Autorius: Domantas Klyva Šaltinis: https://sputniknews.lt/columni... 2020-11-26 22:03:00, skaitė 1883, komentavo 12
Buvo ir tokių, kurie skyrė nemažai laiko ir dėmesio, kad atsakytų į klausimą kas ant busimos pretendentės į teisingumo ministrus rankos. Charles Bukowski (1920 — 1994 metais) — vokiečių kilmės JAV poetas, romanų ir trumpų istorijų rašytojas ar Lucjan Żeligowski (1865 — 1947 metais) — Lenkijos karo veikėjas, generolas?
Iš to net bandyta padaryti politiką. Tarp nacionalinių santykių.
Lietuvos istorikas, istorijos populiarintojas, publicistas Tomas Baranauskas savo Facebook laiko juostoje iš pradžių sureagavo kategoriškai ir su šauktuku.
Tomas Baranauskas: "TEISINGUMO MINISTERIJAI VADOVAUS generolas Liucjanas Želigovskis, 1920 metų Vilniaus išvaduotojas nuo lietuvių okupacijos!".
Kas vadovaus Lietuvos Teisingumo ministerijai?
Vėliau Baranauskas lyg suabejojo savo paties įžvalga, bet vis dėlto mano, kad generolas Želigovskis ant Evelinos rankos jai yra arčiau širdies nei rašytojas Bukovskis. Pagal poną Baranauską, ant Dorovolskos rankos ištatuiruotas generolas Želigovskis, tai būsimos teisingumo ministrės politinis manifestas. Tattuu forma.
Tomas Baranauskas: "Kai pastebėjau kandidatės į teisingumo ministres Evelinos Dobrovolskos tatuiruotės stebėtiną panašumą su Vilniaus krašto "išvaduotojo" iš lietuvių okupacijos 1920 m. Liucjano Želigovskio portretu iškart atsirado žmonių, kurie pakišo rašytojo Čarlzo Bukovskio portretą, buvusį šios tatuiruotės provaizdžiu".
"Viskas tuo ir pasakyta?", — klausia savo Facebook draugų istorijos populiarintojas Tomas Baranauskas. Ir pats atsako. Generolas Želigovskis Vilniaus krašte tikrai atpažįstamas.
Tomas Baranauskas: "Kitaip sakant, ir šiuo atveju Bukovskio panašumas su Želigovskiu pasirinktoje nuotraukoje nėra toks jau atsitiktinumas. Evelina Dobrovolska yra pabrėžusi, kad iki šiol viena iš prioritetinių jos veiklų buvo žmonių, turinčių pavardėje "w", teisių gynimas. Šie žmonės Vilniaus krašte vargu ar daug girdėjo apie Bukovskį, bet Želigovskį visada atpažins...".
Čarlzas Bukovskis ar Lucjan Želigowski?
Taigi yra tikimybė, kad Evelinai Dobrovolskai tapus teisingumo ministre lenkiškos pavardės bus rašomos be iškraipymų. Taip ji tiki.
Tiki Evelina ir bendraminčiai. Tatuiruočių bendraminčiai. Ir solidarizuojasi su Evelina. Tame tarpe ir Seimo nariai.
Štai Laisvės partijos narys Tomas Vytautas Raskevičius savo Facebook laiko juostoje, šalia savo nuotraukos užrašė: "Teisingumo ministrė su tatuiruotėmis? PAGALIAU!".
"Šiandien Evelina Dobrovolska apie save išgirdo būtų ir nebūtų dalykų — per mažai diplomų, per daug tatuiruočių, o Charles Bukowski tapo Liucijumi Želigovskiu.
O viskas yra kur kas paprasčiau — Evelina yra jauna, moteris ir dar (o ne!) lenkė. Sistema nenori įsileisti tos, kuri iki sistemos slenksčio atėjo su šūkiu: "Teisė žmogui, o ne žmogus teisei!" — savo Facebook laiko juostoje pasvarstė Raskevičius.
Jis džiaugiasi, kad Dobrovolska, dirbdama teisininke, padėjo transeksualiems asmenims pakeisti savo asmens tapatybės dokumentus.
"Mums į pagalbą neatėjo nė vienas teisininkas su magistro diplomu. Mums į pagalbą atėjo Evelina. O jei Jums nepatinka idėja apie teisingumo ministrę su tatuiruotėmis, turiu gerų žinių — Žmogaus teisių komiteto pirmininkas irgi "pažymėtas". Maniškė — tai Džokjakartos principų, kaip tarptautiniai žmogaus teisių standartai galioja LGBT asmenims, simbolis", — užrašė Lietuvos Respublikos Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininkas Raskevičius.
Lietuvos Respublikos Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininkas Raskevičius
Palaikymą Dobrovolskai, demonstruodama savo tatuiruotes viešai išreiškė ir Laisvės partijos narė, Seimo narė Morgana Danielė.
Seimo narė už ministre Eveliną!
Taip pat savo tatuiruotę viešai pademonstravo Seimo narys, konservatorius Justas Džiugelis, pridurdamas: "Ar užrašas ant kūno ištrina kompetenciją? Baikit, nemanau".
Ministro postas yra politinė pareigybė. Laisvės partija dėl Evelinos priėmė politinį sprendimą. Politinį sprendimą priėmė ir premjerė Ingrida Šimonytė. Dabar atėjo eilė priimti politinį sprendimą Jo Ekscelencijai Lietuvos Respublikos prezidentui Gitanui Nausėdai.
Lietuvos žmonės priimti politinio sprendimo negali. Bet gali išreikšti savo nuomonę. Kai kurie net ją ir iliustruoja. Juk Lietuvoje tatuiruočių ir nuomonių pliuralizmas!
Charles Bukowski: Aš jau seniai nesuprantu žmonių, kad ir kas jie būtų.
Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.