Nausėda su Lietuvos verslininkais aptarė Ukrainos atstatymo galimybes

Autorius: Ekspertai.eu Šaltinis: https://ekspertai.eu/nauseda-s... 2022-05-13 15:45:00, skaitė 178, komentavo 7

Nausėda su Lietuvos verslininkais aptarė Ukrainos atstatymo galimybes

Susitikimo akimirka. Nuotr. prezidentas.lt

Valstybės lyderis Gitanas Nausėda gegužės 11 d. susitiko su verslo atstovais.

Susitikime kalbėta apie Lietuvos ekonomikos augimo spartinimą, šalies verslo potencialą prisidėti prie Ukrainos atstatymo, aptartos aktualios ekonominės diplomatijos priemonės.

Šalies vadovas pažymėjo, kad atšiauri išorinė aplinka kelia iššūkių tiek visuomenei, tiek verslui. Valstybės institucijų ekonomikos prognozės rodo lėtesnį investicijų augimą, palyginti su tuo, kas prognozuota metų pradžioje.

„Istoriškai Lietuva yra jau ne kartą pademonstravusi ekonominį lankstumą ir atsparumą, tačiau privalome būti ne idealistais, o realistais. Šiandien svarbu rimtai įvertinti žaliavų infliacijos poveikį viešųjų investicijų projektų užbaigtumui. Vyriausybės rankose yra visos galimybės suteikti prioritetą investiciniams projektams ir perskirstyti asignavimus tarp jų. Kalbant apie ekonominę diplomatiją – privalu padėti verslui diversifikuoti prekių ir paslaugų eksporto bei žaliavų importo rinkas“, - verslininkams atskleidė G. Nausėda.

Susitikimo metu kalbėta apie prielaidas ilgalaikiam ekonomikos gyvybingumui, o taip pat aptartos galimybės prisidėti prie Ukrainos atstatymo.

„Dabar būtina išsigryninti svarbiausias mūsų šalies patirtis, kurias galime pasiūlyti ir perduoti Ukrainai, Europos Sąjungos ir pasaulio bendruomenei, siekiančiai padėti atstatyti Ukrainą“, - nurodė G. Nausėda.