Autorius: LTnacionalistas Šaltinis: https://ltnacionalistas.wordpr... 2015-01-16 09:27:10, skaitė 4744, komentavo 1
Pasaulinė Irano žinių tarnyba „PRESS TV“ praneša, kad Rusijos Krašto apsaugos ministras Sergėjus Šoigu kitą savaitę dvi dienas ketina viešėti Irano Islamo Respublikoje, kurioje bus aptarinėjami abiejų šalių karinio bendradarbiavimo klausimai.
Anot PRESS TV cituojamo šaltinio, šis vizitas gali prisidėti prie nesutarimų dėl ginklų prekybos tarp Teherano ir Maskvos išsprendimo; tai liečia S-300 gynybines sistemas, kurias Rusija buvo įsipareigojusi parduoti Iranui, remiantis 2007-aisiais tarp abiejų šalių sudaryta sutartimi, bet, prisidengdama JT Saugumo Tarybos prieš Iraną priimtomis sankcijomis (kurios draudžia tokių technologijų pardavimą Iranui), jas pristyti Rusija atsisakė.
S. Šoigu
S-300 priešlėktuvinės raketos Iranui būtų ypatingai svarbus ir naudingas pirkinys, kadangi jos yra vienas iš nedaugelio ginklų, galinčių numušti Jungtinių Valstijų karinę aviaciją. Rusijos pirminį atsisakymą Iranui parduoti S-300 sistemą galime aiškinti jos užsienio politikoje vyraujančiu pragmatizmu ir neprincipingumu, kuris yra būdingas jos santykiuose su nuosekliai anti-imperialistinėmis šalimis kaip Iranas, Venesuela ar Šiaurės Korėja.
Nenuostabu, kad šis Rusijos atsisakymas padėti Iranui užtikrinti savo saugumą nuo karo atveju galimų ir netgi labai tikėtinų JAV oro pajėgų puolimo, yra viena pagrindinių problemų Irano ir Rusijos bendradarbiavime kariniais klausimais.
Vakarų įvestos antirusiškos sankcijos gali būti svarus veiksnys, paskatinsiantis Rusijos politinius lyderius atsižvelgti į Irano, kaip galimo strateginio partnerio, reikalavimus bei pageidavimus.
Tuo atveju, jei Maskva sutiks Iranui tiekti S-300 raketų sistemą, sustiprės ne tik Irano gynybinis pajėgumas ir Irano-Rusijos bendradarbiavimas, bet ir pasaulio anti-amerikietiškasis, anti-globalistinis frontas apskritai, kuriame Iranas vaidina itin svarbų vaidmenį principingai kovodamas dėl savo nepriklausomybės išsaugojimo ir sutvirtinimo.