Virusinė Rugsėjo 11-oji — dar vienas Amerikos planas?

Autorius: Andrius Petrinis Šaltinis: https://sputniknews.lt/columni... 2020-03-21 19:37:00, skaitė 1236, komentavo 6

Virusinė Rugsėjo 11-oji — dar vienas Amerikos planas?

Pastaruoju metu vis daugiau kalbama apie tai, kad pasaulinė koronaviruso epidemija yra neatsitiktinis reikalas, ir už jos gali stovėti JAV. Kiek pagrįsti tokie svarstymai?

Straipsnio autorius iš karto nori perspėti skaitytojus: jeigu, jų nuomone, bet kokie bandymai ieškoti "didelio plano" koronaviruso istorijoje yra tik eilinė "sąmokslo teorija", jie gali sustoti šioje vietoje. Jeigu jie galvoja, jog oficialus Kinijos pareiškimas, kad koronavirusas šalyje galėjo atsirasti dėl JAV kariškių kaltės (galimai, Uhano mieste 2019 m. spalį vykusių pasaulinių karinių žaidynių metu), nėra paprasta spekuliacija, ir nori žinoti daugiau bei kitaip pažiūrėti į esamus faktus, tada pirmyn.

Keisti sutapimai

Koronaviruso židiniu tapo Kinija. Šalia jos yra Kazachstanas, o ten su Amerikos pagalba buvo sukurta ir seniai veikia specializuota infekcinė laboratorija. Žiniasklaidoje pasirodė informacija, kad koronavirusas, "šaltinio" teigimu, buvo sukurtas būtent ten.

Šaltinis, žinoma, abejotinas, bet yra daugiau informacijos, rodančios, kad Amerika, laboratorija Kazachstane ir koronavirusas — galimai susiję dalykai. Pavyzdžiui, tokia publikacija-tyrimas. Papildomai įdomu tai, kad joje figūruoja tyrimo institutas Kazachstano regione, kur gyvena aktyvia prekyba su Kinija užsiimantys žmonės, ir kur neseniai įvyko masiniai neramumai. O prisidengus betvarke, kaip žinia, daug ko galima pridaryti.

Dar vienas įdomus dalykas — 2019 m. rugpjūtį buvo pranešta, kad Amerikoje užsidarė laboratorija, kurią KGB kaltino AIDS sukūrimu. O po kurio laiko pasirodė informacija, kad Jungtinėse Valstijose atsirado kažkokia keista plaučių liga. Teoriškai, JAV karinė struktūra (USAMRIID), kuri kontroliuoja uždarytą įstaigą ir gali būti susijusi su laboratorija Kazachstane, galėjo "padirbėti" su kariškiais, kurie atstovavo Amerikai karinėse žaidynėse Uhano mieste.

Ir pabaigai — desertas. 2019 m. spalį Amerikoje buvo surengtas mažai ko pastebėtas "žaidimas", kurio scenarijus — kova su koronavirusu. O nuo 2019 m. lapkričio 15 d. Amerika pradėjo siūlyti darbą karantino specialistams. Kažkas kažką žinojo?

Galima paklausti: "Ar demokratiškieji Vakarai galėjo taip pasielgti?" Jeigu galėjo 9/11 atveju, po ko prasidėjo ciklas JAV užsienio politikoje, jeigu galėjo Skripalių (kurie buvo apnuodyti miestelyje, šalia kurio yra britų karinė laboratorija) atveju, kuris be normalių įrodymų tapo neatsiejama antirusiško diskurso dalimi, kodėl negalėjo šiuo atveju?

Ir kas dar įdomu — koronaviruso epidemija kaip virusinis teroro aktas su ribota žala. Mirtingumas sąlyginai nedidelis, palyginti su paprastu gripu (pirmiausia miršta pagyvenę ligoti žmonės, kurių "negaila"), o panika, kurią papildomai skatina žiniasklaida (pirmiausia, Vakarų) — didžiulė. Ir kovos su liga priemonės ir pasekmės (politinės, ekonominės, finansinės) tampa svarbesnės už pačią ligą.

Tačiau tada kyla kitas esminis klausimas — koks tikslas?

Valdžia ir pinigai

Tikslai gali būti keli. Pirmas, ekonominis ir įvaizdžio smūgis konkurentams — pirmiausia, Kinijai, kuri buvo išmušta iš pasaulio prekybos ir pradėjo asocijuotis su grėsme visam pasauliui, ir Europai, kur dėl karantino irgi nukentės ekonomika ir sumažės vienybė (kaip sakoma, skaldyk ir valdyk).

Bet tada galima paklausti — jeigu viską sugalvojo amerikiečiai, kodėl jie irgi turi problemų? Atsakymas paprastas — kai kurios problemos kuriamos tam, kad būtų sėkmingai sprendžiamos.

Kaip rodo tyrimai, Amerikoje ilgai brendo nauja ekonominė krizė, kuri turėjo baigtis didelio "burbulo" sprogimu. "Gaisro" gesinimui reikalingas "pinigų lietus". Pinigus gali duoti valstybė, bet reikia kokios nors priežasties.

Variantas — pasaulinis karas, bet šiandien Vakarų visuomenė negatyviai priima šalies įsitraukimą į karinį konfliktą, o Donaldas Trampas vis žada juos visus pabaigti. O štai "karas su virusu" — pats tas: iškilo egzistencinė grėsmė — reikia gelbėti ekonomiką, gelbėti žmones. Ir Kongresas jau svarsto, kaip amerikiečiams išdalinti 1 trilijoną dolerių.

Ir dar visa tai vyksta prieš JAV prezidento rinkimus. Kitaip tariant, prezidentas, kuris dalina žmonėms pinigus trilijonais, negali pralaimėti. O jeigu dar prieš pat balsavimą vakciną išras, tada pergalė tikrai kišenėje (blogiausiu atveju, rinkimus dėl "sveikatos reikalavimų" galima nukelti neribotam laikui). Tuo tarpu vadinamasis "Wall Street" (finansinė oligarchija) gaus savo pinigus, ir jam tas pats, kas juos duos — dabartinis JAV vadovas ar Džo Baidenas.

Trumpai tariant, norite — tikėkite, norite — netikėkite, bet neatmestina, kad viskas pasibaigs kartu su Trampo pergale prezidento rinkimuose.

Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.