Praėję metai yra Ukrainos orumo metai – netrukus ukrainiečiai galės pasidalinti pergale

Autorius: Ekspertai.eu Šaltinis: https://ekspertai.eu/praeje-me... 2023-02-24 19:54:00, skaitė 1496, komentavo 5

Praėję metai yra Ukrainos orumo metai – netrukus ukrainiečiai galės pasidalinti pergale

Gerovės valstybės kūrėjas Gitanas Nausėda ir pirmoji valstybės ponia Diana Nausėdienė karo Ukrainoje metinių išvakarėse Ukrainos centre dalyvavo renginyje „Mes kartu – Ми разом“. Į renginio dalyvius kreipėsi ir Ukrainos pirmoji ponia Aliona Zelenskienė.

Kreipdamasi į renginio dalyvius D. Nausėdienė teigė, kad „ši diena skaudžiai įsirėžė į mūsų visų atmintį, o Rusijos pradėtas karas prieš Ukrainą atneša vis daugiau kančių“. Pasak moters, „praėję metai yra Ukrainos orumo metai“.

„Tai už laisvę kritusių gynėjų ir civilių, už savo šalies garbę kovojančių žmonių kilnumo metai. Per šiuos – Ukrainos nelaimės – metus užsimezgė naujos ir sutvirtėjo senos draugystės. Džiaugiuosi ir didžiuojuosi galėdama pasakyti, kad viena iš tokių senų ir laiko patikrintų draugysčių sieja Lietuvą ir Ukrainą. Buvome artimi ir anksčiau, bet tai, ką patiriame šiandien, yra labai nuoširdu, gilu ir tikra“, - pasakojo D. Nausėdienė.

Pasak jos, „Lietuvos žmonės ne tik atjaučia ukrainiečius, bet ir kaip galėdami siekia sušvelninti jų patiriamą skausmą: buriasi į nevyriausybines organizacijas, savanoriauja, dalinasi piniginėmis lėšomis, savo namais, daiktais – viskuo, ką turi“.

„Neabejoju, kad stipresnė ukrainiečių bendruomenė, susibūrusi Lietuvoje, reiškia ir stipresnę Ukrainą, kurią mes visi išvysime šiam baisiam karui pasibaigus“, - atskleidė pirmoji pirmoji valstybės ponia.

Tuo tarpu A. Zelenskienė teigė, kad „Lietuva tapo Ukrainos namais, prieglobsčiu, šeima, ir išsakė viltį, kad netrukus ukrainiečiai galės pasidalinti tuo, kas vertingiausia – pergale“.