Jolanta Blažytė: O kaip su Turkija?

Autorius: Jolanta Blažytė Šaltinis: https://minfo.lt/aktualijos/st... 2022-08-18 19:29:00, skaitė 302, komentavo 2

Jolanta Blažytė: O kaip su Turkija?

Girdėjau, kad kažkokios LT žvaigždutės, matyt, norėdamos tik pasipildyti savo spindesio vakuumą, skandavo, kad niekada nevažiuos į Naisius – už pinigus jokius. Na, nevažiuos tai nevažiuos. Bėda, aišku, didžiulė, bet ką padarysi... Tik noriu paklausti: o kaip su Turkija? Ar į Turkijos kurortus gerbiamos žvaigždutės taip pat nevažiuos?

Cituoju Prancūzijos leidinio Le Monde straipsnį: „Rusijos investuotojų antplūdis Turkijoje paaiškinamas tuo, kad bet kuris užsienietis, investavęs šioje šalyje ne mažiau nei 400 000 eurų, mainais už tai gali gauti Turkijos pilietybę. Toks paprastas mechanizmas leis Rusijos investuotojams permesti į Turkiją savo „sankcionuotus“ aktyvus ir prijungti juos prie pasaulinės finansų sistemos. Rusijos verslininkai Turkijoje taip pat steigia įmones, kurias ruošiasi naudoti prekybai tarp Rusijos ir Vakarų šalių. Artimi Kremliui verslininkai nusitaikė į Turkijos pramonę, bankus, logistikos sritį..“

Tikiuosi, kad mūsų žvaigždutės būtinai sukurs naują skanduotę, pavyzdžiui: „nevažiuosiu į Stambulą, nors ir babkės spiečiais gula...“. O akylieji sankcijų stebėtojai sudarinės sąrašus tų Lietuvos turistų, kurie Turkijoje ilsėsis Rusijos verslininkų valdomuose viešbučiuose, valgys jų kavinėse, naudosis jų bankų paslaugomis, dėvės jų fabrikuose pagamintus „šortus“ ir t.t. 

Ir dar tikiuosi, kad mūsų politikai, esantys nuolatiniame dėmesio vakuume, būtinai pasiūlys neįsileisti į ES ne tik Rusijos, bet ir Turkijos piliečių – mat turtingesniam rusui įsigyti Turkijos pilietybę yra tas pats, kas „tris pirštus aps.....“. Taigi, būkime budrūs – liaudies priešai gali slėptis ne tik Naisiuose, bet ir Turkijos kurortuose.