Algimantas Rusteika: Žmonės pasimetę, klausia, kada tikra protesto data - ar rugpjūčio 10, ar rugsėjo 10?

Autorius: Algimantas Rusteika Šaltinis: https://minfo.lt/aktualijos/st... 2021-08-09 01:00:00, skaitė 1588, komentavo 6

Algimantas Rusteika: Žmonės pasimetę, klausia, kada tikra protesto data - ar rugpjūčio 10, ar rugsėjo 10?

Abi tikros. Lietuvos Šeimų Sąjūdis jau seniai suplanavo rugsėjo 10 d. daryti nacionalinę, visos Lietuvos tęstinę manifestaciją. Išimti leidimai, derinamas užsienio tautinių organizacijų ir partijų atstovų dalyvavimas, kviečiamos visos opozicinės ir nesisteminės partijos, Seimo opozicijos deputatai, visuomeninės organizacijos ir bendruomenės į vieningą Tautos protestą.

Kas rengė nors vieną mitingą ar protestą žino, kad tai ilgas ir nelengvas darbas. Kodėl rugsėjo 10 ? Todėl, kad tada prasidės Seimo sesija ir galėsime pareikalauti iš jų dirbti. Protestuoti prie tuščio pastato, kada jo šeimininkai vartosi paplūdimiuose, būtų nei šis, nei tas.

 

Ir štai, per tą laiką atsitiko. Valdžia priėmė segregacinės diktatūros įvedimo planą, Seimas nori susirinkti ir jį tvirtinti. Ir spontaniškai, be jokių išankstinių planų, rengiamas mitingas rugpjūčio 10. Atsirado balsų supriešinti šiuos protestus, juose dalyvausiančius žmones ir dar gyvą Lietuvą. Ar mes prieš?

Mes už. Jokio prieštaravimo nėra ir jokios organizatorių priešpriešos nėra. Mes visada dalyvaujame vienas kitų organizuojamose akcijose. Koks skirtumas, kas organizatorius? Tik tas, kad organizatorius prisiima atsakomybę už susirinkimą ir, jei bus pažeidimų, mokės baudas.

Mes su visais, kurie už tikrą ir teisingą tikslą. Remiame rugpjūčio 10 protestą, jame dalyvausime ir kviečiame visus. Rytoj Lietuvos Šeimų Sąjūdžio suvažiavimas. Atvyks šimtai koordinatorių, aktyvistų, stojančiųjų į Sąjūdį, svečių, už jų stovi tūkstančiai. Visus kviesime ir raginsime kitus pakviesti į rugpjūčio 10 protestą.

Kaip jie mus supriešino! Dabar situacija tokia, kai nebėra jokių skirtumų, kas organizuoja, kas ne, kas turtingas, kas vargšas, kas už ką kadaise balsavo. Klausimas vienas - ar tu už savo šalį jai sunkiu momentu? Atvykime į Vilnių rugpjūčio 10!