„Mus tiesiog permetė per bortą“ – ES šalys tariasi su RF už Lenkijos nugaros dėl nuolaidų mėsos tiekimui

Autorius: Sarmatas.lt Šaltinis: http://www.sarmatas.lt/01/mus-... 2015-01-26 03:44:07, skaitė 4754, komentavo 0

„Mus tiesiog permetė per bortą“ – ES šalys tariasi su RF už Lenkijos nugaros dėl nuolaidų mėsos tiekimui

paveikslėlis

„Mus paprasčiausia permetė per bortą“- konstatavo lenkų MIP, sužinojusios apie tai, jog Prancūzija, Italija, Danija ir Nyderlandai už Varšuvos nugaros tariasi su Rusija dėl kiaulienos tiekimo draudimo susilpninimo. Dar daugiau, išvardintos Europos šalys pasiruošusios priimti Rusijos sąlygas ir nepirkti mėsos pas lenkus.

„Europos komisija tarėsi su Rusija dėl embargo kiaulienos tiekimui susilpninimo. Briuselis susitarė, jog ES šalys su Maskva nustatys individualias draudimų atšaukimo sąlygas. Šis sprendimas nustebino lenkų veterinarinę valdžią“, – rašo lenkų tinklapis RMF24.

„Dar visai neseniai pati Komisija kvietė vienybei. Neturiu iliuzijų, jog tai bus hitu Lenkijoje ir gali reikšti mūsų išstūmimą iš ES kiaulienos rinkos“, – cituoja lenkų žurnalistai veterinarinės valdžios atstovą.

Prie ko čia ES rinka? Viskas paprasta – didelė tikimybė, jog Prancūzija, Italija, Danija ir Nyderlandai sutiks su rusų sąlygomis. Sąlygų esmė tame, kad minimų šalių gamintojai nepirktų mėsos Lenkijoje ir Pabaltijyje, mat ten buvo užfiksuoti afrikietiško maro atvejai.

„Tai bus katastrofa lenkų gamintojams“ – konstatuoja RMF24.

Kadangi Rusija nesiruošia atšaukti embargo lenkiškos kiaulienos tiekimui, tai kitų šalių atsisakymas pirkti kiaulieną Lenkijoje faktiškai reiškia prancūzų, italų, danų ir olandų prisijungimą prie rusų sankcijų prieš Varšuvą ir Pabaltijo valstybes – reziumuoja lenkų portalas.

Sarmatai