Senųjų sisteminių partijų Seimo rinkimuose laukia stiprus nesistemininkų smūgis susivienijusiu kumščiu

Autorius: Ekspertai.eu Šaltinis: https://www.ekspertai.eu/senuj... 2020-07-13 20:09:00, skaitė 760, komentavo 0

Senųjų sisteminių partijų Seimo rinkimuose laukia stiprus nesistemininkų smūgis susivienijusiu kumščiu

Partijos „Gerovės Lietuva“ branduolys

Centro partija „Gerovės Lietuva“ pranešė, kad „centristai jungia nesistemines partijas į vieną galingą kumštį“. Apie tai skelbiama pranešime visuomenei „Centristai jungia nesistemines partijas į vieną galingą kumštį“.

Liepos 11 d. Kaune vykusiame suvažiavime Centro partijos „Gerovės Lietuva“ pirmininku, naujai, dviejų metų kadencijai, buvo išrinktas nuo 2016 metų organizacijai vadovaujantis Seimo narys N. Puteikis. Jo pavaduotojais patvirtinti Rūta Janutienė, Kristupas Krivickas, ir partijos garbės pirmininkas, prof. Albinas Stankus.

„Mūsų užduotis – artėjančiuose rinkimuose tvirtai peržengti visus valdžios nustatytus barjerus, turėti frakciją Seime ir dalyvauti valdančiosios koalicijos formavime tam, kad sugrąžintume visuomenei įtakos grupių užgrobtą teisingumą, mažintume pajamų nelygybę, apgintume šeimas, auginančias vaikus ir kitas silpnesnės visuomenės grupes. Pažiūrėkite – visų akivaizdoje vyksta prekyba poveikiu aukščiausiu lygiu ir visi tyli! Neįtikėtina, bet akivaizdu – teista, „juodosios buhalterijos“ partija iš teisėjų, Vyriausybės ir VRK gavo beveik 2 milijonus eurų dovanų rinkimams. Tyli politologai, tyli žiniasklaida, tyli didžiosios partijos. Nes jiems tai naudinga. Konservatoriai ir liberalai tikisi, kad šis susikompromitavęs politikas padės jiems pagaliau atsidurti valdžioje, žiniasklaida laukia jo milijonų, politologai nuolankiai aptarnauja didžiąsias partijas ir šią temą bailiai apeina“, - pasakė N. Puteikis.

Skelbiama, kad partijos „Gerovės Lietuva“ pirmininko pavaduotoja tapusi R. Janutienė įsitikinusi, kad vienintelis būdas kaip galima užkirsti kelią tokio valdžios, įtakos ir pinigų siekiančių oligarchų scenarijaus įgyvendinimui – nesisteminių partijų susivienijimas į vieną didelę organizaciją, kuri savo narių skaičiumi ir galia susilygintų su didžiosiomis partijomis, peržengtų visus rinkiminius barjerus, sudarytų pakankamai įtakingą frakciją Seime, kuri neleistų į valdžią sugrįžti magnatams, jų įtakos grupėms, kurios galią naudoja tik asmeniniam turėjimui.

„Panašu, kad mūsų visų Lietuvos žmonių akivaizdoje vyksta didžiausias politinės korupcijos ir prekybos poveikiu sandėris Lietuvos istorijoje.  Tas, kuris, mano nuomone, turėtų būti teisiamuoju „Alstom“ korupcijos byloje už tai, kad gavo milijoninius kyšius, ne rinkimuose turėtų dalyvauti, o būti apklaustas STT ir prokuratūroje“, - informavo partijos pirmininko pavaduotojas K. Krivickas.

„Gerovės Lietuva“ vykusiame suvažiavime taip pat buvo pritarta susijungimui su Lietuvių tautininkų ir respublikonų sąjunga, o N. Puteikiui, R. Janutienei ir K. Krivickui pavesta tęsti derybas su kitomis nesisteminėmis partijomis dėl susijungimo į vieną partiją, kuri narių skaičiumi ir įtaka taptų viena didžiausių Lietuvoje.

Ekspertai.eu primena, kad nesisteminių partijų pasiūla šių metų Seimo rinkimuose kaip reta nemenka. Sėkmės 2020 m. rudenį be partijos „Gerovės Lietuva“ sieks „Krikščionių sąjunga“, „Nacionalinis susivienijimas“, „Laisvė ir teisingumas“, „Laisvės partija“, „Liaudies partija“, neatmetama galimybė kad rinkimuose dayvaus ir dar daugiau nesisteminių organizacijų ar jų junginių.