Laikinai stabdomas programos „Ren TV Baltic" dalių retransliavimas

Autorius: Respublika.lt Šaltinis: http://www.respublika.lt/lt/na... 2015-01-15 22:37:09, skaitė 6606, komentavo 0

Laikinai stabdomas programos „Ren TV Baltic

LDiena.lt: kaip džiugu - mūsų demokratiškieji valdžiagyviai apasaugos mus nuo rusiškos propagandos, kad ir toliau mūsų vaikai galėtų žiūrėti amerikietiškų debilovykų smurtą ir amerikietiškos debilomacijos šūdevrus...
---

Vilniaus apygardos administracinis teismas ketvirtadienį sankcionavo Lietuvos radijo ir televizijos komisijos sprendimą laikinai sustabdyti televizijos programos „Ren TV Baltic" atskirų dalių retransliavimą.

Pagal šį sprendimą visi Lietuvos Respublikoje televizijos programą „Ren TV Baltic" retransliuojantys retransliuotojai, laikinai - 3 mėn. negalės retransliuoti tų šios programos dalių, kurios yra pagamintos ne Europos Sąjungos valstybėse narėse, Europos ekonominės erdvės valstybėse ir kitose Europos Tarybos konvenciją dėl Televizijos be sienų ratifikavusiose Europos valstybėse.

Šis sprendimas įsigalios kitą dieną po jo paskelbimo Teisės aktų registre.

Komisija į teismą kreipėsi du kartus. Sausio 9-ąją teismui atmetus komisijos prašymą, LRTK sausio 13-ąją neeiliniame posėdyje patikslino sausio 7-ąją priimtą sprendimą dėl laikino televizijos programos „Ren TV Baltic" dalių retransliavimo sustabdymo ir dar kartą kreipėsi į teismą.

Komisija, prašydama teismo sankcionuoti 2015-01-07 sprendimą, paaiškino, kad sprendimą priėmė įvertinusi „Ren TV Baltic" 2014-01-19 parodytą programą „Paklydimo teritorija", kurioje buvo tendencingai ir šališkai skleidžiama informacija apie pastarojo meto įvykius Ukrainoje, kurstomas karas ir neapykanta ukrainiečiams ir teisėtai Ukrainos valdžiai, Ukrainos suverenumą ir vientisumą remiančioms ES ir NATO valstybėms. Komisijos teigimu, paskelbta informacija pažeidžia Lietuvos Respublikos visuomenės informavimo įstatymo nuostatas ir yra draudžiama skelbti visuomenės informavimo priemonėse.