Mero rinkimai Šilalėje - Užtenka jiems mulkinti žmones

Autorius: Petras Dargis Šaltinis: http://petrasdargis.lt/rasinia... 2015-03-14 14:25:16, skaitė 3455, komentavo 0

Mero rinkimai Šilalėje - Užtenka jiems mulkinti žmones

mepzenis2.jpg

Algirdas MEIŽENIS, teisininkas:

Pats naujausias nuotykis iš valdančiosios koalicijos gyvenimo. Jis atsitiko tuoj pat po savivaldybės tarybos rinkimų, kai dar nebuvau spėjęs gerai suvokti, kas iš tiesų įvyko. Jeigu nesitikėjai, kad tave išrinks į tarybą, labai sunku patikėti, kad jau esi išrinktas. Bet labiausiai nudžiugino tai, kad Vytautas Jucius išėjo į antrą mero rinkimų turą. Tikroji kova dar tik prasideda. Arba visa valdžia konservatoriams, arba išsirinksime Vytautą Jucių ir pradėsime permainas. Bet mano darbas labai nesikeičia – kaip ėjo žmonės, taip eina pagalbos. Valdžios nuskriaustųjų srautas dar nemažėja.

Paskutinė naujiena tokia: dvi pedagogės dalyvavo viešajame konkurse mokyklos direktoriaus pavaduotojos vietai. Viena turi reikalaujamą 5 metų stažą, kita jo neturi ir iš tiesų net negalėjo dalyvauti konkurse. Kaip manote, kuri laimėjo konkursą? Aš dar nepasakiau, kad ta, kuri neturi reikiamo stažo, yra labai artima vienam valdančiosios koalicijos žmogui… Dabar viskas aišku, ar ne? Puse balo laimėjo valdžios statytinė. Šilalėje laimi tie, kurie arčiau koalicijos lovio.

Ne pirmas žmogus šitaip apgautas, atrodo, galėčiau priprasti. Bet negaliu niekaip susitaikyti. Pamatau cinizmą ir negaliu nesipiktinti. Kartais viskas atrodo beprasmiška: galiu padėti apsiginti vienam, antram ir trečiam žmogui, bet valdžios cinizmo nuo to nei kiek nesumažės. Nuskriaustieji kaip ėjo, taip eis. Ir pas mane, ir pas Vytautą Jucių, ir pas Remigijų Žemaitaitį. Dabar galvoju: kas iš to, kad išrinko mane į rajono tarybą, kas iš tų mano laimėtų balsų, jeigu mes negalėsime paimti valdžios ir nutraukti akivaizdžios savivalės?

Naujoji valdžia dar neišrinkta. Nėra mero – pačios svarbiausios figūros, savotiško „prezidento“, kuris jau galės nepaklusti visai tarybai, jeigu ta eis prieš visuomenę. Naujasis meras, kurį rinksime kovo 15 dieną, turės daug didesnius įgaliojimus, negu dabartinis. Ar jis iš tiesų bus rajono žmonių, ar vėl – tik valdančiosios grupuotės? Štai kur esminis klausimas!

Būtų naivu tikėtis, kad konservatorių statytinis staiga pasikeis ir po rinkimų ims dirbti tiems, kurie dabar bėga pagalbos pas mane arba pas Vytautą Jucių. Tikiuosi, visi, kurie jau balsavo už mane ir manimi pasitiki, į konservatorių kandidatą lūkesčių nededa. Esu tikras, kad jie balsuos už Vytautą Jucių. Dėkoju visiems savo rinkėjams, tačiau dėl bendro reikalo noriu prašyti dar daugiau: mūsų pergalei jau neužteks pabalsuoti pačiam. Dabar jau reikia ir jūsų draugų, ir jūsų vaikų ar tėvų balsų. Iki rinkimų dar laiko yra, kvieskim visus, kurie dar abejoja. Neleiskime plisti šmeižtams, kurie jau paleisti ant Vytauto Juciaus. Vytautas Jucius – doras žmogus, dorai dirba žmonėms, todėl patys žmonės turim stabdyti puolančius jį. Visi kartu mes juos tikrai sustabdysim, mes pažabosim korupciją ir neleisim daugiau iš savęs tyčiotis. Užtenka jiems mulkinti žmones.

Už mūsų merą, už Vytautą, už teisingesnę ir žmoniškesnę valdžią!