Teismo sprendimas, kuris labai svarbus ekspertai.eu

Autorius: Ekspertai.eu Šaltinis: http://www.ekspertai.eu/teismo... 2016-12-26 10:51:17, skaitė 5145, komentavo 6

Teismo sprendimas, kuris labai svarbus ekspertai.eu


Buvusi ekspertai.eu žurnalistė, Antimafijos skyriaus redaktorė Rasa Kalinauskaitė. Nuotr. E.eu

 

Vilniaus apygardos teismas gruodžio viduryje patenkino ieškovo VšĮ „Ekspertai.eu“ ieškinį ir priteisė iš atsakovo V. V.  13 tūkstančių 50 litų skolą, o taip pat 5 proc. dydžio metines palūkanas už priteistą sumą nuo bylos iškėlimo teisme dienos (2014 spalio 8 d.) bei kitas su teismais susijusias išlaidas.

Ši byla bendrame panašių bylų sraute pasiklystų, bet ji labai svarbi ekspertai.eu.

Pilietis V. V. – buvęs ekspertai.eu darbuotojas, kuris sukčiavimo būdu siekė pasisavinti VšĮ „Ekspertai.eu“ įmonės pinigus.

V. V. išgarsėjo Lietuvoje, kai drauge su kitais savo kolegomis išplatino viešą pareiškimą, kuriuo atsiribojo nuo ekspertai.eu veiklos kaip atvirai prorusiškos ir neatitinkančios ES, NATO ir ypač JAV tikslų bei siekių.

„Mes, buvę tinklalapio ekspertai.eu apžvalgininkai ir bendradarbiai jau senokai stebime tendencijas, kad portale skelbiamos medžiagos dažnu atveju įtartinai sutampa su Rusijos vykdomo propagandinio karo prieš ES, NATO ir ypač JAV tikslais ir siekiais“, - prieš kelis metus drauge su bendraminčiais nerimu dalinosi V. V., pasisavinęs ekspertai.eu pinigus.

2014 m. pradžioje vis labiau besiplečiančią ekspertai.eu veiklą buvo siekta sukompromituoti. Buvo ne tik išskirtinai aplaidžiai – tiesiog nusikalstamai, tvarkoma buhalterija, bet ir visomis priemonėmis žlugdoma ekspertai.eu reputacija.

Paaiškėjus, kad VšĮ „Ekspertai.eu“ nesklandumai finansiniais klausimais pasiekė kritinę situaciją dėl skolų Sodrai ir kitoms institucijoms, padėtį ėmėsi gelbėti buvęs VšĮ „Ekspertai.eu“ steigėjas, šiuo metu Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Vytautas Bakas. Jo asmeninėmis pastangomis VšĮ „Ekspertai.eu“ buvo išgelbėta nuo kracho.

Dabar, po minėto teismo sprendimo, bus galima nuosekliai peržiūrėti, kas vyko ekspertai.eu, kokie žmonės buvo įsivėlę į ardymo iš vidaus veiklą, kuri puikiai tiko sisteminėms jėgoms, puolančioms iš išorės.


L. Andriuškevičienė. Nuotr. E.eu

Pirmuoju smuiku griežė ekspertai.eu teisininkė, buvusi garsi FNTT majorė Lina Andriuškevičienė (labiausiai išgarsėjusi taip vadinamoje „Vilniaus Versačės“ byloje). Dabar ši moteris verčiasi advokatės veikla.

Ypač svarbi detalė – su šia byla taip yra susijęs ir buvusio ekspertai.eu direktoriaus Rolando Boravskio mįslingas, „netyčinis“ iškritimas per langą.

Bet apie viską informuosime atėjus laikui.

Dabar jūsų dėmesiui dar niekur niekada neskelbtas interviu su buvusiu ekspertai.eu rėmėju, 2014 m. vasario 9 d. konferencijos „Už valstybę be melo“ iniciatoriumi, verslininku Vidmantu Jonika.

Šis interviu darytas 2013 m. lapkričio mėnesį, po „Lietuvos ryto“ publikacijos „Kovotojus su mafija finansuoja buvęs nusikaltėlis“, kurią parašė garsus žurnalistas, vienas iš publicistinės fantastikos lyderių Lietuvoje, šiuo metu tik kokybiškos informacijos portalo 15min.lt kokybės ženklas – Dovydas Pancerovas.

Praėjus trims metams šis interviu atsiveria dar spalvingesniais motyvais.

Verslininką kalbina buvusi ekspertai.eu žurnalistė Rasa Kalinauskaitė.

Susiję:

Darbo ginčų komisija nepatenkino „Lietuvos sąrašo“ politiko siekio išieškoti iš „ekspertai.eu“ per 9 tūkstančius eurų