Afrikos vyskupų kreipimasis į jaunimą: „Likite Afrikoje ir kurkite geresnį žemyną“

Autorius: Šauksmas.lt Šaltinis: http://sauksmas.lt/afrikos-vys... 2015-08-25 12:15:51, skaitė 2771, komentavo 0

Afrikos vyskupų kreipimasis į jaunimą: „Likite Afrikoje ir kurkite geresnį žemyną“

„Nesileiskite suvedžiojami iliuzijos palikti savo šalį dėl neegzistuojančių darbo vietų Europoje ir Amerikoje“. Taip sakoma Kongo Demokratinės respublikos vyskupų konferencijos pirmininko vyskupo Nicolas Djomo kreipimesi jauniems afrikiečiams, raginant juos neieškoti problemų sprendimo užsienyje, o kovoti siekiant sukurti geresnę visuomenę savo šalyje.

„Pažiūrėkite į naujas apgavystės formas, kurios griauna gyvybės kultūrą, moralines ir dvasines vertybes. Pasitelkite savo talentus ir galimybes, kad atnaujintumėte mūsų žemyną, skelbdami teisingumą, taiką ir ilgalaikį susitaikymą Afrikoje“, vyskupo žodžius cituoja agentūra Fides.

Šis kreipimasis buvo išsakytas Afrikos katalikiško jaunimo susitikime, kuris vyksta Kinšasoje rugpjūčio 21-25 dienomis.

Susitikime, kurį surengė Afrikos ir Madagaskaro vyskupų konferencijų simpoziumas, dalyvauja 120 delegatų iš įvairių kontinento šalių. Tarp susitikimo tikslų – ir idėja sukurti katalikiško jaunimo judėjimą visos Afrikos mastu ar galbūt surengti Pasaulinę Afrikos jaunimo dieną. Susitikimo rengėjai pabrėžia, kad jaunimas sudaro 70% Afrikos gyventojų, tai svarbiausia populiacijos dalis, iš kurios Bažnyčia ypač laukia aktyvaus dalyvavimo puoselėjant taiką, plėtrą, teisingumą ir evangelizuojant. (Vatikano radijas)

http://lt.radiovaticana.va/news/2015/08/24/afrikos_vyskupai_ragina_jaunim%C4%85_likti_afrikoje/1167127