Putinas ir Gamta: kas atpirks pasaulio kaltę dėl epidemijos

Autorius: Viktoras Marachovskis Šaltinis: https://sputniknews.lt/columni... 2020-04-19 09:08:00, skaitė 926, komentavo 2

Putinas ir Gamta: kas atpirks pasaulio kaltę dėl epidemijos

Autoritetinga pasaulio žiniasklaida pateikė priežasčių, dėl kurių koronaviruso pandemija pasirodė tokia sunki ir taip stipriai paveikė pasaulį, versijas

Žinoma, Rusijoje, su didžiuliu susidomėjimu buvo perskaityta "The New York Times" publikacija-tyrimas pavadinimu "Ilgas Putino karas prieš Amerikos mokslą", kuriame pateikiama paprasta ir aiški logika:

1) Putinas vadovauja Putino "troliams";

2) Putino "troliai" dešimt metų menkino amerikiečių pasitikėjimą Amerikos mokslu;

3) Dėl to daugelis amerikiečių nustojo tikėti medicina ir net skiepais;

4) Rezultatas akivaizdus: JAV pirmauja pasaulyje tiek pagal absoliutų, tiek pagal santykinį užsikrėtusių žmonių skaičių, taip pat pagal mirčių skaičių. Niujorke iškasinėja laidojimo griovius, nedarbas muša senus rekrodus, o Federalinis rezervas spausdina trilijonus.

...Ką čia verta paminėti. Nepaisant to, kad Rusijos žurnalistai entuziastingai puolė pasijuokti iš šio straipsnio — tai toli gražu nėra blogiausia, kas šiuo metu rašoma ir skelbiama.

"Putinas kaltas dėl mūsų katastrofos" — tai tik dar vienas ryškus patvirtinimas, kad pirmaujanti Amerikos žiniasklaida laiko savo skaitytojus patikliais elniais, prieš kuriuos užtenka pastatyti struktūrą iš degtukų ir nupiešti diagramą su apskritimais ir rodyklėmis, kad tie pritartų: taip, tai atrodo logiška (įsivaizduokime, kad, pavyzdžiui, RIA Novosti skelbia tyrimą "Koronavirusas Rusijoje: Vašingtonas naikino mūsų sveikatos apsaugą", kuris būtų paremtas "koronavirusinėmis" ir beveik medicininėmis klastotėmis, kurias kuria sostinės opozicija. Mes būtume seniai pažeminti ir nubausti už bandymą perkelti kaltę grantų gavėjams).

Bet kartoju — ne tai labiausiai baugina.

Daug labiau nerimą kelia versija, kad koronavirusinė infekcija tam tikru būdu yra susijusi su žmonijos kalte Gamtai.

Būtent, iš didžiosios raidės.

Štai, pavyzdžiui, ką rašo progresyvus britų leidinys "The New Statesman": "Daugelis iš mūsų yra apakinti — ir, galima sakyti, savanoriškai apakinti savo gyvenimo būdo spąstais. Mes labiau teikiame pirmenybę kelionėms, mėsos valgymui, patogumui ir pinigams nei ilgalaikiam patikimumui ir saugumui. Pats savaime koronavirusas nėra susiję su klimato kaita, tačiau tai įspėjimas, sunaikinantis mūsų pasididžiavimą ir primenantis, kokie trapūs esame prieš gyvybę ir mirtį".

Taigi, koronavirusas nėra susijęs su klimatu, bet vis tiek kažkaip susijęs. Ir mes turėtume elgtis taip, tarsi ryšys būtų tiesioginis: "Ar turėtume patirti nesėkmę kovoje su klimato žlugimu, su per dideliu gyventojų skaičiumi, su badu?.. Dabar turime parodyti savo užuojautą, empatiją planetai."

Tai yra, sprendžiant iš išvardytų žmonijos nuodėmių, ji turėtų nustoti daugintis ir valgyti mėsą, kad atpirktų kaltę Planetai ir Gamtai.

Tai nėra pats radikaliausias požiūris.

"Huffington Post": "Kodėl koronaviruso ir klimato kaitos sprendimai yra vienodi". Nes "saugodami aplinką tapsime sveikesni ir galėsime atsispirti kitai pandemijai ir netgi užkirsti jai kelią" (iš tikrųjų viskas grindžiama tuo, kad dujomis užterštuose didmiesčiuose žmonių sveikata ir imunitetas yra silpnesni. Štai ir baigiasi logika).

Ir pagaliau "The Guardian": "Koronavirusas: Gamta siunčia mums signalą". Citata: "Pagrindiniai mokslininkai taip pat pareiškė, kad COVID-19 yra aiškus įspėjamasis smūgis, atsižvelgiant į tai, kad gamtoje egzistuoja kur kas mirtinesnės ligos ir kad šių dienų civilizacija žaidžia su ugnimi". Jie sako, kad beveik visada žmogaus elgesys sukeldavo ligas. Ekspertai sako, kad siekiant užkirsti kelią naujoms epidemijoms, turėtų būti sustabdytas tolesnis globalinis atšilimas ir natūralaus pasaulio sunaikinimas ūkininkavimo, kasybos ir statybų tikslais ir reiktų leisti laukinei gamtai sudaryti ryšį su žmonėmis".

Šičia štai koks reikalas.

Gamta, ypač Laukinė Gamta, yra siejama su koronavirusu vienu paprastu, tiesioginiu, natūraliu būdu. Gamta reiškia nuolatinį netyčinį visų gyvybės formų perėmimą. Dėl to (mokslo manymu, netikslingo) variantų išvardijimo 600 milijonų vienos formos keičia kitas.

O gamta nuolat gamins naujus virusus, naujas bakterijas, grybelius, naujus parazitus, naujas epidemijas ir naujus plėšrūnus. Nes Gamta — tai nuolatinis atsikratymas mažiau gyvybingomis būtybėmis.

Kalbėti apie mūsų "kaltę gamtai" šiame kontekste yra šiek tiek keista. Galapagų jūrinės iguanos niekuo nenusikalto jai, tačiau dėl globalių ciklų kas keleri metai Galapagų salose atsiranda temperatūros anomalija, žūva dumbliai, kuriais maitinasi driežai, o kartu su jais miršta 80–90 % iguanų.

Anksčiau vendobiontai, dinozaurai ir indricoterijos niekuo nenusikalto Gamtai. Jie tiesiog nepateko į kitą harmonijos raundą.

Šia prasme žmonija, kuri visai nenori išmirti ar periodiškai aukoti keturis penktadalius savo sudėties, Gamta galėtų didžiuotis kaip vienu iš savo efektyviausių ir atkakliausių darbų.

Galėtų, jei tikrai būtų individualybė. Ir jei ji tikrai "duotų signalą", "baustų" ir reikalautų aukų.

Tačiau esmė ta, kad iš tikrųjų gamtos reiškinių ar gamtos, kaip tokios, personifikacija yra žmonijos rūpestis. Uraganų, ąžuolų ir ligų suvokimas kaip dvasios, kuriai turime būti palankūs, su kuria reikia derėtis — visa tai buvo labai seniai, kai dar nebuvo suformuluoti nei sveiko proto pagrindai, nei mokslinis pažinimo metodas, nei tikroji religija. Kai mūsų protėviams vadovavo baimės ir magijos logika, kai kiekviename lokyje jie matė grėsmingą dievybę ir galvojo, kaip ją reikia nuraminti.

Tai buvo vadinama vienu paprastu žodžiu: pagonybė. Ir istoriškai žmonija atrodė seniai ją įveikusi.

Pavyzdžiui, krikščionybėje žmogus tikrai yra pranašesnis už gamtą, nes jis turi sąmonę ir pasąmonę. Taigi, jis yra atsakingas už gamtą, bet visai neatsakingas jai.

Tiesa, tai ypač pasakytina apie sąmoningą žmogų. Be abejo, pasąmonėje vis dar yra polinkis iškilus problemoms a) surasti kaltą ir b) surasti tą, kuriam mes asmeniškai nusikaltome ir dėl kurio turime pasiaukoti.

Ir štai XXI amžius, informacijos pertekliaus, greitojo mobiliojo interneto ir žodžio laisvės šimtmetis.

Sena geroji magiškoji sąmonė ištrūko iš pasąmonės ir siaučia, prikeldama senovės pagonių monstrus vieną po kito.

Didžiojoje Britanijoje buvo pastebėta, kad virusas sutapo su 5G bokštų įrengimu, ir štai jau liepsnoja kalti "raganos" bokštai.

Jungtinėse Valstijose pažengę, aplinka pasirūpinę žmonės netiki velniu — štai kodėl Putinas paskiriamas asmeniškai kaltu dėl epidemijos. Ir kadangi jie taip pat netiki Dievu, jie ketina pasiaukoti Gamtai.

Belieka tikėti, kad jie nepasieks senovės magijos praktikų.

Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.