Didžiosios Britanijos vaikų namuose daugėja lietuvių vaikų

Autorius: RuConnect.co.uk Šaltinis: http://sauksmas.lt/didziosios-... 2015-01-23 09:36:22, skaitė 4242, komentavo 0

Didžiosios Britanijos vaikų namuose daugėja lietuvių vaikų

Piterboro (Didžioji Britanija) vietos taryba paskelbė ataskaitą, kurioje parodoma, kad paskutiniu metu miesto socialinės rūpybos skyriuose žymiai išaugo lietuvių vaikų skaičius.

Tik nuo 2013 metų rugpjūčio iki 2014 metų spalio į vaikų namus buvo priimta dešimt įvairaus amžiaus nepilnamečių lietuvių. Ruconnect.co.uk informuoja, kad stebimas vaikų srautas ir iš kitų Rytų ir Centrinės Europos šalių.

Oficialių asmenų nuomone, toks staigus augimas siejasi su aktyvia mafijozinių struktūrų, kurios verčiasi prekyba žmonėmis, veikla. Būtent šios struktūros į Didžiąją Britaniją neįstatyminiu būdu įveža vaikus, kad jie būtų naudojami kaip pigi darbo jėga. Tokiu bizniu naudojasi daugybė nelegalių subrangovų.

Vaikai dažniausiai nemoka anglų kalbos, dėl to socialiniai darbuotojai susiduria su problema, nes negali ta pačia kalba bendrauti su savo globotiniais. Kol kas vertėjo etatai tokiems atvejams vaikų namuose nenumatyti.

Šiuo metu Peterboro prieglaudoje yra 370 vaikų. Daugelis jų nėra našlaičiai, nes turi tėvus, kurie dėl vienokių ar kitokių priežasčių negali vykdyti savo pareigų.