ES užsienio reikalų ministrai nesusitarė dėl sankcijų Baltarusijai

Autorius: SputnikNews.lt Šaltinis: https://sputniknews.lt/politic... 2020-08-28 10:56:00, skaitė 398, komentavo 0

ES užsienio reikalų ministrai nesusitarė dėl sankcijų Baltarusijai

Kelios šalys reikalavo ribojamųjų priemonių prieš Minską, tačiau kiti dalyviai su jomis nesutinka, jei nebus priimtos sankcijos prieš Turkiją

VILNIUS, rugpjūčio 28 — Sputnik. Neoficialiame susitikime Berlyne ES šalių užsienio reikalų ministrai nesutarė dėl sankcijų Baltarusijai ir veiksmų prieš Turkiją, praneša RIA Novosti su nuoroda į DPA agentūros informaciją.

Agentūra šiuo atveju remiasi ministrų, ketvirtadienį – penktadienį Berlyne aptarusių situaciją Baltarusijoje ir konfliktus Viduržemio jūros rytuose, pareiškimais. Agentūra atkreipia dėmesį į tai, kad Baltijos valstybės mano, kad Baltarusijos valdžios institucijoms taikomos tikslinės sankcijos už tariamus pažeidimus prezidento kampanijos metu ir smurtą prieš protestuotojus, yra nepakankamos. Tačiau Kipras “netiesiogiai“ grasino vetuoti sankcijas Baltarusijai, jei nebus daromas pakankamas spaudimas Turkijai, su kuria Atėnai ir Nikosija konfliktuoja dėl Ankaros vykdomų dujų telkinių tyrinėjimų išskirtinėje Graikijos ekonominėje zonoje.

Tuo pačiu metu sankcijų Turkijai klausimas apskritai nėra svarstomas, tam priešinasi Vokietija, kuri nenori kelti pavojaus bandymams išspręsti konfliktą.

"Reikalingas diplomatinis šio konflikto sprendimas", - cituoja agentūra Vokietijos užsienio reikalų ministrą Heiko Maasą.

Savo ruožtu Kipro užsienio reikalų ministras Nikas Christodulidas “neuždaro spaudimo galimybės”, rašo agentūra.  

"Mes nenorime dvigubų standartų", - sakė jis, atsakydamas į klausimą, ar šalis sutiks su sankcijomis Baltarusijai be sankcijų prieš Turkiją.

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius planus įvesti sankcijas 15-20 Baltarusijos valdžios atstovų pavadino "simboliniais". "Tai tikrai nėra pakankamai. Tai negali būti rimta reakcija", - sakė jis.