G. Nausėda perspėjo, jei A. Lukašenka uždarys sieną su Lietuva, Lietuva uždarys sieną su Baltarusija

Autorius: Ekspertai.eu Šaltinis: https://www.ekspertai.eu/gnaus... 2020-09-19 11:22:00, skaitė 1014, komentavo 8

G. Nausėda perspėjo, jei A. Lukašenka uždarys sieną su Lietuva, Lietuva uždarys sieną su Baltarusija

Lietuvos baltarusijos sienos fragmentas.

Gerovės valstybės siekiantis šalies vadovas Gitanas Nausėda telefonu kalbėjosi su Lenkijos vadovu Adžejumi Duda. Pokalbis skirtas apsikeisti nuostatomis dėl Baltarusijos valdžios pareiškimo uždaryti sienas su Lietuva, Lenkija ir Ukraina. Apie tai skelbiama Prezidentūros pranešime visuomenei „Prezidentas: būtina nepamiršti – sienas galima uždaryti iš abiejų pusių“.

Valstybių lyderiai aptarė situaciją šalių pasienyje su Baltarusija ir pabrėžė, kad jokių aktyvių veiksmų, pagrindžiančių grasinimus iš Baltarusijos pusės, nesiimta – nėra jokių faktinių Baltarusijos sprendimų uždaryti sienas. Lietuvos sienos apsaugos pareigūnai dirba įprastu režimu, o judėjimas per Lietuvos ir Baltarusijos pasienio punktus vyksta įprasta tvarka.

„Manau, kad tai provokacija, be konkretaus pagrindo. Kai kurių šalių valdžia tiesiog pamiršta, kad tarptautiniuose santykiuose galioja veidrodinis principas – sienas galima uždaryti iš abiejų pusių“, - pasakė G. Nausėda.

Pokalbyje taip pat aptartas sankcijų klausimas Baltarusijai.

Lenkija pakviesta prisijungti prie regioninių sankcijų paskelbimo ir taip pademonstruoti solidarumą su agresiją ir politinį susidorojimą patiriančia Baltarusijos pilietine visuomene. Lenkijos vadovas teigė svarstantis nacionalinių sankcijų įvedimą Baltarusijai.

Lietuva ir Lenkija kartu pasiryžusios skatinti ES šalis greičiau susitarti dėl sankcijų Baltarusijai ES mastu. Jos turėtų būti priimtos artimiausiu metu ir pritaikytos visose ES šalyse narėse.

Šalių vadovų pokalbyje aptartos plano demokratijai remti Baltarusijoje detalės bei jį palaikančių šalių konsolidavimo būtinybė.

Prezidentai sutarė gyvai susitikti lapkričio mėnesio pabaigoje, po Lietuvos Seimo rinkimų. Susitikimu žadama pažymėti Lietuvos didžiojo kunigaikščio ir Lenkijos karaliaus Žygimanto Augusto 500-ąsias gimimo metines.

Ar G. Nausėda telefonu kalbėjosi su pirštinėmis ir su veido kauke, ar plikomis rankomis ir su veido kauke, ar plikomis rankomis ir be veido kaukės, ar su pirštinėmis ir be veido kaukės, Prezidentūra nepraneša, o pokalbio fotografijų nepateikia.

Šaltinis: prezidentas.lt

456789.jpg