Kijevas įspėtas dėl prevencinių smūgių "Kalibr" raketomis į sprendimų priėmimo centrus

Autorius: Mindė Šaltinis: http://ldiena.lt... 2020-08-24 00:15:00, skaitė 853, komentavo 11

Kijevas įspėtas dėl prevencinių smūgių

Rusija, gali smogti sparnuotomis raketomis "Kalibr" į sprendimų priėmimo centrus Ukrainoje, tuo atsakydami į nesibaigiančius Ukrainos spec. tarnybų bandymus pagrobti RF piliečius Rusijos teritorijoje.

Apie tai „PolitNavigator“ komentare pareiškė rusijos karinis ekspertas, vyriausias žurnalo "Nacionalnaja oborona" redaktorius Igoris Korotčenko.

Pasak jo, prieš tai Ukrainos valdžia turėtų būti įspėta apie griežtą atsakymą, jei diversijos tęsis.

„Ukrainos specialiosios tarnybos vykdo karines ir teroristines operacijas Rusijos teritorijoje, o tai jau yra „raudonos linijos“ peržengimas.

Aišku, kad yra žvalgyba, yra kontržvalgyba, kurios kovoja tarpusavyje, specialiosios tarnybos visada konkuruoja, tame tarpe ir kietai,  bet yra tam tikra „raudonoji linija“, kurios negalima peržengti. Tai yra teroristiniai aktai, žmonių grobimai ir kovinių operacijų vykdymas, būtent kovinių, o ne žvalgybinių, kitų šalių teritorijoje.

Tokiu atveju mūsų reakcija turėtų būti logiška - tokia kaip, pavyzdžiui, tokiu atveju reaguoja Izraelis - sankcijos ir griežta, pavartojus jėgą, reakcija. Tai gali būti absoliučiai bet kokia - pagrindinis dalykas yra proporcinga priešingos pusės veiksmams. Manau yra būtina aiškiai ir tvirtai paaiškinti Ukrainai, USA, kad jei panaši praktika iš Ukrainos specialiųjų tarnybų pusės tęsis toliau, mes veiksime taip, kaip tai daro USA ir Izraelis, gindami savo nacionalinius interesus, įskaitant ir smūgius raketomis į sprendimų priėmimo centrus.

Žinoma, apie tai prieš keletą valandų įspėjus, kad evakuoti tam tikrų Ukrainos specialiųjų tarnybų būstines. O paskui - smūgiai raketomis  „Kalibr“. Tai vienas iš reagavimo variantų. Čia turime elgtis griežtai “, - pasakė Korotčenko.

Priminsime, kad šiandien tapo žinoma, kad Rusijos FSB susekė ir sustabdė neteisėtus Ukrainos specialiųjų tarnybų veiksmus bandant pagrobti ir išvežti iš Rusijos teritorijos į Ukrainą Rusijos Federacijos pilietį, vieną iš Donbaso gynėjų lyderių, aktyviai dalyvavusį karo veiksmuose prieš Ukrainos ginkluotąsias pajėgas.