Suomių ekonomistas: Rusijos ir Kinijos valiutos susitarimas skatins pasaulio „de-dolerizaciją“

Autorius: LTnacionalistas Šaltinis: https://ltnacionalistas.wordpr... 2015-01-12 03:44:31, skaitė 2993, komentavo 0

Suomių ekonomistas: Rusijos ir Kinijos valiutos susitarimas skatins pasaulio „de-dolerizaciją“

Suomių politikos ir visuomenės veikėjas, ekonomistas Jon Hellevig teigia, kad Rusijos ir Kinijos susitarimas tarpusavyje atsiskaityti nebe doleriais, o savomis valiutomis, paskatins neišvengiamą pasaulio „de-dolerizaciją“.

Minėtasis Rusijos ir Kinijos susitarimas, kuris buvo pasirašytas dar praėjusių metų pavasarį, įsigaliojo gruodžio 29 d.

„Tai reiškia stiprų žingsnį link ne tiktai Rusijos ir Kinijos, bet ir viso pasaulio ekonomikos de-dolerizavimo.“ – teigė Jon Hellevig.

Anot jo, iš pradžių tai dramatiškų pokyčių nesukels, bet ilgainiui tai reikš, kad JAV praras savo didžiausią pranašumą, kuris yra spekuliatyvus dolerių spausdinimas, o Federalinis Rezervas anksčiau ar vėliau bus priverstas stipriai pakelti savo imamas palūkanas, o tai ves prie JAV akcijų biržų žlugimo.

Suomių ekonomisto manymu, nepaisant Rusijos finansų krizės, ilgalaikėje perspektyvoje šis susitarimas su Kinija ne tik suduos rimtą smūgį JAV finansinėms pozicijoms, bet ir atsvers neigiamas Vakarų įvestų sankcijų pasėkmes, kurias Rusija patiria dabar.

Šios Jon Hellevig prognozės iš esmės tik patvirtina esamą vienapolio pasaulio irimo tendenciją ir būsimo post-amerikietiško pasaulio neišvengiamumą.