Afgancų laiškas lietuviškai rūpūžei

Autorius: Maksimas Kolobkovas Šaltinis: http://maxkolobkov.livejournal... 2015-03-13 10:40:13, skaitė 11050, komentavo 0

Afgancų laiškas lietuviškai rūpūžei

Šiandien man internete pasipainiojo vieši štai šitos rūpūžės pareiškimai:

Jos vardas atitinkamas - Dalia Grybauskaitė. Kaip papildymas prie jos fizionomijos - ji taip pat yra ir Lietuvos prezidentė. Iškurkė šiandien štai ką:

"Rizika, kad V. Putinas nori išbandyti NATO vienybę egzistuoja (!). NATO testas šiandien - Ukrainos teritorijoje <...> Mes galvojome, kad nepriklausomybė - tai visam laikui, bet dabar, kai Sovietų imperializmas jau prie mūsų sienų, matome, kad kova tęsiasi. " 

Tai tik į Gineso knygą reiktų įrašyti: bananinės šprotinės respublikos, neturinčios jokios įtakos ne tik kad tarptautinėje bet ir Europos darbotvarkėje, prezidentas aiškina NATO aljansui, kas yra testas, o kas ne testas. Ir Vašingtone, kur driekiasi kuratorių iš Šiaurės Atlanto aljanso gijos, be jos negali susitvarkyti. Aš jau nekalbu apie sovietofobiją net po 25 metų nuo TSRS žlugimo. 

Prisipažinsiu, kad man kaip reikiant užvirino kraują toks šio savęs išsiaukštinimo ir "kalbėtojo" statuso skirtumas. Tiesa, vidurdienį aš užtikau kitą pastabą, kuri šiek tiek apggydė mano sielos žaizdas. Vis dėlto, atsirado kažkas, kas nusprendė pastatyti šitą DP į vietą. Iniciatyvą parodė afganistaniečiai iš Afganistano karo veteranų Sąjungos, matyt teisingai nusprendę, kad ne bobai su tokiu kompetencijos lygiu karo reikaluose daryti tokius pareiškimus. Ir teisingai. Šie vaikinai matė karą, jie tikrai žino geriau nei Lietuvos rupūžė. Pagal mano skonį vyrai viską išdėstė pagrįstai, jausmingai, logiškai, todėl pridedu visą pareiškimo tekstą: 

"2015 Kovo 11 d. nepateisinamos formos ir turinio pareiškime Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, atvirai kurstė NATO pradėti aktyvius karo veiksmus prieš Rusiją Ukrainos ir Naujosios Rusijos teritorijoje. "Šiandien NATO testas - Ukrainos teritorija", - sakė Lietuvos politikė. 

Ryšium su aukščiau nurodytomis aplinkybėmis Rusijos Afganistano veteranų sąjungos centrinis vykdomasis komitetas atsakingai pareiškia: 

Lietuva transliuoja nepriimtiną karinę retoriką tarptautiniu lygiu, faktiškai reikalaudama iš NATO atviros konfrontacijos su Rusija. Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės frazės, tokios kaip "posovietinis imperializmas", "Iš Rusijos kylanti grėsmė ES", ypač dėl Ukrainos - "bandymas NATO vientisumui", yra ne kas kita kaip prieškario isterijos sukėlimas ir prisidėjimas prie santykių tarp Rusijos ir Vakarų šalių krizės gilinimo. 

Atkreiptinas dėmesys į tai, kad pliki, nepagrįsti teiginiai skamba ne iš Lietuvos politinių partijų ar neo-fašistų grupių atstovų. Karinės konfrontacijos raginimus gi šūkauja LR Prezidentas (I-as asmuo)!

Panašūs išsišokimai, karo kurstymai NATO adresu ne tik eskaluoja pilietinį karą Ukrainoje, bet ir stumia Šiaurės Atlanto Aljansą tiesioginio karinio konflikto su Rusija link. Tiesą sakant, stumia pasaulį prie III-iojo pasaulinio karo slenksčio. Lietuvos Respublikos Prezidentas, atrodo, tiesiog to nesupranta. 

Mes, kovotojai, veteranai, skirtingai nei Dalia Grybauskaitė, esame susipažinę su karo siaubais. Mes laikome jos pareiškimus necivilizuotais, neatsakingais ir neatitinkančiais Europos šalies Prezidentės statuso. Raginame pilietinę Lietuvos visuomenę deramai įvertinti Lietuvos prezidentės Grybauskaitės retoriką ir padaryti viską, kas įmanoma ir nepasiduoti militaristinių nuotaikų kėlimui taikioje Lietuvoje. 

Ypatingą pasipiktinimą kelia tai, kad Lietuvos prezidentė gėdingai dangstosi "susirūpinimu ES saugumui." "Tai ne tik prieš mus. Tai prieš visą ES. Vakarai turėtų į tai labai rimtai reaguoti", - sakė D. Grybauskaitė. Mes manome, kad oficialiai Lietuvai nederėtų svarstyti visos Europos saugumo. Lietuvoje per Antrąjį pasaulinį karą, tokie kurstytojai, kaip Grybauskaitė, tapo aktyviais bendrininkais hitlerinės Vokietijos, kuri beveik atėmė laisvę ir nepriklausomybę iš visų Europos šalių. Ir grėsmių įtarimai Europos saugumui turėtų skambėti tikrai ne Rusijos, kuri išgelbėjo Europos žmones nuo nacių, adresu. 

Ir apie kokį Europos saugumą gali kalbėti oficiali Lietuva, jei nuo 1991 m čia progresyviai auga tendencijos atgaivinti nacistinę ideologiją - mirties ir naikinimo ideologiją. Lietuvos valdžios institucijoms nekliūna "mados" su SS uniforma. Nacių eitynės be kliūčių yra suderinamos su vietos valdžios institucijomis, kurių atstovai patys dažnai dalyvauja procesijose. Populiariausi šių eitynių šūkiai "Rusai - lauk", "Viens-du-trys, graži Lietuva be Rusų", "Juden Raus", "Nužudyk žydą!" ir t.t. 

Be to, žiniasklaida pranešė, kad šiandien Vilniuje (Lietuva), kovo 11, miesto gatvėse vyks neonacių eitynės. Miesto pareigūnai leido jiems surengti eitynes Nepriklausomybės atkūrimo šalyje dienai. Manoma, kad akcijoje dalyvaus apie 3500 žmonių, įskaitant neonacius iš Latvijos, Estijos, Baltarusijos ir Jungtinės Karalystės. Be to, prie jų prisijungs kariai iš JAV, kuri neseniai dislokavo savo pajėgas Lietuvoje. 

Apie kokį "post-imperializmą" šiame kontekste išvis gali rėkauti Lietuva? Ir kas davė jai teisę atlikti tokius laukinius, nepagrįstus teiginius NATO adresu? " 

Rusijos Afganistano veteranų Sąjungos Centrinis vykdomasis komitetas