Tarptautinis mitingas „Už Laisvą Pasirinkimą!“

Autorius: ,,Tautos balsas" Šaltinis: https://minfo.lt/aktualijos/st... 2020-08-29 00:20:00, skaitė 443, komentavo 2

Tarptautinis mitingas „Už Laisvą Pasirinkimą!“

Prisidengiant Covid-19 grėsme Vyriausybės nutarimais įvedami vis griežtesni pertekliniai apribojimai ir taisyklės. Neatsižvelgiama į kaimyninių valstybių praktikas, kuriose griežtų suvaržymų buvo atsisakyta, ko pasekoje susirgimų rodikliai išliko panašūs, o kartais ir žemesni.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos direktyvomis mokyklų perorganizavimas – nepamatuotas krūvis mokytojams, vaikams ir jų tėveliams. Mokymo įstaigos verčiamos izoliatoriais. Rugsėjo 1 d. sugrįžę į mokyklas vaikai turės laikytis saugių atstumų, negalės matytis su draugais, kurie yra kitose klasėse, privalės vaikščioti po mokyklą pagal nustatytas schemas. Propaguojamas nuotolinis mokymas. Nuo to nukentės ne tik švietimo lygis, bet ir vaikų psichologinė sveikata.

Medicinos sistema užstrigusi. Girdisi vis daugiau skundų dėl atidėtos skubios medicinos pagalbos, laukiant Covid-19 testų atsakymų. Žmonės kenčia skausmus, pasitaiko, kad pagalba būna pavėluota. Šeimos gydytojai iš dalies bendrauja su pacientais nuotoliniu būdu, dažnai neįmanoma su jais susisiekti. Artimiesiems uždrausta lankyti sergančius ir net mirštančius ligonius.

Smulkus ir vidutinis verslas jau daugiau nei pusę metų stagnuoja, karantino metu daugelis įmonių  buvo priverstos sustabdyti veiklą, kai tuo tarpu stambūs prekybos tinklai skaičiavo viršpelnius. Žadėtos išmokos nepadengia praradimų, toliau griežtinamos sąlygos daugelį prives prie verslo likvidavimo, liks didžiulės skolos. Iš to laimės stambus (dažniausiai užsienio) kapitalas, perimdamas rinkos dalį. Pagausės bedarbių, jų išlaikymo našta kris ant valstybės pečių.

Viešojoje erdvėje vyraujant viruso temai toliau teršiama gamta, kaltininkai išsisukinėja nuo atsakomybės. Tęsiasi beatodairiškas miškų kirtimas, net ir saugomose teritorijose. Naikinami brandūs medžiai miestuose ir miesteliuose.

Mes matome Švedijos pavyzdį, kur nebuvo jokio karantino ir nėra jokio privalomo kaukių dėvėjimo. Matome ir Italijos bei Didžiosios Britanijos pavyzdžius, kuriose visa tai yra. Nė viena iš tų priverstinių priemonių nesuveikė. Kaimyninėje Latvijoje privalomų kaukių (išskyrus viešąjį transportą) taip pat nebuvo ir nėra, tačiau ten fiksuojama mažiau užsikrėtimo Covid-19 atvejų.

Vyriausybės vykdoma politika, prisidengiant ekstremalios situacijos režimu, varo į neviltį daugybę visuomenės sluoksnių. Be viešųjų pirkimų taškomi mūsų visų pinigai. Varžomos piliečių laisvės ir teisės, žlugdoma ekonomika. Tai toliau tęstis nebegali.

Rugpjūčio 29 d., 14:00 valandą, Vilniuje, Vinco Kudirkos aikštėje, vykdomosios valdžios atstovams pasakykime - MES REIKALAUJAME!

Mes jau privalome reikalauti to, kas atrodytų duotybė - normalaus mūsų vaikų švietimo ir prieinamos medicinos visiems ir be trukdžių. Mes privalome reikalauti, kad būtų nuimti pertekliniai apribojimai smulkiam ir vidutiniam verslui. Mes privalome reikalauti, kad būtų saugoma gamta ir kad būtų sustabdytas beatodairiškas miškų kirtimas. Mes privalome reikalauti teisės kvėpuoti laisvai. O svarbiausia - mes turime reikalauti, kad mums būtų suteikta teisė laisvai rinktis, ką mums garantuoja Lietuvos Respublikos Konstitucija.

Mes ne vieni, tokius pat reikalavimus savo vyriausybėms, tą pačią dieną, tuo pačiu metu kels ir sąmoningi žmonės Berlyne, Londone ir kituose Europos miestuose. Ateikime dėl savęs, dėl savo tėvų ir senelių, o svarbiausia - dėl savo vaikų ateities.

Renginio metu pasisakys prof. hab. dr. Eduardas Vaitkus, prof. habil. dr. Leonidas Sakalauskas, odontologas Marijus Ambraziūnas, LTF tarybos pirmininkas Darius Trečiakauskas, Pedagogė Jolanta Lipkevičienė, aplinkosaugininkas Vidas Pocius, Utenos kultūros centro direktorius Erikas Druskinas ir kiti visuomenininkai.

Renginį organizuoja susivieniję visuomenininkai ir neabejingi Lietuvos Respublikos piliečiai, neatstovaujantys jokių politinių partijų ar, iš neaiškių fondų mintančių, nevyriausybinių organizacijų. 

Daugiau informacijos