Kodėl Ukrainos armija negelbėja Krymo gyventojų taip, kaip gelbėja Donbaso gyventojus?

Autorius: Ekspertai.eu Šaltinis: http://www.ekspertai.eu/kodel-... 2015-07-07 09:00:54, skaitė 3046, komentavo 0

Kodėl Ukrainos armija negelbėja Krymo gyventojų taip, kaip gelbėja Donbaso gyventojus?

 

Ukrainos prezidentas Petro Porošenka Italijos leidiniui „Corriere della Sera“ birželio 30 d. teigė: „Šiandieną Putino įsakymu mūsų teritorijoje sutelkta 200 tūkstančių žmonių, ir jų arsenalas pildomas tankais, reaktyvinės salvinės ugnies sistemomis, oro gynybos priemonėmis“. Taip pat skelbiama, kad „karui Ukrainos Rytuose tiesiogiai vadovauja net penki Rusijos generolai“.

Ukrainos valdžia aktyviai gina Rytų Ukrainos gyventojų teises, jei reikia – vykdo aktyvius karinius veiksmus, kad vietos gyventojai būtų išvaduoti ir apsaugoti nuo teroristų.

Tai patvirtina, kad Ukrainos valdžia nėra abejinga Donbaso gyventojų skausmui ir žada vykdyti antiteroristines operacijas tiek, kiek reikės, kol nugalės prorusiškus teroristus, kurie drauge su reguliariąja Rusijos armija apiplėšinėja, prievartauja ir žudo vietos gyventojus.

Ukrainos kova Donbase – tai kova už visos Europos saugumą. Tokias mintis ne kartą viešai yra išsakiusi Lietuvos prezidentė bei kiti svarbūs mūsų šalies politikai bei politologai.

Tačiau visiškai priešingai situacija klostosi Kryme. Šis Ukrainos pusiasalis ne tik kad buvo atiduotas be šūvio, bet ir iki šios akimirkos ten Ukrainos armija nesikauna su reguliariąja Rusijos armija, aneksavusia svarbią Ukrainos teritorijos dalį, nepadeda vietos gyventojams kariauti su teroristais bei priešintis okupantams.

Tad kyla klausimas – kuo skiriasi Donbaso gyventojai nuo Krymo gyventojų, nesulaukiančių Ukrainos karių ir technikos, moralinio palaikymo ir pažado okupuotą teritoriją išlaisvinti?

Tiek Kryme, tiek Ukrainos rytuose yra dislokuota Rusijos reguliarioji armija, su kurios pajėgomis, kaip teigia Ukrainos prezidentas, kovoja ukrainiečių kariai. Nors Donbase Rusijos karių yra daug daugiau negu Kryme, bet argi tai pateisina Ukrainos armijos atsitraukimą nuo Krymo? Ar galima kovoti tik už tą teritoriją, kurioje daugiau priešo karių, o už tą, kurioje mažiau, kovoti nebereikia?

Tai kodėl ukrainiečiai maldauja pagalbos iš Vakarų, ypač iš Amerikos? „Jie maldauja, kad padėtume jiems apsiginti. Jie jau įrodė, kad gali kautis, bet dabar tiesiog neturi tam ginklų“, – kalbėjo Senato ginkluotųjų pajėgų komiteto vadovas, vienas respublikonų partijos lyderių Johnas McCainas, praėjusį mėnesį lankęsis Ukrainoje ir susitikęs su šalies politikais, karinininkais ir žvalgybos pareigūnais.

Lietuva nuolat palaiko Ukrainos siekį nugalėti teroristinę Rusiją, padeda ginklais, humanitarinėmis siuntomis, spaudimu kitoms valstybėms, kad šios taip pat palaikytų Ukrainos laisvės kovą ir norą prisijungti prie Europos Sąjungos.

Tačiau situacija Kryme yra daugiau negu keista – argi ten gyvena kitokie negu Donbase žmonės, kurių nereikia gelbėti? O gal jie nėra ukrainiečiai? Ar toks Ukrainos požiūris į Krymo gyventojus nereiškia, kad Ukraina besąlygiškai pripažįsta Krymo aneksiją ir pusiasalį su visais žmonėmis jau paaukojo Putinui?

Tai klausimai, kurie reikalauja aiškių atsakymų.