Delfis: „NATO niekada negins jokios lietuvos“ - juk tai iš karto buvo aišku

Autorius: Vincas Šaltinis: http://www.delfi.lt/news/daily... 2015-03-13 06:10:12, skaitė 5076, komentavo 0

Delfis: „NATO niekada negins jokios lietuvos“ - juk tai iš karto buvo aišku

Delfio propomašina atsargiai, kad labai neužkliūti iuberpatriotams pradėjo informuoti žmones, kad NATO nors ir priėmė Lietuvą į savo "gražią šeimą", bet šiaip jau jos ginti neketina, geriau apsiribos žodžių mūšiais. Tai skelbia straipsnis: "NATO 5-asis straipsnis ir Baltijos šalys: kelios problemos".

Jo esminė vinis yra tokia:

"Tai, kas Baltijos valstybėse gali atrodyti, kaip netoleruotinas išpuolis prieš Baltijos valstybių suverenumą, Briuselyje gali atrodyti ne kaip „ginkluotas išpuolis“ pagal 5-ą straipsnį. Dabar daug NATO pastangų dedama siekiant užtikrinti, kad ji gali praktiškai – kariniu ir politiniu būdu reaguoti į pagalbos prašymus."  

Na pateikus mums suprantama kalba galima perfrazuoti, kad NATO geriau paplepės, padiskutuos, bet tikrai jokiu būdu nieko nedarys jei susiklostys situacija reikalaujanti tam tikrų veiksmų, o ne plepalų (kas turėtų džiuginti). Tai labiau panašu į savo rankų atlaisvinimą, kuomet gali savaip interpretuoti situaciją ir laisviau veikti pagal susiklosčiusias aplinkybes.

Iš kitos pusės galima suprasti NATOsus, nes tai ne tik JAV (kurios nori karo), bet ir visa vakarų Europa (kuri nenori karo). O kadangi citatoje minimas Briuselis - tai tokia iniciatyva yra visai logiška, kadangi jei NATO partniorai (iš JAV) surengs provokaciją, tai kiti NATO patrniorai (ES) nenorėtų nukentėti įsiveldami į realų karą. Taiva, čia priešpriešos pačioje NATO pavyzdys. Na, dar galima prisiminti kaip dvi tos pačios NATO narės Turkija ir Graikija vos nepradėjo dubasintis dėl kažkokios uolos Egėjo jūroje.

Bet aukščiau minimas straipsnis toks ne vienas - yra ir dar: "Pateikė revoliucingą siūlymą: turime keisti NATO 5-ąjį straipsnį"

Šio pranešimo esmė panaši, bet turi dar papildoma atspalvį:

"Buvęs NATO generalinio sekretoriaus patarėjas Chrisas Donnelly teigia, kad NATO kuo skubiau turi transformuotis ir prisitaikyti prie karo, kurį Rusija paskelbė Vakarams. Jis teigia, kad tai gali pareikalauti šalių pereiti nuo profesionalių ginkluotųjų pajėgų prie teritorinei gynybai labiau tinkamų šauktinių kariuomenių."       Pradžiai reikėtu patikslinti, kad karą vakarai paskelbė Rusijai, jie pirmieji įvedė sankcijas ir pradėjo visokiariopą spaudimą, ryškiausias to pavizdys Ukraina.

O šiaip žinutė skamba taip:

1) NATO negins Lietuvos - ji įdomi tik kaip buferinė zona infrastruktūrai palaikyti ir kaip placdarmas pasiryžus suduoti galutinį triuškinantį smūgį Rusijai, bet kolkas baisoka... 

2) Tegu patys tie aborigenai už mus ir kariauna, bo iš samdinių nelabai kas ir norėtų tenai lįsti.

Va tokie reikaliukai. Netgi delfis atviru tekstu šneka (na pateikia sau būdinga "taip turi būti" maniera), kad NATO negins tos Lietuvos (korumpuoto antitautinio rėžimo), bet kiek tenka pabendrauti su piliečiais - daug kas to nesupranta, nenori pradėti naudotis savo intelektu, matai, tai per sunku...  O visgi gaila žmonių, nes patys vadovaudamiesi klaidinga informacija, sudaro sąlygas įvykti nepageidaujamiems įvykiams, kuriuose teks dalyvauti ne tik jiems, bet tiems, kas situaciją mato ir supranta adekvačiai.