G. Landsbergis nepripažino Rusijoje vykusių rinkimų

Autorius: BūkimeVieningi.lt Šaltinis: https://bukimevieningi.lt/g-la... 2023-09-13 13:07:00, skaitė 328, komentavo 7

G. Landsbergis nepripažino Rusijoje vykusių rinkimų

Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija griežtai smerkia rugsėjo 8-10 d. Rusijos valdžios ir jos kolaborantų organizuotus gubernatorių, vietos parlamentų ir savivaldybių tarybų „rinkimus“ laikinai okupuotoje Ukrainos teritorijoje – Krymo Autonominėje Respublikoje ir Sevastopolio mieste, taip pat Zaporižios, Donecko, Luhansko ir Chersono regionų dalyse.

„Šis neteisėtas žingsnis – tai dar vienas desperatiškas Kremliaus bandymas įteisinti laikinai okupuotų Ukrainos teritorijų kontrolę, suteikti tam neegzistuojančio legitimumo iliuziją, toliau grubiai pažeidžiant tarptautinę teisę ir Ukrainos nepriklausomybę, teritorinį vientisumą ir suverenitetą, bei papildantis ilgą Rusijos įvykdytų nusikaltimų Ukrainoje sąrašą. Šių „rinkimų“ rezultatai niekada nebus pripažinti tarptautinės bendruomenės, o prisidėjusieji prie jų organizavimo turi sulaukti griežto ir konkretaus atsako“, – pabrėžė Lietuvos užsienio reikalų ministras G. Landsbergis.

Lietuva dar kartą pabrėžia nuoseklią paramą Ukrainos žmonių kovai už savo šalies laisvę, suverenumą ir teritorinį vientisumą bei reikalauja, kad Rusija nedelsiant atitrauktų savo karines pajėgas ir kariuomenę iš visos tarptautiniu mastu pripažįstamos Ukrainos teritorijos.

Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija taip pat pažymi, kad rugsėjo 8-10 dienomis Rusijos Federacijoje surengti gubernatorių, vietos parlamentų ir savivaldybių tarybų rinkimai vyko tebesitęsiančio ir paskutiniu metu itin sustiprėjusio pilietinių ir politinių teisių suvaržymo sąlygomis.

„Tuomet, kai beveik visi Rusijos opozicijos atstovai yra pasodinti į kalėjimą arba jų atžvilgiu taikomos kitos beprecedentės represijos, ir kai šių rinkimų nestebėjo nepriklausomi tarptautiniai stebėtojai, viso šio proceso niekaip neįmanoma pavadinti „rinkimais“, o jų baigties – rezultatais“, – pabrėžė G. Landsbergis.

Rusijos valdžios institucijos, ne vienerius metus taikydamos represinius „ekstremistinių organizacijų“, „užsienio agentų“, „nepageidaujamų organizacijų“ ir kitus įstatymus, taip pat pasinaudodamos įvesta griežta karine cenzūra, sustiprino vidaus represijas, taikė politiškai motyvuotus nuosprendžius susidorojant su opozicijos atstovais, pilietinės visuomenės organizacijomis, nepriklausoma žiniasklaida ir kitais kritiškai prieš Kremliaus režimo politiką nusiteikusiais asmenimis. Šiais veiksmais dar labiau apribotos žmogaus teisės, spaudos laisvė, pilietinės ir politinės laisvės, daugeliui kandidatų užkirstas kelias dalyvauti rinkimuose, o Rusijos rinkėjams apribotas pasirinkimas ir galimybė gauti tikslią informaciją apie kandidatus. Šių rinkimų taip pat nestebėjo nepriklausomi tarptautiniai stebėtojai. Visa tai verčia stipriai abejoti jų sąžiningumu, skaidrumu ir rezultatų teisingumu.

Parengta pagal URM inf.