Lietuvos politikus Europa laiko kvailiais ir jiems tai patinka

Autorius: BūkimeVieningi.lt Šaltinis: https://bukimevieningi.lt/liet... 2021-02-10 21:47:00, skaitė 1476, komentavo 0

Lietuvos politikus Europa laiko kvailiais ir jiems tai patinka

Vokietija, Didžioji Britanija, Nyderlandai, Austrija bei Prancūzija kartu su Rusija baiginėja tiesti dujotiekį „Nord Stream 2“, kuris bus baigtas balandžio mėnesį. Lietuva, būdama JAV vasalė, visiškai negalvoja apie savo šalies žmonių gerovę ir tapo sankcijų Rusijai „iniciatoriais“. Rusijai uždės sankcijas, Baltarusijai uždės sankcijas… o kas iš to? Baltarusija su Rusija tikrai atsilaikys prieš mūsų sankcijas. Klausimas, o kaip Lietuva?

Europos senbuviai lietuviams glosto galveles ir giria už rusofobijos isteriją, kurią jie atlieka labai puikiai, o tuo tarpu tie patys Europos senbuviai su Rusija vykdo milžiniškus projektus: Rusijoje statosi savo gamyklas, tiesiasi dujotiekį ir tyliai juokiasi iš Lietuvos politikų.

„MAZDA“ Stato antrą gamyklą Rusijoje

Rusijoje startuoja Škoda Kodiaq gamyba

„Renault Russia“ pradėjo gaminti naują kupė-visureigį Renault Arkana (galerija)

Būtent „Nord Stream 2“ dujotiekio investuotojai yra: „Royal Duch Shell“ (Didžioji Britanija ir Nyderandai), „OMW“ Austrija, „Engie“ Prancūzija, „Uniper“ Vokietija, „Wintershall Dea“ Vokietija. Jų bendra investicijų į projektą suma sudaro 4,75 mlrd. eurų,  Rusijos „Gazprom“ – taip pat 4,75 mlrd. eurų.

„Dujotiekio „Nord Stream-2″ atkarpą Danijos vandenyse planuojama užbaigti statyti šių metų balandį“, – pareiškė „Gazprom“ Ryšių su investuotojais skyriaus viršininkas Antonas Demčenka.

Demčenka taip pat patvirtino, kad „Gazprom“ siekia užbaigti „Nord Stream-2“ statybas, tačiau pridūrė, kad bendrovė negali atskleisti visos informacijos, nes projektas susiduria su dideliu spaudimu.

„Mes siekiame užbaigti dujotiekio statybas ir laiku jį pradėti eksploatuoti“, — RIA Novosti cituoja Demčenkos žodžius.

„Nord Stream-2“ projektu numatoma nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą iki Vokietijos nutiesti dvi dujotiekio linijas, kurių bendras pajėgumas sieks 55 milijardus kubinių metrų dujų per metus.

Šiam projektui aktyviai priešinasi JAV, norėdama tiekti Europai savo suskystintas gamtines dujas, taip pat Ukraina ir daugelis kitų Europos šalių.

2019 metų gruodžio mėnesį JAV įvedė sankcijas dujotiekiui, todėl Šveicarijos „Allseas“ buvo priversta nutraukti savo darbą projekte.

Klojimas atsinaujino po metų, kai vamzdžių klojimo laivas „Fortuna“ Vokietijos vandenyse paklojo 2,6 kilometro vamzdžius. Kaip rezultatas, „Nord Stream 2 AG“ duomenimis, neužbaigtais liko apie 148 kilometrai dujotiekio iš bendro jo dviejų 2460 kilometrų ilgio linijų — 120 kilometrų liko nutiesti Danijos vandenyse ir apie 28 kilometrus Vokietijos vandenyse.

Su Vokietijos valdžia sutarta dėl galimybės tiesti dujotiekį naudojant „Fortuna“ iki gegužės pabaigos. Tuo pačiu metu dabar vamzdžiai klojami Danijos vandenyse. Danijos jūrų agentūra vasario 8 d. paskelbė pranešimą, kuriame taip pat teigiama, kad Danijos vandenyse planuojama baigti statyti dvi „Nord Stream-2“ stygas iki balandžio pabaigos.

SN inf.