Rusija vaduojasi iš Vakarų įtakos

Autorius: LTnacionalistas Šaltinis: https://ltnacionalistas.wordpr... 2014-11-17 01:52:04, skaitė 4815, komentavo 0

Rusija vaduojasi iš Vakarų įtakos

Rusijos Bankas žada, kad iki 2015 metų vasaros pradės veikti rusiškas tarptautinės mokėjimų sistemos SWIFT analogas, o tų metų pabaigoje pasirodys Nacionalinės mokėjimų sistemos kortelės,praneša Reuters.

Rusijos valdžia susirūpino dėl priklausomybės nuo tarptautinių mokėjimo sistemų po to, kai buvo nustota aptarnauti daugelio bankų, kuriuos palietė sankcijos, korteles. Taip pat tam turėjo įtakos Europos sąjungos grasinimai atjungti Rusiją nuo SWIFT.

Alternatyva dominuojantiems rinkoje Visa ir MasterCard, kurių darbo sąlygos Rusijoje buvo sugriežtintos, valdžios nuomone, taps Nacionalinė mokėjimo kortelių sistema, sukurta Centrinio banko, kurio viduje ims veikti SWIFT konkurentas.

Ramilia Kanafina iš Centrinio banko nacionalinės mokėjimų sistemos departamento antradienį pareiškė, kad buvo pasiekti susitarimai su Visa, MasterCard ir American Express ir ši sistema pradės dirbti su Rusijos vidaus transakcijomis pirmąjame 2015 metų ketvirtyje.

„Ir antras etapas – mokėjimų kortelės – tai 2015 metų gruodis“, – sakė ji Rusijos bankų asocijacijos konferencijoje.

„Laikas spaudžia“ dėl SWIFT analogo sukūrimo, ir finansinių pranešimų perdavimo sistema Rusijos Banke testiniu režimu pradės dirbti 2014 metų gruodį, sakė Kanafina.

„Pažiūrėsim, kokios bus apimtys, ir pirmajame 2015 metų ketvirtyje, atsižvelgdami į apimtis ir kiekius, mes planuojame įvesti tarifus už pranešimų perdavimą – jie pradės veikti balandį. Viso projekto pabaigimas – 2015 metų gegužė“.

Rusijos Banko sistema suteiks galimybę perduoti failus tiek Rusijos vidaus operacijose, tiek ir užsienio operacijose, nurodė Kanafina.

Kasdien per SWIFT perduodamų mokėjimų suma yra daugiau nei 6 trilijonai dolerių, ir yra buvę atvejų, kuomet nuo šios sistemos buvo atjungti bankai šalių, kurioms JAV ir Europa įvedė sankcijas. 2012 metais prieigos prie tarptautinių atsiskaitymų neteko Irano bankai.

Tokiu būdu Vakarai netenka vieno iš svertų Rusijai spausti.

Daugiau apie SWIFT ir Amerikos įtaką jam galima paskaityti Prano Valicko straipsnį „Finansinis karas”.

yii\base\ErrorException
Error

PHP Core Warningyii\base\ErrorException

PHP Startup: Unable to load dynamic library 'fileinfo' (tried: /www/server/php/73/lib/php/extensions/no-debug-non-zts-20180731/fileinfo (/www/server/php/73/lib/php/extensions/no-debug-non-zts-20180731/fileinfo: cannot open shared object file: No such file or directory), /www/server/php/73/lib/php/extensions/no-debug-non-zts-20180731/fileinfo.so (/www/server/php/73/lib/php/extensions/no-debug-non-zts-20180731/fileinfo.so: cannot open shared object file: No such file or directory))

$_GET = [
    'id' => '279',
];