Skandinaviškas švietimas

Autorius: Versijos.lt Šaltinis: http://versijos.lt/skandinavis... 2015-01-26 03:37:41, skaitė 6285, komentavo 0

Skandinaviškas švietimas

Norvegai ir švedai – gana plačių pažiūrų žmonės. Kitaip sunku būtų paaiškinti, kodėl darželinukams skirtos TV laidos herojais Švedijoje tapo linksmos genitalijos, o paveikslėliuose, kurie padeda mažiesiems norvegams susipažinti su abėcėle, vaizduojami nuogi žmonės.

Pagrindiniai švedų šviečiamosios TV programos „Bacillakuten“, skirtos 3-6 metų vaikams herojai – penis ir moteriški lyties organai.

Skandinaviška-knygelė-vaikams-1.jpg

Programos metu jie šoka, pasakoja vaikams įdomias istorijas, dainuoja dainelę „Snoppen och Snippan“ (pažodžiui išvertus, gausis kažkas panašaus į „pimpalą ir putę“).

Skandinaviška-knygelė-vaikams-2.jpg

Autorių nuomone, daina „Snoppen och Snippan“ – pats paprasčiausias būdas papasakoti vaikams apie genitalijas. Taip pat autoriai pažymi, kad redakcija susilaukė tėvų prašymų sukurti laidą, pasakojančią apie vyriškos ir moteriškos anatomijos skirtumus.

Skandinaviška-knygelė-vaikams-3.jpg

O štai šitaip atrodo puslapis iš norvegiško vadovėlio jaunesniosioms klasėms. Puslapis skirtas raidei E – „elefant“, dramblys.

Skandinaviška-knygelė-vaikams-4.jpg

Raidė J – „jeger“, t.y. medžiotojas (su ganėtinai originaliais šaudmenimis).

Skandinaviška-knygelė-vaikams-5.jpg

Raidė G – „gjemsel“ – žaidimas slėpynėmis. Be jokios abejonės geriausiai pasislėpė žmogus, esantis spintoje.

Skandinaviška-knygelė-vaikams-6.jpg

Raidė H – „hallig“ – norvegų liaudies šokis. Įdomu, o jis tikrai šokamas išsirengus?

Skandinaviška-knygelė-vaikams-7.jpg

Kai Norvegijos švietimo ministro Torbjorn Roe Isaksen paklausė, ką jis mano apie tokio pobūdžio paveiksliukus, tasai atsakė, jog nemato juose nieko piktinančio, nebent galbūt autoriai šiek tiek neatsižvelgė į mokinių amžių…

O čia – minėtas švediškas filmukas. Malonaus žiūrėjimo:

www