Tūkstantis kauniečių Naujuosius sutiks blaiviai

Autorius: Sarmatas.lt Šaltinis: http://www.sarmatas.lt/12/tuks... 2015-12-23 12:20:02, skaitė 3643, komentavo 0

Tūkstantis kauniečių Naujuosius sutiks blaiviai

Be promilių sutikti Naujuosius jau trečius metus Kaune siūloma vakarėlyje „Naujieji kiTaip“. Gruodžio 31-ąją kultūros centre „Tautos namai“ vyksiančiame susibūrime laukiama tūkstantinės minios, kaip ir pernai, kai renginys pritraukė daugiau kaip 1 000 lankytojų iš visos Lietuvos ir net kaimyninių šalių.

Pasaulinė tendencija

Vakarėlis be svaigalų? Skamba ne itin patraukliai? Pasaulis sako kitaip: didmiesčiuose pastaraisiais metais itin populiarėja ne tik privačių vakarėlių, bet ir viešų pasilinksminimų rengimas be lašo alkoholio ir kvaišalų.

Štai Niujorke, Londone, Barselonoje, Tokijuje, Sidnėjuje ir kt. didmiesčiuose iškart (nuo veiklos pradžios 2013-aisiais) prigijo blaivūs rytiniai šokių vakarėliai, kuriuos organizuoja judėjimas „Morning Gloryville“. Čia susirenka neriboto amžiaus žmonės (dalyvauja net kūdikiai ar senjorai!), linksmybės pradedamos 6.30 ryto, dalyviai atvyksta su spalvota apranga, šokama pagal energizuojančią muziką, geriama ekologiška kava, arbata ir vaisių kokteiliai. Tiesa, Lietuvoje šios rytinės šventės nevyksta, artimiausių tektų ieškoti Berlyne.

Blaivus šventimas ir Lietuvoje kasmet sulaukia didėjančio populiarumo. Į festivalius be alkoholio: „Yoga Rave“, „Varom!“, „Naisių vasara“, „5M (Mmmmm!..)“, „Goloka party Joninės“, „Blaivus vakarėlis“ ir kt. – susirenka minios žmonių.

Sakoma, kaip sutiksi Naujuosius, tokie bus ir visi ateinantys metai. Redakcijos žiniomis, Kaune gruodžio 31-ąją didžiausias blaivus vakarėlis bus „Naujieji kitaip“, tad, norėdami sužinoti apie renginį daugiau, kalbiname jo organizatorius bei programos atlikėjus.

Sumažės kriminalų?

Šventėje dainuosianti atlikėja Ieva Zasimauskaitė–Kiltinavičienė džiaugiasi, kad vis daugiau jaunų žmonių linksmybėms atsisako alkoholio. Pavyzdys – šią vasarą vykusios jos vestuvės: „Šventėje nebuvo jokio alkoholio, bet visi šoko, kaip dar niekad nėra šokę, buvo puikios nuotaikos, gėrėjosi šia šventės idėja”, – prisimena pašnekovė.

Dainininkė jau trečius metus iš eilės blaiviai pasitinka Naujuosius: „Nerealu! Šventėje „Naujieji kiTaip“ susirenka daugybė įvairiausių asmenybių. Bet svarbiausia, kad kitą rytą neskauda galvos, jautiesi puikiai ir gali toliau švęsti!“ – sako I. Zasimauskaitė–Kiltinavičienė.

Vienas renginio „Naujieji kiTaip” organizatorių Darius Ražauskas kviečia nebijoti prisidėti prie visame pasaulyje populiarėjančių blaivių vakarėlių mados, kuri, pasak jo, skatina visuomenės sąmoningėjimą ir padeda surasti naujų, blaivių draugų. „Galimybė nebepriklausyti nuo alkoholio – tai yra tikroji laisvė”, – įsitikinęs D. Ražauskas.

Kitas renginio organizatorius Simas Grabauskas tikina, kad tąnakt Kaune sumažės kriminalų: „Mokslininkai nustatė, kad į vieną vietą susirinkus daugybei pozityviai nusiteikusių, blaivių žmonių visame mieste sumažėja nusikalstamumas. Tad prognozuojame, kad bent gruodžio 31-ąją Kaune pastebimai sumažės depresijos atvejų, nusikaltimų ir kitų prasižengimų.“

Kviečia visą šeimą

Vakarėlyje dalyvaus jo organizatorius ir lektorius Darius Ražauskas, kuris pasakos apie aštuonias meilės pakopas; Vedų astrologas Egidijus Gubinas pristatys prognozę 2016-iesiems Vėliau lauks dainininkų Edgaro Lubio, Ievos Zasimauskaitės–Kiltinavičienės, aktorės ir dainininkės Neringos Nekrašiūtės bei archajiniais instrumentais grojančio Ligito Keraičio koncertas.

Atskirose salėse bus gongų terapijos ir meditacinės muzikos erdvės, su meditacinės muzikos virtuozu iš Graikijos – Aditi Dukhaha.

Šokių zonoje bus galima išvysti indiškų šokių grupės – „Ananda Natyam“ pasirodymą.

Vakarėlyje vyks vegetarinio maisto gaminimo kursai; bus daromos laikinosios chna tatuiruotės; vyks chiromanto konsultacijos. Viso renginio metu veiks vegetarinė kavinė.

Vaikai bus prižiūrimi pripučiamų batutų šalyje ir dailės dirbtuvėlėse.

Renginį ves režisierius Egidijus Bakas ir aktorė Neringa Nekrašiūtė

Pozityvių pokyčių metai

Šventėje prognozes Naujiesiems atskleisiantis Vedų astrologas Egidijus Gubinas dar prieš renginį pasidalino keliomis detalėmis. Jis prognozuoja, kad 2016-aisiais žmonės sieks išminties ir kūrybiškumo, daug dėmesio skirs grožio kūrimui, rūpinsis sveika mityba. „Jupiteris iki rugpjūčio 11 d. bus Liūto ženkle, o tai palanki padėtis, tad daugelis gali tikėtis pozityvių gyvenimo pokyčių”, – sako E. Gubinas.

Jo teigimu, 2016-aisiais žmonės kaip niekad bus susitelkę į jausmus, bus daug aistros ir netgi beprotybės, tai sukels daug neramumų. Tačiau kartu žmonės stengsis išsiaiškinti ir suprasti, kodėl visa tai vyksta.

E. Gubinas tikina, kad Nauji metai visiems be išimties bus mokymosi metai: „Pasak vieno išminčiaus, žmogus gyvena tik tam, kad mokytųsi, o tai, ko jis išmoksta – gera ar bloga, priklauso nuo jo prigimties.“

Skatins būti geresnius

Renginį „Naujieji kiTaip“ jau trečius metus organizuoja jaunuoliai, pasirinkę vaišnavų, labiau žinomų kaip „Harė Krišna“, tikėjimą. Tad teiraujamės, ar renginyje bus ryškus religijos prieskonis?

„Mūsų požiūris toks: jei žmogus yra krikščionis, norime, kad jis būtų geresnis krikščionis negu iki tol, jei musulmonas – kad būtų geresnis musulmonas, jei ateistas – kad būtų geresnis ateistas. Mūsų tikslas – propaguoti ne konkretų tikėjimą, o dvasingumą“, – sako S. Grabauskas ir kviečia atvykti visus, kurių požiūris į gyvenimą skatina tobulėti, augti ir daugiau mylėti.“

Pašnekovai tikina, kad renginio erdvė bus skirta susitikti pozityviems ir progresyviems žmonėms. „O pozityvi aplinka dar ir sustiprins norą keistis“, – tikisi ir džiaugiasi rengėjai Darius ir Simas.

Jiems antrino ir dainininkė Ieva Zasimauskaitė–Kiltinavičienė: „Buvimas su žmonėmis, kurie tave įkvepia, galėjimas būti savimi, šventimas be svaigalų, alkoholio ir cigarečių – tai žiauriai geras jausmas! „Naujieji kiTAIP” siūlys patirti tikros laimės pojūtį.“

Pasiteiravus, ką atsakytų žmonėms, kurie dėl alkoholio ir kvaišalų vengimo bei vegetariško meniu šventę pavadins mažų mažiausiai keista ar „nenormalia“, išgirdome tokį organizatoriaus Simo Grabausko atsakymą:

„Žinote, varna, atskridusi į sodą, visada suras kažką nešvaraus, o bitė, kur benuskristų, ras gėlių. Į šiuos vakarėlius susirenka „bitės sąmonės“ žmonės, todėl išreikšta kritika visai atrodo nereikšminga, kaip mėnulyje kiškio pėdos.“

Griežta kontrolė

Vakarėlio rengimo komanda kviečia atvykti neriboto amžiaus lankytojus, nes amžiaus cenzo nėra.
Bus stipri „face control“ (liet. veido kontrolė), teigia organizatoriai: būtina sąlyga – ateiti su bent puse šypsenos. „Be šypsenų tikrai neįleisim!“ Bet tai – ne problema, nes, pasak šventės rengėjų, priartėjus prie „Tautos namų“ bent šimto metrų atstumu šypsena įsižiebs savaime.

Šįmet lankytojai kviečiami atkeliauti apsirengę karnavališkai, geriausių kaukių savininkų lauks apdovanojimai.

Tiesa, vakarėlio apsauga nepraleis asmenų, kurie vartojo svaigalų ar bandys jų įsinešti.

Lėšos – vienuolyno stogui

Įėjimas į renginį – piniginė auka, visos surinktos lėšos bus skirtos vedinio Kauno vienuolyno stogo renovacijai.

Pasiteiravus, kodėl organizatoriai rengia nekomercinį vakarėlį, jie atsakė: „Tik tai, ką atiduodi, lieka tau, o ką pasilieki, prarandi.“

Metų sandūrą pažymės vegetariški fejerverkai ir laužo košė. „Šaudys morkom, o gal bus paskelbtas grybų karas?“ – pasiteiravome. „Ateikit ir pamatysit!“ – intrigavo organizatoriai.

Daugiau - feisbukiniame puslapyje: https://www.facebook.com/events/1677158695853641/