"Kas padarė kiaulystę": kokia yra afrikinio kiaulių maro protrūkių Baltijos šalyse priežastis

Autorius: Aleksandras Chrolenko Šaltinis: https://sputniknews.lt/columni... 2018-08-13 17:33:13, skaitė 769, komentavo 1

Mozaikiniai afrikinio kiaulių maro (AKM) protrūkiai Rytų Europoje palaipsniui sudedami į bendrą poligono, kuriame Pentagonas svarsto Trečiojo pasaulinio-biologinio karo strategiją ir taktiką, paveikslą

Tikriausiai, šioje koordinačių sistemoje ypatingas vaidmuo skirtas NATO rytiniam avangardui — Baltijos šalims, kurios gali būti paaukotos. Patikėkite, čia sąmokslo nėra nė kvapo — faktai yra akivaizdūs. Birželio mėnesį AKM diagnozuotas 165 gyvūnams Latvijoje, po to vien vienoje kiaulių fermoje, Akmenės rajone, teko nužudyti apie 20 tūkstančių gyvūnų. Nuostoliai yra milžiniški.

Šiandien Lietuvos ūkininkams primygtinai siūloma atsisakyti kiaulininkystės, nes respublikos teritorijoje buvo užregistruotas 41 AKM protrūkis. Lietuvos žemės ūkio ministerija žada ūkininkams kompensaciją už tai, kad jie atsisakys auginti kiaules, tačiau tai neišsprendžia problemos.

Po pirmojo AKM protrūkio Baltijos šalyse 2014 metais Afrikos nelaimė persikėlė į laukinę šio regiono gamtą. Estijoje buvo sunaikinti 198 šernai — viruso nešiotojai. Ar visa tai atsitiktinai?

AKM sergamumo statistika Baltijos šalyse yra paradoksali tuo, kad netipiškas afrikinio kiaulių maro viruso atsparumas Šiaurės platumų sąlygoms galėjo būti sukurtas tik laboratorijos sąlygomis. Ir kas galėjo "padaryti tokią kiaulystę" Latvijai, Lietuvai ir Estijai? Rizikuoju atrodyti neoriginalus, bet įtariu Pentagono biologinių tyrimų centrą — "Fort Detrick", kur dešimtmečiais tobulinami sunkių epideminių susirgimų žinomi sukėlėjai ir sukuriami nauji.

Bandymų teritorijos?

Žinoma, atsparūs šalčiui AKM virusai nenukrito iš dangaus ir nebuvo pristatyti į Baltijos šalis su afrikiečių vaisiais. AKM protrūkiai beveik vienu metu "sužibo" plačiu mastu — nuo Gruzijos iki Ukrainos ir Moldovos, Lenkijos, Baltijos šalių — ir sutapo su Pentagono biologinių laboratorijų tinklo atsiradimu posovietinėje erdvėje.

Susidaro įspūdis, kad Eurazijos šiaurė yra visų pavojingiausių žmonijos ligų epicentras. Antraip kam dorybingi amerikiečiai išleido milijardus dolerių "apsauginio kordono" —  dešimčių karinių biologinių objektų Armėnijoje, Azerbaidžane, Gruzijoje, Kazachstane, Kirgizijoje, Uzbekistane, Tadžikistane, Moldovoje ir Ukrainoje — statybai? Akivaizdu, kad Pentagonas tiria naujų ir mutavusių virusų poveikį kiekviename konkrečiame regione. Anksčiau patogeninių bakterijų tyrimai vyko daugiausia Lotynų Amerikos šalyse, duomenys nuo 1949 iki 1969 metų Jungtinėse Amerikos Valstijose išslaptinti — 239 biologinių ginklų bandymai. Dabar Pentagonas naudoja savo biotechnologijas šiauriniuose regionuose.

Karštą 2008 metų rugpjūtį Gruzijos mokslininkai, bijodami, kad Amerikos biologijos laboratorijos bus sunaikintos jų teritorijoje ir epidemijos paplis, papasakojo visuomenei, kad 2006 metais Gruzijos  nacionalinio saugumo specialiųjų padalinių organams ir Vidaus reikalų ministerijai iš JAV buvo pristatyti virusų porūšiai, su kuriais anksčiau nebuvo susiduriama Tarybų Sąjungoje ir kurių neveikia vakcinacija. Ir šiandien Azerbaidžanas ne be priežasties dezinfekuoja automobilius, atvykstančius iš Gruzijos.

Tendencijos ir perspektyvos — kuo toliau, tuo baisiau

Valdžios institucijos ir mokslininkai gali net nenumanyti tų ar kitų Pentagono biologinių projektų galutinių rezultatų. Tyrimai, susiję su pavojingais projektais, išskirstyti įvairiose laboratorijose ir šalyse. Iš atskirų galvosūkių dalių, tai yra plačios geografijos, gatavas "produktas" formuojamas proceso valdymo centre. Ten planuojami bandymai konkrečiose teritorijose.

Sukurti visame pasaulyje daugiau nei 400 Pentagono biologinių laboratorijų ir globalinė monitoringo sistema parengia ir tyrinėja naujausių virusų poveikį žmonėms — tiesiogiai arba netiesiogiai, per AKM ir maisto saugumo palaužimą.

Nepriklausomų valstybių sandraugos erdvėje ir Baltijos šalyse Nacionalinės epidemiologinės priežiūros sistemos pervedamos į JAV standartus. Įdiegtos laboratorijose elektroninės informacijos surinkimo, apdorojimo, saugojimo ir perdavimo sistemos apie kiekvieną įtariamą susirgimo atvejį slaptai dirba Pentagonui. Ir nė vienas iš regionų, kur yra JAV nacionaliniai interesai, nėra apsaugotas nuo virusų ar toksinų, sukurtų arba modifikuotų kaimyninėse karinėse biologinėse laboratorijose, "įmetimo".

Laikui bėgant biologinės (hibridinės) agresijos pavojus tik didės. Biotechnologijos leidžia maksimaliai nupiginti gyvenamojo ploto valymo ir kovos dėl gamtinių planetos išteklių procesą, karines operacijas padaryti beveik saugiomis agresoriui ir labai pelningomis. Tuo metu galima brangiai parduoti vakcinas sąjungininkams, palikus sau kontrolinį "biologinių akcijų" paketą. Nieko asmeniško, tik verslo plėtra.