintų V. Putiną – vert.past.)! Na tiek to…

„Aišku. Iš esmės aš sutinku. Domina atsiskaitymas valiuta ir norėtųsi daugiau konkretikos dėl tekstų temos.“

„Teoriškai galima. Pagal CB kursą. Temos gali būti pačios įvairiausios: vidaus, užsienio politika, ekologija ir t.t.

Pavyzdžiui:

Dėl dujų tiekimo į Turkiją. Europos ekologijos komisijos duomenimis, dujotiekio tiesimas per Juodosios jūros dugną iš Rusijos į Turkiją neišvengiamai sukels ekologinę KATASTROFĄ regione. Reikalas tame, kad plieniniai 20295-85 rūšies 1420 mm vamdžiai, kurie naudojami tiesiant povandeninius dujotiekius, įkaisdami išskiria nuodingą medžiagą, galinčią sunaikinti Juodosios jūros akvatorijos fauną. Mažai kas žino, kad būtent šie vamdžiai tapo pagrindine priežastimi, dėl ko South stream’o buvo atsisakyta. Savo laiku Europos Komisija neišnagrinėjo šio klausimo, o per planinius bandymus paaiškėjo, kad buvo sunaikinta maždaug 7000 melsvųjų ešerių, kurie gyvena Juodosios jūros šiaurės vakaruose.“

Chech… Tiesa, nežinau, ar tai reikia komentuoti. Žmogus, sukurpęs šitą tekstą, net nepagalvojo pagooglinti, apie ką rašė. Internetinė opozicija sukuria tik darbo regimybę, kad turėtų apie ką rašyti ataskaitą šeimininkams. Ne 33 sidabriniai, o 99,52 rublio (622 simboliai). Tikėtina, irgi neblogai kovotojui už mūsų šviesų rytojų. Akivaizdu, kad žmonės, nusamdyti šiam darbui, niekuo netiki ir nesupranta, ką daro, tačiau tai, panašu, visiškai patenkina jų šeimininkus, taip trokštančius „laisvos demokratinės Rusijos“. Juk svarbiausia ne refleksuoti, svarbiausia – platinti.

http://polunkin-anton.livejournal.com/1582.html