Autorius: Tautvilė Merkevičiūtė Šaltinis: https://minfo.lt/pasaulis/stra... 2020-03-19 02:25:00, skaitė 865, komentavo 6
Natūralu, kad kiekviena šalis skirtinga savo papročiais, mentalitetu, kultūra ir teisine sistema. Tai, kas leidžiama ir yra priimtina vienoje kultūroje, gali būti nesuprantama arba draudžiama kitoje pasaulio pusėje. Tačiau tam tikros priimtos normos atrodo juokingos ir sunkiai suvokiamos. Pateikiame sąrašą įstatymų, kurie pripažinti keisčiausiais likusio pasaulio kontekste.
Singapūre – draudžiama kramtomoji guma
Kiekvienas, importuojantis, parduodantis ar gaminantis gumą Singapūre, gali gauti baudą ir/arba būti sulaikytas. Tai liečia visą kramtomąją gumą, išskyrus tabako gumą arba kitas gumas, turinčias gydomąją vertę.
Toks įstatymas priimtas atsižvelgiant į išlaidas, kurias reikia skirti grindinių valymui ir gramdymui nuo viešose vietose primėtytos gumos, kuri ne tik teršia gamtą, bet ir gadina miesto vaizdą.
Kanados radijuje – daugiausiai eterio Kanados atlikėjams
Kanadiečiai yra linkę pasižymėti stipriu patriotiškumo jausmu. Pagal įstatymą visos Kanados radijo stotys privalo ne mažiau kaip 35 procentus eterio transliuoti Kanados menininkus, o ypač pirmadieniais – penktadieniais, 6–18 val.
Šveicarijoje – nelegalu auginti tik vieną auksinę žuvelę
Šveicarijoje galioja vieni iš griežčiausių gyvūnų apsaugos įstatymų pasaulyje. Žmonės kviečiami turėti kelias auksines žuveles, o vienos jų turėjimas laikomas nežmonišku izoliavimu ir netinkamu elgesiu. „Šis įstatymas taip pat pritaikomas ir kitoms naminių gyvūnėlių rūšims, pavyzdžiui, jūrų kiaulytėms“, - rašo „The Mirror“
Japonija – šokti po vidurnakčio galima tik degant šviesai
Klubų savininkai ir didžėjai 2015 metais iškovojo didelę pergalę prieš vyriausybės pareigūnus, kurie bandė uždrausti šokius po vidurnakčio. Įstatymas kilo iš praėjusių dešimtmečių, kai šokių salės dažnai būdavo prostitucijos vieta, o pastaruoju metu taip pat pasižymėdavo įvairiais incidentais. Naujasis įstatymas leidžia žmonėms toliau šokti ir linksmintis, net kai laikrodis rodo daugiau nei 12 nakties, tačiau tik tuo atveju jei patalpoje yra pakankamai šviesos. Įstatymo pakeitime teigiama, kad apšvietimo lygis turėtų būti bent 10 liuksų, o tai atitinka kino teatro apšvietimą pertraukos metu.
Rusija – neteisėta važinėti purvinu automobiliu
Šis įstatymas buvo priimtas tiek Čeliabinske, tiek Maskvoje ir gali užtraukti 2000 rublių (30 eurų) baudą. Įstatymas buvo kritikuotas įvairių grupių Rusijos piliečių ir labiau vertinamas kaip pretekstas korumpuotiems policininkams tiesiog pasipinigauti.
Šri Lankoje – jokių selfių su Budha
Ketindami pasidaryti selfį su Budha, į statulą atsigręšite nugara, o tai yra nepagarbos elgesys. Už tokį įžūlų nepagarbos ženklą Šri Lankoje baudžiama laisvės atėmimu. Taip pat laikoma, kad yra nepagarbu rodyti pirštu į Budhos statulas.
Danijoje draudžiama viešai dėvėti kaukes
Danijos vyriausybė nori, kad niekas viešose erdvėse nedengtų savo veidų. Tai apima ne tik kaukes, bet ir šalmus, šalikus, skrybėles, padirbtas barzdas ir net burkas.
Prieštaringai vertinamas draudimas įsigaliojo 2018 m. Rugpjūčio mėn. Pareigūnai tvirtina, kad draudimas padeda tinkamai atpažinti žmones per gausias renginius, jei nutiktų kas nors neigiamo ir reikėtų ką nors nustatyti.
Jungtiniuose Arabų Emyratuose – draudžiama prisiekti
Jungtiniuose Arabų Emyratuose musulmonai gali jus nubausti, įkalinti ar deportuoti. Pagal JAE baudžiamojo kodekso 373 straipsnį „prisiekimas niekina žmogaus garbę ar kuklumą“. Tai nėra vien dėl garsiai nepasakytų žodžių. Tai apima nepadorius fizinius gestus, jūsų tekstinius pranešimus bei socialinę terpę. Taigi, viešėdami šalyje netgi juokaudami nepagrasinkite draugui „prisiekiu, parodysiu tau“.
Įstatymų iš įvairių šalių – daugybė, kai kurie iš jų ir sunkiau paaiškinami, pavyzdžiui, Vakarų Australijoje draudžiama traiškyti skardines tarp krūtų, Škotijoje – apgirtusiam vedžioti karves, Danijoje – vaikui suteikti keistą ir nesąmoningą vardą, Malaizijoje – naudotis palydovine antena, arba mirti Sarpourenx mieste, Prancūzijoje. Galbūt ir mes turime įstatymų, kurie yra priimtini mums, bet keisti visoms kitoms likusioms šalims?